Femina.cz » Magazín » Wellness » Prázdniny s dětmi v Resortu Svatá Kateřina

Prázdniny s dětmi v Resortu Svatá Kateřina

Prázdniny s dětmi v Resortu Svatá Kateřina

Magazín: Wellness | autor: PR článek | vydáno 04. 07. 2011

Pokud ještě nemáte vybrané místo pro společnou dovolenou s dětmi a chcete něco udělat jak pro jejich, tak pro své zdraví, tak rozhodně neuděláte chybu, když zvolíte wellness pobyt v jednom z nejzdravějších míst v republice, v místě plném pohody a klidu uprostřed nádherných lesů a luk, v místě s průzračně čistou vodou pramene sv. Kateřiny, v místě, kde harmonie našla své jméno.

Děti totiž do resortu nohou pouze ve vybraných termínech a letní prázdniny jsou jedním z nich. Nebudete se rozhodně nudit a vybere si každý člen rodiny, protože v resortu jsou tenisové kurty, cvičná golfová louka driving range, jízdárna s výukou jízdy na koni pro začátečníky a projížďkami pro pokročilé, fotbalové hřiště, multifunkční hřiště, stolní tenis, dětský koutek atd. Děti budou mít na prázdniny k dispozici i bazén a na plavání v nádherném přírodním zatopeném lomu v Horní Cerekvi vozí hosty 8 km tam a zpět shuttle bus.

Vyhledávaný Resort Svatá Kateřina leží 750 m nad mořem na Vysočině nedaleko městečka Počátky na historické hranici Čech a Moravy, mezi Pelhřimovem a Telčí, 130 km od Prahy i od Brna. Máte zde vše na dosah. V hotelu Svatá Kateřina je restaurace, kavárna s terasou a zasklenou Verandou, molo u jezírka, bar, vinotéka, wellness & spa , terasa se čtyřmi venkovními vířivými vanami - jacuzzi, obchůdek s drobným prodejem a dvě tělocvičny, kde se cvičí jóga. S dětmi budete ubytování v hotelové budově  Garnison s prostorných pokoji (některé i se šatnami) typu Chardonnay nebo v hotelu Gymnasion na pokojích typu Shiraz, odkud je zase nejblíže ke všem sportovištím a venkovnímu dětskému bazénu. Všechny pokoje jsou velmi pohodlné, s koupelnami a WC a jsou vybavené vkusným a stylovým nábytkem a jejich součástí jsou župany, trepky a vysoušeč vlasů. V resortu je i obchůdek SportRepublic se sportovním oblečením, vybavením pro golfisty, hygienickým zbožím a kosmetikou. V přízemí hotelu Gymnasion je: dietologická laboratoř s přístrojem InBody 720, posilovna, 4 tělocvičny pro cardio aktivity, kadeřnický salon, kosmetický salon, manikúra a pedikúra a RA sluneční louka.

V krásném moderním wellness o rozloze 1200 m² na vás čekají masáže, o víkendech thajské masáže, zábaly, koupele, whirlpool, jacuzzi, sauny, páry a rasulbath. Sportovní nabídka: jóga, Pilates, posilovna, tělocvičny, tenisové kurty, golfový driving range, jízdárna, fotbalové a multifunkční hřiště, stolní tenis, petangue a cvičební lekce s trenéry .

Nadchnou vás peciality resortu: koupel v lávové vaně nebo jízda psím spřežením. A pokud to myslíte se svým zdravím vážně, tak rozhodně navštivte laboratoř tělesné a výživové diagnostiky a nechte se změřit na špičkovém přístroji  InBody 720. Po konzultaci s nutričním poradcem máte šanci konečně začít žít zdravě a minimalizovat stres.

Když si vyberete balíček Báječné léto s dětmi na 7 nocí se snídaní formou bufetu, tak vás čeká 7x večeře, formou 3chodového menu, 2x cvičební lekce pod vedením profesionálních lektorů (výběr dle aktuální nabídky: jóga, Pilates, zumba, bosu, tae-bo), ½ hodiny jízdy na koni,  neomezený vstup do posilovny, od pondělí do čtvrtka, a v pátek do 14.00 hodin (kromě státních svátků) neomezený vstup do úžasného wellness (páry, sauny, vířivka, relaxační místnosti). Po celou dobu pobytu je pro vás neomezené půjčování sportovního vybavení: kola, tenis, stolní tenis, vybavení na fotbal, volejbal, badminton, petangue a transfer z parkoviště v Počátkách do resortu a zpět. Dítě do 10 let zdarma na přistýlce s dvěma dospělými osobami na pokoji. Druhé dítě 3-10 let: 50% sleva z ceny dospělé osoby na přistýlce s dvěma dospělými osobami na pokoji, Dítě od 0 - do 3 let: ZDARMA bez nároku na postýlku. Dítě nad 10 let, třetí dospělá osoba: 25% sleva z ceny dospělé osoby na přistýlce. V recepci dětem zdarma zapůjčení stolní hry a LEGO a knihovna je rovněž k dispozici.

Kouzlo Svaté Kateřiny je nepopsatelné, nesdělitelné ale historicky prokazatelné. První literární zmínku o prameni Sv. Kateřiny nalézáme v Hájkově Kronice české ( r. 1541) jako o svaté vodě u Počátek, kde se v roku 1423, po bitvě u nedalekého rybníka Boru u Horních Dubenek poblíž Počátek, ošetřovali ranění husité. V 16. století k těmto pramenům často zajížděli páni z Hradce, kdy zde Adam I. zbudoval lázně, tehdy zvané Dobrá voda. … O objevu a prvním uspořádání lázeňského pramene nejsou žádné písemné doklady. Podle pověsti byl používán již od starodávna… Pramenitá voda je krystalicky čistá, perlící, příjemné chuti. Teplota pramene je plus 6 st. R. Příliv vody je velmi značný a pramen i při velké spotřebě je nevyčerpatelný. Hojí se jím revmatické, dnavé a jiné bolesti s nejlepším výsledkem… V brožuře z r. 1872, kterou vydal tehdejší majitel Karel Bachmann uvádí: „… minerálních zřídel u Počátek pro léčivou jejich moc již v středověku zhusta se užívalo. …Alkalický pramen sv. Kateřiny váže přebytek kyselin žaludkových, dráždí mírně průchod střevní a odstraňuje často překážky v odměšování žluče. …V r. 1895 provedli profesoři Hueppe a Gintl chemický a bakteriologický rozbor vody pramene sv. Kateřiny a nazývali jej …ideálem vody… která  působí nejen blahodárně na kůži, nýbrž i cestou reflektorické činnosti nervů posiluje výkony srdce, plic, ústrojí zažívacího a žláz, působí na celou nervovou soustavu a na proměnu látek. Toto jsou pouze útržky z historie lázní, na kterou navázala i dětská léčebna horních cest dýchacích, ale i ta je již minulostí. Voda si ale svou jedinečnou kvalitu podržela dodnes!

Vynikající kuchyně zaměřená na zdravé stravování má sestavený jídelníček převážně ze středomořských jídel a u všech pokrmů je uvedena jejich kalorická hodnota. V okolí je množství jedinečných historických památek a ideální možnosti pěší turistiky a cykloturistiky. 
A ještě jedno překvapení! Můžete si vzít s sebou i svého pejska nebo kočičku. Budete všichni pohromadě a to se vám asi opravdu tak často nestává.

Další články z rubriky

Komentáře (35)

Datum Autor Nadpis
28. 07. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
04. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
07. 08. 2011 helenadon dovolená (reakcí: 0)
18. 07. 2011 evik56 Sv.Kateřina (reakcí: 0)
12. 07. 2011 albez Sv. Kateřina (reakcí: 0)
08. 07. 2011 Kathlenka nádhera (reakcí: 0)
07. 07. 2011 lucyly dovolená (reakcí: 0)
06. 07. 2011 Jana463 Resort Svatá Kateřina (reakcí: 0)
06. 07. 2011 Lydia001 Resort (reakcí: 0)
05. 07. 2011 Lokynka krásné (reakcí: 1)
05. 07. 2011 pradlanka dovolená (reakcí: 0)
05. 07. 2011 zelinka1 :)) (reakcí: 0)
04. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
04. 07. 2011 kralicek dovolená s dětmi (reakcí: 0)
03. 07. 2011 Zdenapelant Dovolená (reakcí: 0)
03. 07. 2011 11789 Dovolená (reakcí: 1)
03. 07. 2011 vivonikas Sv. katerina (reakcí: 0)
03. 07. 2011 zdenkar Prázdniny (reakcí: 1)
03. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
02. 07. 2011 IIIINNNNGGGG dovolena (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

29. 03. 2017 Horoskop Ryby

Zdravý životní styl máš v malíčku, ale jen teoreticky, praxe poněkud pokulhává a začíná to být znát na tvé postavě. M... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist