Femina.cz » Magazín » Wellness » Přepadla vás lednová depka? 11 tipů, jak s ní zatočit

Přepadla vás lednová depka? 11 tipů, jak s ní zatočit

Přepadla vás lednová depka? 11 tipů, jak s ní zatočit

Magazín: Wellness | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 16. 01. 2015

Leden je mnohými chápán jako nejškaredější měsíc roku. Ošklivé počasí, tma, po prosinci vymetený bankovní účet a navíc nelichotivý fakt, že jediným kusem oblečení, který vám ještě není malý, je pyžamo.

Možná u vás není tak zle, možná je naopak ještě hůře. Kde hledat útěchu? Jaké jsou (samozřejmě vědecky ověřené) krůčky ke štěstí? Nechte se inspirovat:

Vyhoďte protivný budík

Využijte vymoženosti moderní techniky a stáhněte si aplikaci do chytrého telefonu Sleep Cycle (stojí 42 Kč), s jejíž pomocí bude snazší usínání i probouzení. Do říše snů vás dopraví vlny šumějícího moře. Inteligentní budík vás navíc probudí v tom nejlepším možném okamžiku (aplikace dovede monitorovat fáze vašeho spánku, a dokonce i vyhodnocovat jeho kvalitu), takže probuzení nebude tolik bolet.

Podívejte se do světla

Nedostatek světla negativně působí asi na pětinu z nás tím, že narušuje náš biorytmus, člověk se cítí malátný, špatně spí, přejídá se a je podrážděný. Vyplatí se vysedávat u okna a chodit co nejvíce ven za příznivého počasí. Pořídit se také dají speciální lampy (například Lumie Brightspark), které zlepšují náladu, koncentraci a dodávají energii.

Poslouchejte smutné písně

Pokud si myslíte, že vám náladu zvedne muzika od podlahy, opak je pravdou. Japonští vědci tvrdí, že veselou mysl stimulují smutné písně. Pomáhají prý lépe vyjádřit emoce a zklidnit se.

Dejte si čaj

Čajový rituál neradno podceňovat. Proto si v kanceláři v příhodný okamžik dopřejte v klidu šálek čaje, který kromě kofeinu obsahuje i theanin napomáhající relaxaci. Čaj vám zvedne náladu, navíc posílí kreativitu i schopnost řešit problémy.

5 nejhezčích tatínků Hollywoodu

5 nejhezčích tatínků Hollywoodu

Jsou sice v jednom kole, protože hrají ve filmech, natáčí reklamy, dělají tváře mnoha módním znač...

Stůjte na hlavě

Jogíni tomu říkají inverze. Stoj na hlavě rozproudí krev do mozku, dodá energii a zvýší koncentraci, také zredukuje produkci kortizolu, hormonu, který se vylučuje při stresu.

Navlékněte si gumový náramek

Abyste se zbavila některých zlozvyků, pořiďte si širší gumový náramek, který se dá stáhnout. Když vás některý z těchto zlozvyků přepadne, upněte pásek více a ruku mírně přiškrťte. Funguje to jako Pavlovův reflex, prý se zlozvyku lépe zbavíte. Nebo zkuste hi-tech verzi náramku, která dokáže změřit počet kroků (ideálně je denně 10 000) a spálených kalorií.

Omezte sezení

Podle některých vědců je sezení stejným zlozvykem jako kouření. Zvyšuje riziko cukrovky, nemocí srdce, obezity, o bolavých zádech nemluvě. Vyplatí se investovat do pracovního stolu, který se dá povytáhnout, takže u něho můžete stejně dobře sedět jako stát.

Jezte čokoládu

Volte ale tu s přívlastkem raw – tedy bez mléčných produktů a rafinovaného cukru. V kakau je spousta antioxidantů, železa, zinku, mědi, vitaminu C, což vše dohromady posiluje imunitu.

Zacvičte si na chvilku

Pokud nejste zvyklá na pohyb, dávejte si ze začátku lehké cíle. Například si jděte „na minutku“ zaběhat. Později se z minutky může vyklubat půl hodina, hodina...

Dýchejte zhluboka

Zkuste účinky meditace. Sedněte si někam, kde budete sama v klidu a dlouze a pomalu dýchejte. Měla byste se lépe zbavit negativních emocí. Pokud nevíte jak na to, dají se pořídit i různé návodné aplikace do chytrých telefonů.

Napište děkovný dopis

Potěšte někoho pěkným dopisem, ve kterém mu poděkujete za to, co pro vás udělal, či vyjádříte, jak moc je ve vašem životě důležitý. Uvidíte, že se pak budete cítit lépe.

Foto zdroj: thinkstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
16. 01. 2015 monia1 ..... (reakcí: 0)
16. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
16. 01. 2015 glady ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

23. 03. 2017 Horoskop Střelec

Dnes se tě bude snažit kolega v práci vydírat. Nepřistupuj na to, ať už se mezi vámi stalo cokoliv, udělal by ti ze ž... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist