Femina.cz » Magazín » Wellness » Sebeobrana pro chytré ženy 4.díl

Sebeobrana pro chytré ženy 4.díl

Sebeobrana pro chytré ženy 4.díl

Magazín: Wellness | autor: David Zeko | vydáno 21. 11. 2010

V posledním díle vám poradím, jak se efektivně bránit chlípníkovi, když se nic nezdaří a ležíte na zemi, ve zdánlivě submisivní pozici na zádech. Věřte nebo ne, právě tato pozice, je pro brazilské jiu jutsu pozicí vítěze. Podívejte se, jak může křehká žena zdolat několikanásobně těžšího čuníka…

Ani v brazilském jiu jutsu nemusíte být silní a velcí a chlupatí. Počítá se naopak s tím, že „chlupáčem“ je vždy váš oponent. Dostal vás na lopatky? Nevadí! Dobře mu tak!

„Střeh a páka pana Kimury“

Když už se chlípníkovi podaří vás porazit na zem, lehněte si okamžitě na záda a pokuste se zaklínit své nožky za jeho zády. Třeba si bude myslet, že má vyhráno a vy mu chcete být blíž. Realita je ale rozhodně jiná, jak brzy pozná. Ukážeme si kimurovu páku na levou ruku, analogicky pak můžete dělat pravou.

Chytnete svou pravou rukou jeho levé zápěstí a mírně se nadzvednete do sedu, kam až to půjde. Pak ihned obtočíte svou levou paži kolem jeho levé, již uchycené paže a chytněte se pevně za své vlastní pravé zápěstí, viz obrázek.

Jakmile se vám toto podaří, rychle si zas lehněte zpět na záda a zvedněte své spojené ruce vzhůru. V tom okamžiku chlípník zalituje, že se vás dovolil oslovit, protože mu klidně budete moci ručku zlomit, pokud se neomluví a neodvolá.

Přehození na zemi

Pokud se vám nepovede zaklínit nožky, ocitnete se v postavení, kdy na vás sedí celou svou vahou a vaše nohy jsou pod ním. To není záviděníhodné, ale i zde může poučená žena zvítězit. V praxi se ukázalo, že i 50 kg žena dokáže přehodit 100 kg chlapa bez větších problémů. Je to jednoduché. Natrénujte si s kamarádkou nebo přítelem tohle: Chyťte jeho pravé zápěstí svou pravou rukou a levou rukou sevřete jeho pravý loket. Zároveň svou levou nohou zachyťte jeho pravou nohu v úrovni lýtka. Najednou jste zablokovala celou jeho pravou stranu. Ani ruka ani noha mu neposkytne oporu v okamžiku, kdy se nadzvednete v pánvi směrem vzhůru. Skončí na zemi vedle vás a vy můžete utéct nebo na něj skočit, podle času a nálady.

Je to trochu jako šachy a chytřejší může vždy vyhrát. Musíte ale znát alespoň základní tahy figurkami. A nikdy není předem dané, kdo vyhraje a kdo prohraje. Pamatujte si, že vždy vyhrává chytřejší, relaxovanější, tedy… žena.

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
07. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
27. 06. 2011 ppk1 +++ (reakcí: 0)
20. 06. 2011 hela Fuhaa (reakcí: 0)
23. 04. 2011 pegonela Pěkný (reakcí: 0)
20. 12. 2010 Lenka K chci trénink, je to možné? (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

09. 12. 2016 Horoskop Panna

Seminář nebo školení, na které tě šéf posílá a kam se ti vůbec nechce, určitě neodmítej. Jinak po něm skočí aktivní k... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist