Femina.cz » Magazín » Wellness » Skvělý návod na zimní detoxikaci organismu: Vyčistěte své tělo bez drahých přípravků!

Skvělý návod na zimní detoxikaci organismu: Vyčistěte své tělo bez drahých přípravků!

Skvělý návod na zimní detoxikaci organismu: Vyčistěte své tělo bez drahých přípravků!

Magazín: Wellness | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 19. 12. 2013

Každé roční období s sebou nese i zátěž pro naše tělo, proto je dobré ho jednou za čas očistit od odpadních látek. Detoxikační kúra pomůže nejen nastartovat úspěšné hubnutí, ale pomáhá i při problémech se zažíváním, alergiemi, zácpou nebo lámavosti nehtů.

Tělo se průběžně zaplňuje toxiny, což jsou jakékoliv látky, které mu škodí. Přijímáte je z vody, vzduchu, jídla, nemluvě o alkoholu nebo kouření. Tělo při velkém množství toxinů reaguje různými signály ve formě častých chřipek, kožních vyrážek, obezitou, depresí nebo nespavostí. Je tedy potřeba ho pravidelně od těchto látek očišťovat a to pomocí detoxikačních programů, které si můžete zvolit podle délky, tedy od jednoho dne maximálně však jeden týden. Déle se detoxikační program nedoporučuje!

Jak vypadá detoxikační den? Cílem detoxikačních programů je tělo vyčistit a to pomocí celodenního půstu nebo ne příliš drastického programu, kdy pouze vyřadíme nevhodné potraviny jako jsou smažená jídla, sůl, cukr, chleba, cigarety, kávu, alkohol a nahradíme je pročišťujícími.

Má cenu pokračovat, nebo ne? Poznejte, jaký je typ podle prvního rande!

Má cenu pokračovat, nebo ne? Poznejte, jaký je typ podle prvního rande!

V moři plavou miliony ryb, ale na ten správný úlovek se musí dlouho čekat. A podobně to někdy býv...

Příklad jednodenní detoxikace

 • Snídaně: Začněte den teplou vodou s citrónovou šťávou, která tělo nastartuje. Poté si dopřejte ovoce, jako jsou jablka, hrušky, broskve nebo meruňky. Vyhněte se citrusům, které jsou pro lačný žaludek příliš kyselé. Během dopoledne vypijte dva šálky bylinného čaje, doporučuje se kopřivový, heřmánkový nebo šalvějový.
 • Dopolední svačina: Svačinu nahradí vylisovaná šťáva ze sezónního ovoce, kterou si můžete rozředit teplou nebo studenou vodou a vypít jí kolik chcete.
 • Oběd: V tento čas přichází na řadu zelenina. Připravte si salát z jakékoliv zeleniny, ovšem bez zálivky, přidat můžete i syrové kyselé zelí, které je rovněž pročišťující a plné vitamínu C. Z obilnin jsou povoleny jáhly nebo rýže, nejlépe celozrnná. Dvě hodinky po obědě vypijte opět šálek bylinného čaje.
 • Odpolední svačina: Posvačte jakákoliv semínka, například slunečnicové nebo dýňové, které jsou přímo nabité energií.
 • Večeře: Dopřát si můžete opět zeleninový salát nebo zeleninovou polévku z jakékoliv zeleniny, kterou ale nesolte a nepřidávejte do ní žádná chemická ochucovadla. Hodinku po večeři vypijte opět teplou vodu s citrónovou šťávou.

Během detoxikačního dne je zapotřebí nejenom pití bylinkového čaje, ale současně i příjem 2l čisté pramenité vody. Při pročišťování neprovozujte žádný namáhavý sport, ale dopřejte si raději klidnou procházku nebo lehké protažení těla.

Pokud jste to poctivě vydrželi až do večeře, gratulujeme. Máte silnou vůli a opravdu pro sebe chcete něco udělat. Pokud se vám tento den líbil, klidně si ho můžete ještě o den, dva prodloužit, ne však déle! Po detoxikační kúře některým z vás může být nevolno nebo budete přecitlivělí. Nebojte se, bude to trvat pouze chvíli. Pro tělo to může být šok, že se po dlouhé době zbavilo toxinů. Ve většině případů ovšem pocítíte jen ulehčení, oživení a znovu získanou energii.

A to se možná před Vánocemi hodí? Co říkáte?

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
08. 10. 2014 Markéta chlorella (reakcí: 0)
30. 06. 2014 Zuzana Chlorella (reakcí: 0)
19. 03. 2014 Natasha Kuznikovová Detoxikace - Energy Korolen ano či ne (reakcí: 0)
13. 01. 2014 glady ... (reakcí: 1)
20. 12. 2013 Elisa19 +++ (reakcí: 0)
19. 12. 2013 Valinka Detoxikace (reakcí: 0)
19. 12. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 12. 2013 doublefantasy dobré (reakcí: 1)
19. 12. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Luxusní vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 18. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

18. 01. 2017 Horoskop Rak

Partnerský vztah se po dlouhé době vrátí zase do normálu. S partnerem si vysvětlíte vše potřebné, naučíte se komuniko... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist