Femina.cz » Magazín » Wellness » Sebeobrana pro chytré ženy 3.díl

Sebeobrana pro chytré ženy 3.díl

Sebeobrana pro chytré ženy 3.díl

Magazín: Wellness | autor: Zeko | vydáno 05. 10. 2010

Umíme se už bránit proti úderu a proti objetí od někoho, kdo není naším vysněným princem. V dnešním díle si ověříme, že ženská citlivost nám může napomoci k vítězství. Tanec, sex nebo boj, to není až tak důležité. Všechno je totiž jen jedním druhem energie, energie pohybu partnera nebo protivníka.

Když na vás někdo zaútočí, řekli jsme si, že jde jen o příval energie, kterou je nutné využít ve váš prospěch. Abychom ale tuto nespoutanou energii mohli využít, musíme ji být schopni nejdříve vnímat. A to co nejpřesněji a nejrychleji. Ideálním cvičením pro takovou citlivost je cvičení „lepících rukou“ tedy čínsky Chi-sao.

Chi sao cvik

Na první pohled je to velice jednoduché cvičení, které se dá ale dělat s tisícem obměn. Stoupněte si s partnerem nebo partnerkou naproti sobě na dosah. Natáhněte teď oba jednu ruku směrem k partnerovi a dotkněte se předloktím. Jeden z vás teď bude „chlípník“, tedy doručovatel energie a druhý „bojovnice“, tedy dívka, která umí s energií zacházet. Výchozí bod je, že se dotýkáte předloktím a vnímáte sílu a i ten nejmenší pohyb ruky chlípníka. Zpočátku dělejte každý pohyb velmi pomalu, aby jej bojovnice mohla s přehledem registrovat. Chlípník pomalu zaútočí úderem pěsti na obličej, na hrudník nebo na břicho, kam je libo. Bojovnice má vždy jen dva úkoly:

1.Zůstat v nepřerušeném kontaktu s útočící rukou a jen LEHCE odvádět úder vpravo nebo vlevo.

2.Otočit tělo podél osy s úkrokem vlevo nebo vpravo tak, aby uhnula z cesty úderu.

Nikdy nepřetlačujte ruku útočníka, protože bude většinou v reálu silnější a bylo by to k ničemu. Nikdy neuhýbejte více než je nezbytně potřeba, aby vás rána netrefila.

Střídejte pravou proti pravé, pravou proti levé a naopak. Začínejte s rukou na vnitřní a poté vnější straně soupeřova předloktí. Záleží na vaší představivosti. Později můžete přidat i druhou ruku, pak nohy...a dodržovat základní principy uvedené výše.

Trénink poslepu

Specialitou je také trénink Chi Sao naslepo. Jde o to, abyste zjistila, že stačí navázat první kontakt s protivníkem a pak už nemusíte vidět ani slyšet. Prostě se necháte vést jeho útokem. Je to jako tanec nebo sex, a proto jsou zde ženy často mnohem schopnější, citlivější a úspěšnější než drsní muži.

 

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
07. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Máš chuť pustit se do něčeho nového? Není nic jednoduššího, než se přihlásit do nějakého kurzu nebo semináře. Nejen, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist