Femina.cz » Magazín » Wellness » TOP 5 nejlepších masáží, které bys měla zkusit

TOP 5 nejlepších masáží, které bys měla zkusit

TOP 5 nejlepších masáží, které bys měla zkusit

Magazín: Wellness | autor: Pavla Jelínková | vydáno 16. 09. 2015

Masáž, to je excelentní zážitek s hojivým a relaxačním účinkem pro tvé tělo i dušičku. Ale víš, které masáže v současnosti patří mezi TOP pětku? A víš proč jsou nej, kdy je pro ně ideální čas a kdy naopak vůbec ne? My ano! Pojď si spolu s námi dopřát báječné uvolnění.

Indická masáž hlavy 

Indické masáži hlavy se říká Champi a patří k tradičním metodám ájurvédy. Champi spadá mezi ajurvédské terapeutické masáže a její podstatou je rozpuštění nahromaděného napětí a shluků uzlin, uvolnění všech ztuhlých svalů na ramenou, krku, obličeji a celé hlavy.

Provádí se v místech, kudy vedou energetické dráhy, čistí je a odblokovává. Proto pozitivně ovlivní celý tvůj organismus. A co víc, podpoří také růst a kvalitu vlasů. Budou krásně lesklé a pevné. Oceníš ji i pokud trpíš bolestmi hlavy nebo migrénami, je výborným pomocníkem při nadměrném stresu. S Champi máš páku rovněž na hučení v uších, nespavost a poruchy spánku, oční napětí, nevyrovnaný krevní tlak a špatné prokysličení tkání. Ideální je masáže pravidelně opakovat, protože jedna samotná moc nepomůže. Kdo by se jí však měl vyhnout? Určitě si Champi odpusť v případě, že trpíš epilepsií, či nádorovým onemocněním.  

Není šutr jako šutr, aneb Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny patří k těm nejvíce oblíbeným masážím v poslední době vůbec. Ale nejde o žádnou novinku. Dochovaly se prameny, které hovoří o jejím použití v Indii i mezi indiány z celé Ameriky už před 4000 lety. Lávové kameny při nahřátí do těla uvolňují přírodní oleje. Navíc dlouho drží teplo a mají v sobě velký energetický potenciál. 

A proč si ji dopřát? Masáže lávovými kameny podporují krevní oběh a lymfatický systém, odbourávají stres, zahání nespavost a bolest hlavy, zrychlují látkovou výměnu a napomáhají tak i k hubnutí. Úžasně působí na unavené a bolavé svaly, ztuhlá záda a krční páteř, klouby a revma. 

Na co si dát pozor? Hodinu po masáži, ale ideálně po celý zbytek dne se vyhni zvýšené námaze a dostatečně pij. Na masáž zapomeň, pokud jsi nachlazená, nebo máš horečku. 

Harmonizace lymfy

Lymfatická masáž je speciální masáží zaměřenou na lymfatický systém. Je to lékařsky doporučená metoda, jak můžeš bojovat s některými neduhy. Lymfatická masáž je velmi příjemnou záležitostí, při které se skvěle uvolníš a výborně zrelaxuješ celé tělo. 

Lymfatická masáž díky stimulaci mezibuněčných tekutin zvyšuje schopnost těla zbavovat se škodlivých látek. Umí nejen vyplavit z těla toxické látky, ale také dokáže výborně ulevit oteklým nohám, zrychlit metabolismus a je výborná pro boj s celulitidou.

Masáž po Thajsku 

Základem thajské masáže je uvolnění energetických drah, kterými proudí naše životní energie. Pokud si budeš thajskou masáž dopřávat pravidelně, pak pocítíš příval životní energie, uvolnění i chuť do života. 

Minimální délka thajské masáže je 90 minut, ale můžeš si ji užívat i 3 hodiny. V české republice najdeš  mnoho center, které nabízejí originální a původní thajské masáže. 

Energie z Číny  

První čínské masáže se datují až do roku 3700 př.nl.. Čínská masáž je uvolňující a relaxační masáží, kterou oceníš nejen po náročném dni v práci, ale také po sportu nebo velké fyzické námaze.  

I čínská masáž vychází z proudění energetických drah, které dokáže báječně uvolnit a zaktivizovat. Kdy si ji dopřát? Při velkém pracovním vypětí, bolestech hlavy i zad, při ztuhlých svalech. Zbaví tě také nervozity a únavy. Kdy se jí vyhnout? Pokud trpíš kožními problémy, nebo bojuješ s vysokým krevním tlakem. 

A co ty a masáže? Na kterou nedáš dopustit? 

Zdroj foto: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
11. 04. 2016 Jana masáže (reakcí: 0)
17. 09. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
16. 09. 2015 stana1 - (reakcí: 0)
16. 09. 2015 pepina . (reakcí: 0)
16. 09. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

26. 03. 2017 Horoskop Váhy

Dnešek může být jako na horské dráze, skvělá nálada se mísí s pocitem žárlivosti a malého sebevědomí. Najednou můžeš ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist