Femina.cz » Magazín » Wellness » Pravidla dokonalého opálení

Pravidla dokonalého opálení

Pravidla dokonalého opálení

Magazín: Wellness | vydáno 11. 07. 2014

Než se vydáte na dovolenou, přečtěte si tipy, jak si zajistit dokonalé opálení bez toho abyste se spálila a obličej měla posetý pigmentovými skvrnami.

Zázračná hydratace

Celý rok počítáte každou sklenici vody, abyste věděly, že pijete dostatečně? Tak nyní jich ještě pár přidejte, abyste se dostali k hranici 2,5 litrů vody denně. Stejně tak přidejte i na hydrataci těla zvenčí, pravidelně aplikujte hydratační krémy a dostatečně pleť vyživujte pleťovými maskami. Hloubkovou hydrataci si zajistíte i díky mezoterapii kyselinou hyaluronovou. „Pomocí jemných mikrovpichů se v podkoží nastartuje proces vzniku kolagenních vláken, což vede k jejímu zpevnění, rozjasnění a lepšímu fungování,“ uvádí MUDr. Monika Kavková, specialista na estetickou medicínu.

SPF čili UVA a UVB

Ochranný faktor neboli SPF vybírejte podle typu své pleti. Platí zde jednoduché pravidlo, že čím světlejší pokožku máte, tím vyšší faktor SPF byste měla použít. Jedině tak se uchráníte před nebezpečným UV zářením. To má dvě složky – UVA záření a UVB záření. Zatímco UVB působí především na vrchní vrstvu kůže, spouští samotný proces opalování a je zodpovědné za všechny reakce pokožky jako je zčervenání či spálení, záření UVA proniká hlouběji do kůže a jeho následky jsou viditelné až po delší době. „Nebezpečnost slunečního záření je stále podceňováno. Studie potvrzují, že se v posledních desítkách let zešestinásobil výskyt melanomu, neboli rakoviny kůže,“ říká MUDr. Monika Kavková. Potvrzuje to, že se stále spousta lidí nepřiměřeně vystavuje sluníčku jen proto, aby dosáhli hnědého opálení. Zapomínají na zdravotní rizika, která se sluněním vznikají, natož aby pomysleli na vznik pigmentových skvrn a prohlubování vrásek při každém dalším opalování.

Módní inspirace: Užijte si léto v retro stylu

Módní inspirace: Užijte si léto v retro stylu

Jestli se něco tomuto stylu nedá v žádném případě upřít, tak je to ryzí ženskost. A jelikož žena ...

Sedm lžiček opalovacího krému

Máte opalovací krém, který se výborně rozmazává a zdá se vám, že množství ve velikosti oříšku vám vystačí třeba na celá záda? Tak na to rychle zapomeňte. I toho nejlépe se rozmazávajícího krému je potřeba nanést větší množství a vytvořit dostatečnou vrstvu. Jedině tak si pokožku uchráníte nejenom před melanomem ale i před pigmentovými skvrnami, kterým je lepší předcházet než je následně odstraňovat. 

Aloe Vera ochrání před pigmentovými skvrnami

Pigmentové skvrny se většinou objeví po intenzivním slunění. Můžeme je zpozorovat také v době, kdy organismus není úplně v pořádku. Často tyto projevy kůže souvisí s oslabenou funkcí jater způsobenou nemocemi, jako je žloutenka či mononukleóza, různými léky nebo hormonální antikoncepcí. Pigmentové skvrny jsou jednou z největších letních obav téměř každé ženy. Předejděte jejich vzniku a než se vydáte na sluníčko, zapracujte na posílení svých jater. Nejnovější výzkumy doporučují konzumaci šťávy z listů aloe vera.

Zdroj texu: Klinika Yes Visage, foto: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
14. 07. 2014 glady ... (reakcí: 0)
11. 07. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 07. 2014 viki11 . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

27. 03. 2017 Horoskop Rak

Dnes ti bude připadat, že čas neskutečně letí. V práci nebudeš stíhat a šéf už bude nedočkavě podupávat u dveří, aby ... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist