Femina.cz » Magazín » Wellness » První pomoc při kocovině

První pomoc při kocovině

První pomoc při kocovině

Magazín: Wellness | autor: Pavla Hořínková | vydáno 15. 02. 2013

Vyrazila jste si včera večer s partnerem oslavit Valentýna, skvěle jste se bavila a skleniček vašeho oblíbeného drinku bylo… kolik vlastně? Nebo se chystáte na víkendovou párty? Možná vám pomohou naše skvělé tipy, jak zatočit s kocovinou!

Party, oslavy, přátelé a alkohol. Kolik jste vypili skleniček, už si možná ani nepamatujete. A ačkoliv se večer možná vydařil, ráno se proklínáte a slibujete sama sobě věčnou abstinenci. Co s tím?

I když se vám teď jakýkoliv pohyb může zdát nemyslitelný, zkuste sebrat síly a doplížit se do kuchyně, kde se pokuste najít alespoň něco z následujícího seznamu. Pomůže vám to napravit škody, které jste na svém těle tou včerejší extra dávkou alkoholu napáchala.

Voda. Alkohol spolehlivě dehydratuje tělo, a proto je obyčejná neperlivá voda naprostým základem pro vaši léčbu kocoviny. Pokud si na to vzpomenete, je ideální vypít klidně i větší sklenici vody ještě před spaním. Měla by předejít nesnesitelné ranní bolesti hlavy.

Kyselé okurky. Vaše tělo je po včerejšku slabé a trpí zoufalým nedostatkem vitamínů a minerálů. Jakkoliv zvláštně vám to může znít, kyselé okurky jsou velmi bohaté na výživné látky, jako jsou vitamín A, železo, vitamín K, vápník, draslík a mangan, a ty vám pomohou se dostat z nejhoršího.

Banány. Čím víc alkoholu vypijete, tím je vaše tělo více dehydratované, a navíc trpí velkým nedostatkem draslíku. To může způsobovat všechny vaše aktuální potíže, včetně žaludeční nevolnosti. Velký podíl draslíku v banánech může výrazně zkrátit vaše utrpení.

Celozrnný chléb. Skvělý zdroj detoxikačních vitamínů skupiny B i základních mastných kyselin, celozrnný chléb, pomůže vyléčit vaše zubožené tělo a navíc vašemu rozvířenému žaludku bude pravděpodobně připadat jako to nejmenší zlo.

Vejce. Vejce obsahují podobné látky, které si organismus sám tvoří ke zmírňování negativních účinků alkoholu. Původcem kocoviny je toxická složka acetaldehyd, která vzniká nadměrným pitím alkoholu, a právě vajíčka vaše tělo dokážou této škodlivé látky rychleji zbavit.

Mátový čaj. Máta je zázračná bylinka pro rychlé zklidnění žaludku, který není zrovna ve formě. Její blahodárné účinky navíc uspíší detoxikační proces vašeho organismu a umožní vám, abyste se rychleji cítila fit. Podobně vám poslouží také heřmánkový čaj.

Houby. Další úžasný zdroj minerálů, v tomto případě především selenu, který je velmi užitečný pro svůj antioxidační účinek. Zároveň houby obsahují vitamín B, který vašim játrům pomůže v detoxikaci organismu.

Rajčata. Především rajčatová šťáva je velmi bohatá nejen na vitamín C, ale především na glutathion. Ten produkuje lidské tělo v reakci na přísun alkoholu, aby zmírnilo jeho důsledky.

Med. Jestliže vás i při kocovině honí mlsná a dala byste si raději něco sladkého, obrovskou službu vám prokáže med. Je totiž doslova nabitý draslíkem a antioxidanty, které vaše tělo zbaví škodlivých toxinů. Pomůže také fruktóza, jež postupně vyrovná nedostatečnou hladinu cukru. Ideální je namazat si medem krajíc celozrnného chleba, přikusovat banán a zapít to třeba mátovým čajem!

A jaká je vaše zaručeně fungující kombinace? Za nás funguje jediné - nepít. :-)

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
16. 07. 2014 Pettra Alcostop (reakcí: 2)
17. 04. 2014 Lukáš Ráno bez kocoviny (reakcí: 1)
17. 02. 2013 manislava kocovina (reakcí: 0)
17. 02. 2013 denca + (reakcí: 0)
16. 02. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
15. 02. 2013 88pacicka88 + (reakcí: 0)
15. 02. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
15. 02. 2013 doublefantasy tip (reakcí: 0)
15. 02. 2013 pepina . (reakcí: 1)
15. 02. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist