Femina.cz » Magazín » Wellness » Šokující zjištění: Antikoncepce je moderní afrodisiakum

Šokující zjištění: Antikoncepce je moderní afrodisiakum

Šokující zjištění: Antikoncepce je moderní afrodisiakum

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 21. 06. 2016

Otázka na tělo – kdy jsi měla naposledy sex? Nemáš pocit, že na téhle frontě trochu strádáš? My víme, máš toho v práci moc a jsi pořád unavená, ale na tohle se nemůžeš vymlouvat pořád. Naštěstí máme radu, jak nakopnout milostný život na plné obrátky!

Jsi k antikoncepci skeptická a držíš se osvědčené metody „dáme si pozor“? Možná teď změníš názor. I když to zní neuvěřitelně, vědci jsou si jistí, že jakákoliv ochrana proti nechtěnému početí zvyšuje sexuální apetit. Nahradí teď pilulky, kondomy a nitroděložní tělíska všechna afrodisiaka?

Energetická vzpruha erotiky

Johns Hopkings, který působí na americké Bloomberg School of Public Health, má na celou situaci jasný názor. Podle jeho tvrzení mají páry, které používají antikoncepci, třikrát víc sexu než nechránění milenci! Jak na něco takového vůbec přišel, když se doteď tvrdilo, že antikoncepce chuť na sex naopak snižuje? Odborník šel s kůží na trh a v rámci své studie nahlédl do ložnic ženám ze 47 zemí světa.

Světový náhled pod cizí peřinu

Jeho tým analyzoval sesbíraná data z dotazníků pěkně dlouho. Výzkumu se totiž zúčastnilo 210 tisíc dobrovolnic! Řešilo se hlavně to, jak často měly oslovené ženy sex v posledních čtyřech týdnech, jestli používají antikoncepci a jaký druh. Hodně osobní dotazy, co? Ale jedno je hlavní – pátrání po informacích přineslo ovoce. Pěkně šťavnaté!

Tak trochu pikantní závěry

90 % žen, které buď polykají pilulky, nebo se spoléhají na starý dobrý kondom či implantované tělísko, měly za výše zmíněné období sexu habaděj - v porovnání se 68 % „nezodpovědných“, které se nijak nechrání a nechávají vše v rukou osudu. Tady to byla sexuální bída s nouzí! Jak sama vidíš, rozdíl není zrovna zanedbatelný. Určitě přemýšlíš, jak je to možné a v čem je zakopaný pes. Tady je snadné řešení této hádanky!

Všechno je to v hlavě

Jo, psychika, ta umí divy. Podle Johnse Hopkingse je zaznamenán nárůst milostné aktivity po antikoncepci proto, že ženy nemají strach z otěhotnění. Nejsou ve stresu a díky tomu se zcela oddají potěšení, frekvence sexu tak nabírá na obrátkách. Tak takhle jsme nad tím asi nikdy neuvažovaly, co?

Jak oblafnout přírodu

Jenže když se řekne antikoncepce, ještě pořád některým ženám vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Kondomy podle nich praskají, nitroděložní tělísko je zásah do organismu a pilulky nacpané chemií ruší přirozený proces ovulace. Naštěstí si člověk může vybrat, co je pro něj nejmenší zlo. Možnosti jsou, a co hlava, to názor! Vyzpovídali jsme naše čtenářky...

Prášky ani omylem!

Pilulky mi přinesly víc škody než užitku. Už bych do toho nešla,“ říká rozhodně třiadvacetiletá Jolana. „Nejen, že jsem po nich strašně přibrala, ještě mi to úplně rozhodilo menstruaci, která se mi po nich měla ustálit. Menstruovala jsem jednou za tři měsíce, a to si nedělám srandu,“ povídá s tím, že nedá dopustit na kondomy.

Kondom? Kdo na to má nervy!

Já si teda antikoncepční tabletky nemůžu vynachválit. Stačí vzít prášek a je klid,“ vysvětluje pětadvacetiletá Katka. „Kdo by taky chtěl pořád v kabelce nosit krabičku kondomů? Navíc já s nimi neumím manipulovat,“ směje se nahlas.

Nechci ani to, ani to!

Mně přijde, že se tahle otázka zbytečně nafukuje. Když je ženská vdaná, spokojená a má zázemí, proč by nutně musela používat antikoncepci?“ kroutí hlavou osmadvacetiletá Míša. „Pro mě je to zbytečnost, která pěkně leze do peněz. Navíc dva dospělí lidé si přece umí dát pozor,“ povídá. Taky názor, jenže kdo se příliš spoléhá, může později ronit slzy… 

A jak jsi na tom s antikoncepcí ty? Která metoda je pro tebe nejlepší? Nebo na ochranu kašleš? Napiš nám do diskuze. A mrkni taky do galerie, tam najdeš tu nejlepší antikoncepci na světě. :-)

Foto: Shuttesrtock.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
22. 06. 2016 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

25. 03. 2017 Horoskop Beran

Trucuješ a odmítáš vyrazit s partnerem k jeho rodině? Děláš velkou chybu, protože bys na rodinném setkání potkala zaj... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist