Femina.cz » Magazín » Wellness » Sebeobrana pro chytré ženy 4.díl

Sebeobrana pro chytré ženy 4.díl

Sebeobrana pro chytré ženy 4.díl

Magazín: Wellness | autor: David Zeko | vydáno 21. 11. 2010

V posledním díle vám poradím, jak se efektivně bránit chlípníkovi, když se nic nezdaří a ležíte na zemi, ve zdánlivě submisivní pozici na zádech. Věřte nebo ne, právě tato pozice, je pro brazilské jiu jutsu pozicí vítěze. Podívejte se, jak může křehká žena zdolat několikanásobně těžšího čuníka…

Ani v brazilském jiu jutsu nemusíte být silní a velcí a chlupatí. Počítá se naopak s tím, že „chlupáčem“ je vždy váš oponent. Dostal vás na lopatky? Nevadí! Dobře mu tak!

„Střeh a páka pana Kimury“

Když už se chlípníkovi podaří vás porazit na zem, lehněte si okamžitě na záda a pokuste se zaklínit své nožky za jeho zády. Třeba si bude myslet, že má vyhráno a vy mu chcete být blíž. Realita je ale rozhodně jiná, jak brzy pozná. Ukážeme si kimurovu páku na levou ruku, analogicky pak můžete dělat pravou.

Chytnete svou pravou rukou jeho levé zápěstí a mírně se nadzvednete do sedu, kam až to půjde. Pak ihned obtočíte svou levou paži kolem jeho levé, již uchycené paže a chytněte se pevně za své vlastní pravé zápěstí, viz obrázek.

Jakmile se vám toto podaří, rychle si zas lehněte zpět na záda a zvedněte své spojené ruce vzhůru. V tom okamžiku chlípník zalituje, že se vás dovolil oslovit, protože mu klidně budete moci ručku zlomit, pokud se neomluví a neodvolá.

Přehození na zemi

Pokud se vám nepovede zaklínit nožky, ocitnete se v postavení, kdy na vás sedí celou svou vahou a vaše nohy jsou pod ním. To není záviděníhodné, ale i zde může poučená žena zvítězit. V praxi se ukázalo, že i 50 kg žena dokáže přehodit 100 kg chlapa bez větších problémů. Je to jednoduché. Natrénujte si s kamarádkou nebo přítelem tohle: Chyťte jeho pravé zápěstí svou pravou rukou a levou rukou sevřete jeho pravý loket. Zároveň svou levou nohou zachyťte jeho pravou nohu v úrovni lýtka. Najednou jste zablokovala celou jeho pravou stranu. Ani ruka ani noha mu neposkytne oporu v okamžiku, kdy se nadzvednete v pánvi směrem vzhůru. Skončí na zemi vedle vás a vy můžete utéct nebo na něj skočit, podle času a nálady.

Je to trochu jako šachy a chytřejší může vždy vyhrát. Musíte ale znát alespoň základní tahy figurkami. A nikdy není předem dané, kdo vyhraje a kdo prohraje. Pamatujte si, že vždy vyhrává chytřejší, relaxovanější, tedy… žena.

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
07. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
27. 06. 2011 ppk1 +++ (reakcí: 0)
20. 06. 2011 hela Fuhaa (reakcí: 0)
23. 04. 2011 pegonela Pěkný (reakcí: 0)
20. 12. 2010 Lenka K chci trénink, je to možné? (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

23. 03. 2017 Horoskop Štír

Hned několik mužů se dnes kolem tebe začne motat a ty nebudeš vědět, kterého si vybrat. Neunáhluj se a nech je, ať se... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist