Femina.cz » Magazín » Wellness » Sebeobrana pro chytré ženy 1.díl

Sebeobrana pro chytré ženy 1.díl

Sebeobrana pro chytré ženy 1.díl

Magazín: Wellness | autor: Zeko | vydáno 14. 09. 2010

V dnešní době je člověk, a zvláště pak žena, vystaven nebezpečí vzrůstající agresivity a obtěžování. Jak si dokázat ochránit svůj prostor, fyzický či duševní, to je jednou z hlavních náplní bojových umění. Které z nich si ale vybrat? Může se vůbec žena ubránit proti valícímu se svalnatému opilci, který si chce „jen tak trochu užít“?

Čas dávno odvál doby, kdy se osaměle jdoucí žena stávala kořistí chlípných podivínů a sama si to pak ještě dávala za vinu. Dnešní dívky a ženy se utrhly ze řetězů a oslavují svou svobodu. A chce-li jim to někdo překazit nebo narušit, ať si dává dobrý pozor! Mladá žena, která se rozhodne vyrazit do ulic nočního města v minisukni a bez přítele, by rozhodně měla vědět, jak naložit s případným dotěrným „moskytem, který ji chce píchnout..“, tedy s chlípníkem. Bojové sporty jako karate, judo, wrestling nebo box nejsou určitě tím pravým ořechovým. Silou proti síle se toho nikdy tolik nezmůže. Snad trochou rétoriky, kterou každá z žen ovládá tak dobře? Někoho ale prostě neukecáte… Pak přichází na řadu fyzická obrana. Ale jak se tedy bránit?

Použijte svůj mozek! Je to rozhodně větší sval než biceps a téměř jistě chlípníkem v této situaci méně používaný. Rozdíl mezi bojovým uměním a sportem je právě tady. Nemůžete být silnější? Buďte rychlejší! Nemůžete být agresivnější? Buďte chytřejší!
V dlouhé historii bojových umění je několik stylů, které se totiž dají zařadit mezi tzv. „chytré styly“. Nezakládají svá vítězství a strategie na brutální síle, ale na inteligenci a citu…tedy, pro ženu jak dělané!
Jedním z nich je Wing Chun, efektivní, praktický a velmi snadno použitelný styl a navíc…vytvořený ženou!

Wing Chun

...Kdysi dávno žila ve slavném klášteře Šaolin v Číně mniška jménem Ng Mui, která se rozhodla vymyslet způsob obrany nejen pro ženy, ale pro všechny fyzicky slabší lidi, kteří se chtěli bránit. Celý zbytek života pak věnovala myšlence vítězství slabšího nad silnějším. A úspěšně, jak není nutno dodávat. Dokonce velmi úspěšně. Než zemřela, předala své umění mladší přítelkyni a žačce jménem Jarní vítr, tedy Wing Chun, která jej okamžitě použila proti muži, který ji chtěl násilím donutit stát se jeho ženou a … zvítězila. Stala se tak živým důkazem funkčnosti stylu a zároveň tím ukázala a otevřela cestu tisícům dalších, kteří se cítili být utlačováni a zneužíváni silnějšími.

Od té doby uběhla už spousta času a Wing Chun dnes studují desítky tisíc žen po celém světě. Paradoxem je, že vedení škol se opět ujali muži. Původní myšlenka však přetrvává.

Co je tedy základem Wing Chun? Rozhodně uvolněnost a neagresivita. V okamžiku, kdy vás chlípník dokáže naštvat a znervóznit, totiž ztuhnete a ztrácíte onu ženskou citlivost, která je k vítězství tolik zapotřebí. Od prvního momentu, kdy vám chlípník vleze do cesty, se proto pomocí hlubokého dýchání uveďte do, alespoň částečně, relaxovanějšího stavu a opakujte si afirmaci: „Mozek je větší než biceps…mozek je větší než biceps...“ Paní Wing Chun vždy tvrdila, že všechno je jen určitým projevem energie a fyzický útok na vaši osobu je jen jedním z mnoha jejích projevů. Nezáleží na tom, jak silný je váš protivník. Ve skutečnosti naopak, čím silnější, tím lepší pro vás. Útok je vypuštěný, divoký proud energie, který můžete ovládnout a využít ve vlastní prospěch. Stejně jako valící se řeka, která dokáže ničit domy a celá města - ale ustupte o krok, postavte na jejím okraji vodní elektrárnu a bude vám sloužit! Vlna vás může potopit, nebo na ní můžete surfovat. Vyberte si. Chlípníkův útok na vás je právě takový. Padne k vašim nohám, pokud víte, jak na to.

Pro začátek si dnes vysvětlíme základní pravidlo inteligentní obrany, které se dá použít nejen na ulici, ale i ve vztahu, v práci nebo ve škole:
„Když chlípník tlačí, tahejte. Když tahá, tlačte.“

Kuchařský recept na vítěznou jednohubku:
1. Uvědomíme si, KAM směřuje energie a síla útoku.
2. Ustoupíme jí malinko z cesty.
3. Přidáme špetku své síly ve směru útoku a...
4 ...jednohubka z chlípníka je připravena k podávání!

Recept je to poměrně jednoduchý - prostě dejte chlípníkovi to, o co si říká, a ještě mu přidejte něco navrch… a nezapomeňte samozřejmě na „třešničku na dortu“, kterou může být například kop na strategická místa na jeho těle. Fantazii se meze rozhodně nekladou.

V dalších dílech si řekneme, jak uvést tento jednoduchý princip do praxe, až ho budete nejvíc potřebovat.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
06. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
23. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 4)
23. 04. 2011 pegonela Jen (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

26. 03. 2017 Horoskop Rak

Pokušení podvést partnera dnes bude velmi silné, ale nedělej to, pokud o toho svého nechceš přijít. Nevěra by se velm... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist