Femina.cz » Magazín » Wellness » Sexy postava? Klidně v pohodlí domova!

Sexy postava? Klidně v pohodlí domova!

Sexy postava? Klidně v pohodlí domova!

Magazín: Wellness | autor: Petra M. | vydáno 17. 01. 2013

Chtěla byste začít dělat něco pro své zdraví a pevnější postavu, ale při představě narvané posilovny samými svalovci se osypáváte? Nemusíte, cvičit můžete i doma.

Než se do samotného cvičení pustíte, měla byste si ujasnit, zda potřebujete pouze formovat postavu, nebo toužíte shodit nějaké to kilo navíc. Podle toho byste měla volit vhodné cvičební sestavy nebo stroje.

Domácí posilovna
Na trhu je dostání nepřeberné množství nejrůznějších posilovacích strojů určených pro domácí využití. Kupovat byste je měla vždy ve specializovaném obchodě, jen tak máte záruku, že kupujete opravdu kvalitní zboží. Navíc kvalifikovaný personál vám při výběru také odborně poradí.

Doma můžete v pohodlí při sledování televize docela určitě šlapat na rotopedu. Většina moderních přístrojů je již vybavena i měřičem tepové frekvence či spálených kalorií. Můžete si nastavit stupeň obtížnosti, jaký vám bude vyhovovat a postupně zátěž přidávat. Oblíbený je také posilovač břišních svalů, který vám při posilování příjemně masíruje zádové svalstvo. Výhodou tohoto pomocníka oproti klasickému cvičení sedů lehů je bezesporu podpora krku i páteře. Posílíte navíc všechny břišní svaly. Ocení jej i ti, kteří zrovna nedisponují volným místem. Po cvičení jej můžete jednoduše složit a uložit pod postel.

Pro náročnější je tu velmi oblíbený stepper, díky kterému zpevníte především svaly stehen, hýždí, boků i břišní svaly. Pro milovníky vodáctví je k dispozici veslařský trenažér, s nímž si protáhnete svaly celého těla. Domů si můžete pořídit i trochu neobvyklý sportovní prvek a to trampolínu. Skákáním na ní posílíte svaly nohou a v neposlední řadě také svou psychiku. Skákání vás totiž úžasně nabije energií.  Rozměrů trampolíny se bát také nemusíte, pořídíte jí i o průměru 96 centimetrů. A když vás hopsání přestane bavit, jednoduše jí uklidíte pod postel.

Malí, ale šikovní
Nechcete-li investovat do drahých posilovacích strojů, nebo vás to prostě jen nebaví, pak vězte, že zhubnout nebo zformovat postavu můžete i bez nich. Postačí vám k tomu třeba pár činek, švihadlo, či gymnastický míč. Velmi zajímavým prvkem jsou nejrůznější balanční podložky, které přispívají k rozvoji koordinace pohybu, k posílení svalových partií, které normálně nemáte šanci procvičit. Při pravidelném cvičení odstraníte z těla veškeré svalové napětí, nepříjemné bolesti zad a kloubů, odbouráte stres a přitom si zpevníte postavu. Zavzpomínejte také na dřívější dobu a pořiďte si rotační disk. Posílíte záda, břišní a stehenní svaly i boky a užijete si přitom určitě i legraci.
Nezavrhujte ani cvičení podle knížek, nebo televize. Zkušení trenéři vypracovali jednotlivé tréninkové programy pro všechny věkové skupiny. Vybrat si můžete od příjemných uvolňovacích cviků, přes strečink, pilates, jógu až po aerobic nebo tanec.

A pokud vás cvičit jednoduše nebaví, tak se netrapte tím, že to velí módní diktát. Využijte přirozeného pohybu, kterým bezesporu je chůze. Pokud se budete soustředit na dýchání a vystoupíte z hromadné dopravy o dvě stanice dřív, pak uděláte i takto jednoduše pro své zdraví dost a dost. Odnaučte se používat výtah, chůzí do schodů spálíte také nepotřebné kalorie. A nezapomeňte, že i vysáváním, vytíráním a úklidem můžete shodit nějaké to kilo. :-)

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
27. 01. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
20. 01. 2013 maxiking Nejlepší cvičení je doma (reakcí: 0)
18. 01. 2013 manislava cvičení doma (reakcí: 0)
18. 01. 2013 lucik21 ,,, (reakcí: 0)
17. 01. 2013 lidka2 + (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Luxusní vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 18. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

18. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Muži se dnes kolem tebe budou točit a jedno pozvání na kávu bude stíhat druhé. Neodmítej je hned všechny jen proto, ž... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist