Femina.cz » Magazín » Wellness » Potíže s pitným režimem? Známe 5 tipů, jak ho dodržovat!

Potíže s pitným režimem? Známe 5 tipů, jak ho dodržovat!

Potíže s pitným režimem? Známe 5 tipů, jak ho dodržovat!

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 13. 08. 2014

Rady odborníků zní jasně. Každý by měl denně vypít aspoň dva litry vody. Jenže co když se k tomu nedokážete přinutit, nebo vám tenhle čirý zázrak prostě nechutná? Existují rady, jak v pohodě a nenásilně splnit pitný režim? Ano, zde jsou!

Kolik litrů tekutin, potažmo vody, vypijete za den vy? Mezi námi je stále více jedinců, kteří se do ideálního limitu nevejdou ani náhodou. V praxi to vypadá tak, že se pije, když se o slovo hlásí neukojitelná žízeň. Víte ale, že onen nepříjemný pocit žízně signalizuje to, že tělo už se dávno přehřívá? Pít se má zkrátka od rána. A v pravidelných intervalech. Ale pozor, řeč je pořád a jen o vodě. Nebo snad ne? A co dělat, když vám nechutná? 

1. Ochucená voda 

Asi nikdo nebude pít, nebo jíst něco, co mu vůbec „nejede“. Proto si zkuste v sortimentu obchodů zvolit neperlivou vodu, která je ochucená. Uvidíte, že láhev nejenže vypijete celou, ale budete chtít další, protože vám prostě zachutná. V tom lepším případě ale vsaďte na domácí přípravu. 

Vodu z kohoutku smíchejte s pár kapkami citrónové šťávy, plátky limetky nebo lístky máty. Skvělým trikem, jak se „přinutit“ o trochu více pít, jsou efektní kostky ledu. Do tvořítka spolu s vodou vložte kousky sezónního ovoce, okurky či zmíněné máty. Dobře to vypadá, takže i oko je polichoceno!  

2. Vizuální stimulace

Začněte den tím, že si na pracovní stůl položíte láhev s vodou a sklenici. Když ji budete mít před sebou, nestane se, že se náhodou zapomenete napít. Neuvěřitelné, jak to funguje! 

Zábavný kvíz: Jak dobře znáte hlavní města?

Zábavný kvíz: Jak dobře znáte hlavní města?

Pro všechny milovníky cestování jsme opět připravili vědomostní test. Tentokrát prověříme, zda zn...

3. Vytvoření návyku

Zkuste docílit toho, že pro vás pití bude stejně tak důležité jako jídlo. Jak se to dělá? S každým jídlem vypijte i trochu vody. Takže během snídaně, dopoledních a odpoledních svačin, oběda i večeře. Jakmile se vám podaří jídlo i pití zautomatizovat, bude hlad vaším pomocníkem, protože začne vyvolávat i žízeň. 

4. Vhodné potraviny 

Dopřejte si ovoce a zeleninu, které mají vysoký obsah vody. Léto takovým pochoutkám přímo nahrává! Co třeba salátové okurky či melouny? A co takové nektarinky a hroznové víno? I takový příjem vody se totiž počítá!

5. Polévka 

Věřte nebo ne, ale i polévka se do denního přísunu tekutin započítává. Kromě toho, že vás zasytí, posouvá o krok blíž ke splnění denního pitného cíle! Někteří výživoví specialisté, jako například Petr Havlíček, o nich říká, že by se neměly podceňovat. Jejich síla spočívá i v tom, že tělo připraví na druhý chod. 

Myslíte, že je na ně momentálně moc velké teplo? Studené rajčatové nebo okurkové polévky jsou v létě vhodnější, to je pravda. Tak je zkuste, než zase přijde čas těch hutných a horkých! 

A jak denní pitný režim zvládáte vy? Taky děláte velkou chybu v tom, že pijete, až když máte žízeň? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
20. 08. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
19. 08. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
14. 08. 2014 glady ... (reakcí: 0)
14. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
13. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
13. 08. 2014 pepina . (reakcí: 0)
13. 08. 2014 Romana30 Bod c. 2 (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

16. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Pokud přijmeš pomoc od svého dobrého přítele, můžeš si být jistá, že všechno, co potřebuješ dořešit, s jeho pomocí zv... Celý horoskop

Karta dne

Tři pentakly
Tvá práce vzkvétá díky pevným základům a úsilí, které do všeho vkládáš s nadšením a radostí. Pokud se chystáš předvést své dovednosti, můžeš se těšit na úspěch, obdiv ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist