Femina.cz » Magazín » Wellness » Šance na moderní léčbu pro naše děti!

Šance na moderní léčbu pro naše děti!

Šance na moderní léčbu pro naše děti!

Magazín: Wellness | vydáno 17. 05. 2013

Představte si, že máte nemocné dítě, pro které existuje šetrná léčba, ale lékař vám doporučí jinou, která bude mít vedlejší následky. Přijde vám to jako nemožné? Omyl! Tohle se tady děje a zcela veřejně!

Konečně máme v Čechách možnost nechat se léčit moderní protonovou metodou, která je považována za šetrnější a přesnější než jiné formy ozařování a díky postoji VZP si jí užívají a budou užívat spíše zahraniční pacienti. Určitě jste si všimli našeho nedávného článku  o Protonovém centru, na který právě teď navazujeme. Je jasné, že se kupčí se zdravím a alfou a omegou jsou peníze. Vzhledem k tomu, že se situace nezměnila, i když je pod peticí Hlas pro život podepsáno více než 138 000 lidí, chceme se pozastavit nad tím, jaké argumenty v této ostré debatě mezi Protonovým centrem a VZP probíhají.

1.    Prý je drahá
Léčba v Protonovém centru nepatří k nejlevnějším, je ale srovnatelná s cenou v jiných moderních zařízeních, které ozařují běžnými fotony. VZP tvrdí, že v Mnichově je protonová léčba levnější, proto některé pacienty posílá tam. VZP se ale v Protonovém centru vůbec neinformovala na cenu léčby a ani se centrem nesnažila zkontaktovat. Zástupci Protonového centra o konzultaci s VZP stáli, oni jim však nevyhověli. Pokud si představíte, že máte nemocné dítě, odjedete s ním do Mnichova (jeden rodič), kde musíte zůstat po celou dobu léčby (což mohou být i měsíce), jsou to i pro vás další výdaje a to, že se rodina rozdělí a nemocné dítě je vytrženo z prostředí, které důvěrně zná, nemá rozhodně pozitivní dopad na celkovou léčbu. Požádali jsme se pana doktora Kubeše, protože o cenách se stále jen mlží, aby nám dal konkrétní příklad:  „Například karcinom prostaty nabízíme za cenu 250 tis. Kč. Cena na moderních přístrojích fotonové léčby v některých centrech dosahuje 350 tis. Kč“. Poslední informace dále ukazují, že léčba v Mnichově je o 100 000 Kč dražší než v Praze! Tak, kde je vlastně ten hlavní problém?!

2.    Prý není tak efektivní
Z etického důvodu se sice nedělají žádné srovnávací testy běžné fotonové léčby a léčby protony, protože se přece nikdo nemůže postavit za prohlášení, že jedna léčba je horší, nicméně když si jen laicky představíme, že pokud máme nádor v hrudi, při běžném záření proniká paprsek jak nádorem tak i orgány za ním, čímž ozařuje i zdravou tkáň a při protonové léčbě se dá paprsek zastavit tak, aby ozařovat pouze místo nádoru, pak asi není třeba další komentář.

3.    Je dostupná jen pro cizince
Protonové centrum bylo vystavěno především proto, aby uspokojilo potřeby českých pacientů. Vzhledem k tomu, že lékaři posílají žádosti za svoje pacienty na VZP, která každý případ posuzuje individuálně, dochází k tomu, že žádosti se vrší, vznikají i měsíční prodlevy a pak je buď nemocný pod tlakem nemoci a času donucen nastoupit běžnou léčbu, nebo mu hrozí i další zdravotní rizika. Léčba v Protonovém centru je možná pro samoplátce a na konzultaci o vhodnosti léčby se může objednat každý.

Ne každý je vhodným kandidátem na tento typ léčby. V Protonovém centru léčí karcinom prostaty, nádory mozku, čichového ústrojí, slinivky břišní a jater.

Minule jsme psali, že Protonové centrum chce léčit a VZP je bojkotuje. I přesto ale dokázali pomoci čtrnáctileté dívce s nádorem mezihrudí, i když financování léčby ještě nebylo od pojišťovny schváleno. Díky rychlému jednání má mladá slečna velké šance na uzdravení.

Kdyby se všichni stavěli k moderní léčbě tak, jako se k ní staví VZP, pak bychom si ještě stále pouštěli žilou, přikládali pijavice a místo narkózy používali ránu do hlavy nebo láhev skotské.

Přidejte se k nám a zúčastněte se petice HLAS PRO ŽIVOT

Více si o protonové léčbě přečtěte ZDE

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
24. 05. 2013 glady ... (reakcí: 0)
17. 05. 2013 lidka2 . (reakcí: 1)
17. 05. 2013 lidmila Léčba pro děti (reakcí: 1)
17. 05. 2013 viki11 léčba (reakcí: 0)
17. 05. 2013 Daniela76 Šance na moderní léčbu pro naše děti! (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

27. 02. 2017 Horoskop Rak

Kolegyně v práci ti přichystají krásné překvapení, které tě dojme až k slzám. Pochopíš, že i když mezi sebou občas má... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist