Femina.cz » Magazín » Wellness » TOP 5 nejlepších masáží, které bys měla zkusit

TOP 5 nejlepších masáží, které bys měla zkusit

TOP 5 nejlepších masáží, které bys měla zkusit

Magazín: Wellness | autor: Pavla Jelínková | vydáno 16. 09. 2015

Masáž, to je excelentní zážitek s hojivým a relaxačním účinkem pro tvé tělo i dušičku. Ale víš, které masáže v současnosti patří mezi TOP pětku? A víš proč jsou nej, kdy je pro ně ideální čas a kdy naopak vůbec ne? My ano! Pojď si spolu s námi dopřát báječné uvolnění.

Indická masáž hlavy 

Indické masáži hlavy se říká Champi a patří k tradičním metodám ájurvédy. Champi spadá mezi ajurvédské terapeutické masáže a její podstatou je rozpuštění nahromaděného napětí a shluků uzlin, uvolnění všech ztuhlých svalů na ramenou, krku, obličeji a celé hlavy.

Provádí se v místech, kudy vedou energetické dráhy, čistí je a odblokovává. Proto pozitivně ovlivní celý tvůj organismus. A co víc, podpoří také růst a kvalitu vlasů. Budou krásně lesklé a pevné. Oceníš ji i pokud trpíš bolestmi hlavy nebo migrénami, je výborným pomocníkem při nadměrném stresu. S Champi máš páku rovněž na hučení v uších, nespavost a poruchy spánku, oční napětí, nevyrovnaný krevní tlak a špatné prokysličení tkání. Ideální je masáže pravidelně opakovat, protože jedna samotná moc nepomůže. Kdo by se jí však měl vyhnout? Určitě si Champi odpusť v případě, že trpíš epilepsií, či nádorovým onemocněním.  

Není šutr jako šutr, aneb Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny patří k těm nejvíce oblíbeným masážím v poslední době vůbec. Ale nejde o žádnou novinku. Dochovaly se prameny, které hovoří o jejím použití v Indii i mezi indiány z celé Ameriky už před 4000 lety. Lávové kameny při nahřátí do těla uvolňují přírodní oleje. Navíc dlouho drží teplo a mají v sobě velký energetický potenciál. 

A proč si ji dopřát? Masáže lávovými kameny podporují krevní oběh a lymfatický systém, odbourávají stres, zahání nespavost a bolest hlavy, zrychlují látkovou výměnu a napomáhají tak i k hubnutí. Úžasně působí na unavené a bolavé svaly, ztuhlá záda a krční páteř, klouby a revma. 

Na co si dát pozor? Hodinu po masáži, ale ideálně po celý zbytek dne se vyhni zvýšené námaze a dostatečně pij. Na masáž zapomeň, pokud jsi nachlazená, nebo máš horečku. 

Harmonizace lymfy

Lymfatická masáž je speciální masáží zaměřenou na lymfatický systém. Je to lékařsky doporučená metoda, jak můžeš bojovat s některými neduhy. Lymfatická masáž je velmi příjemnou záležitostí, při které se skvěle uvolníš a výborně zrelaxuješ celé tělo. 

Lymfatická masáž díky stimulaci mezibuněčných tekutin zvyšuje schopnost těla zbavovat se škodlivých látek. Umí nejen vyplavit z těla toxické látky, ale také dokáže výborně ulevit oteklým nohám, zrychlit metabolismus a je výborná pro boj s celulitidou.

Masáž po Thajsku 

Základem thajské masáže je uvolnění energetických drah, kterými proudí naše životní energie. Pokud si budeš thajskou masáž dopřávat pravidelně, pak pocítíš příval životní energie, uvolnění i chuť do života. 

Minimální délka thajské masáže je 90 minut, ale můžeš si ji užívat i 3 hodiny. V české republice najdeš  mnoho center, které nabízejí originální a původní thajské masáže. 

Energie z Číny  

První čínské masáže se datují až do roku 3700 př.nl.. Čínská masáž je uvolňující a relaxační masáží, kterou oceníš nejen po náročném dni v práci, ale také po sportu nebo velké fyzické námaze.  

I čínská masáž vychází z proudění energetických drah, které dokáže báječně uvolnit a zaktivizovat. Kdy si ji dopřát? Při velkém pracovním vypětí, bolestech hlavy i zad, při ztuhlých svalech. Zbaví tě také nervozity a únavy. Kdy se jí vyhnout? Pokud trpíš kožními problémy, nebo bojuješ s vysokým krevním tlakem. 

A co ty a masáže? Na kterou nedáš dopustit? 

Zdroj foto: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
11. 04. 2016 Jana masáže (reakcí: 0)
17. 09. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
16. 09. 2015 stana1 - (reakcí: 0)
16. 09. 2015 pepina . (reakcí: 0)
16. 09. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar de Parfum - EDP 30 ml

Vůně pro smyslnou ženu...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 06. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

07. 12. 2016 Horoskop Kozoroh

Dnes tě budou napadat samé skvělé myšlenky. Jen si dobře rozmysli, komu své nápady sdělíš. Kolegyně, která se tváří j... Celý horoskop

Karta dne

Ďábel
Dnes raději odlož důležitá rozhodnutí stranou, zejména pokud jde o vztahy a finanční záležitosti. Mohla bys přijít nejen o značnou finanční sumu, hrozí ti také ztráta ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist