Femina.cz » Magazín » Wellness » Šok! Stresujeme se až 14krát za den

Šok! Stresujeme se až 14krát za den

Šok! Stresujeme se až 14krát za den

Magazín: Wellness | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 29. 08. 2014

Cítíte se ve stresu pouhých několik sekund po probuzení? Snad vás trochu uklidní, že v tom nejste sama. Podle nedávného výzkumu zakoušejí dvě třetiny lidí pocit úzkosti ještě předtím, než vstanou z postele.

A stres zažijeme v průběhu dne zhruba čtrnáctkrát. Jen si vzpomeňte, jak vás dokáže vystresovat pouhý zvuk budíku. Při oblékání pak nemůžete najít druhou ponožku a ještě předtím, než konečně opustíte dveře svého bytu, samozřejmě už jdete pozdě, zoufale hledáte klíče. Další horkou chvilkou může být nutnost vysvětlování, proč jste dorazila pozdě na pracovní poradu, nehledě na to, že samotná porada není zrovna příjemným zážitkem, a když se chcete uklidnit a koupit si něco dobrého k jídlu, zjistíte, samozřejmě že až u kasy, že jste si na pracovním stole zapomněla peněženku.

Pak přijdete na to, že vám nefunguje připojení k internetu, a když voláte technikovi, aby to co nejrychleji vyřešil, domáknete se, že právě obědvá. Nezbývá než se podívat do kyselého obličeje kolegy, který si s technikou ví více rady, a nasadit prosebný výraz. Jenže šéf vás za tohle zdržení rozhodně nepochválí. Jdete si udělat kafe do kuchyňky, kde zaslechnete, že o vás cosi drbou vaše kolegyně. Na cestě domů vám tramvaj odjede rovnou před nosem a neuklidní vás, že kamarádka, které jste si chtěla postěžovat, pořád nebere telefon.

Jolana Voldánová: Funguji na první signální!

Jolana Voldánová: Funguji na první signální!

Na nějaký čas se vytratila z televizní obrazovky. Kam? Čemu se momentálně věnuje nejvíce, co ji n...

Tak nějak může vypadat takový běžný den. A i z tohoto modelového příkladu vyplývá, že nejvíce se člověk stresuje v práci, kde jej trápí třeba velmi těžce zvládnutelné povinnosti, nedostatek času a problémy s počítačem. Práce nás pak opět dožene zhruba kolem dvaadvacáté hodině večer, kdy přemýšlíme, jak to udělat, abychom si následující den počínali lépe. Druhým spouštěčem stresu jsou pak běžné činnosti, jako je chození do práce (samozřejmě nestíháme), nutnost vyzvednout dítě ze školky, mnoho žen se stresuje tím, že musí každý den uklízet, dalším způsobuje trauma vaření. Do našeho života také čím dál tím více zasahují mobily či tablety, které hojně používáme například v ložnici či na WC. A k větší pohodě to rozhodně nepřispívá.

Na druhou stranu se čím dál více lidí snaží se stresem vypořádat, ať už fyzickou aktivitou nebo třeba přípravou oblečení na následující den. Pomůže taky vypsat se z problémů či nočních můr. A ke klidnějšímu režimu určitě přispěje třeba zdánlivá maličkost, například vhodná bytová dekorace.

Jak jste na tom se stresem vy? Také vás rozhodí každá maličkost, nebo vám nemůže tramvaj, co vám právě frnkla před nosem, zkazit náladu? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
29. 08. 2014 kativas můj stres (reakcí: 0)
29. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
29. 08. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
29. 08. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist