Femina.cz » Magazín » Wellness » Podzim ještě nekončí. Užijte si jej do poslední chvíle!

Podzim ještě nekončí. Užijte si jej do poslední chvíle!

Podzim ještě nekončí. Užijte si jej do poslední chvíle!

Magazín: Wellness | autor: Lenka Šimková | vydáno 05. 11. 2014

Podzim je v plném proudu a toto jedinečné období bychom si měli co nejvíce vychutnat. I když už se začíná brzy stmívat a ranní teploty nejsou pro zimomřivé příjemné, dá se mnoho věcí podniknout venku. Zároveň se ale také uchylujeme více do tepla. Do čeho se tedy pustit?

O podzimu

Astronomický podzim u nás začíná podzimní rovnodenností 23. září a končí zimním slunovratem 21. prosince. Dny se krátí, ochlazuje se, více prší, přesto má i toto období své nezaměnitelné kouzlo. Listopad je posledním měsícem před zimou. Může být tedy již poměrně nepříznivý, ale také slunečný a přívětivý. Nenechte si tak jako tak následující dny ničím zkazit a zařiďte si je podle svého. 

Pět tipů, jak strávit nejbližší dny

Těšte se z přírody – zařaďte do svého režimu co nejvíce procházek a zachyťte ještě poslední záchvěvy barev přírody. Pokud bydlíte ve městě, vyjeďte směrem na venkov, a to buď na výlet, nebo i menší dovolenou. I když doba vinobraní a posvícení už se nachýlila ke konci, můžete ještě leccos zažít. Obzvláště doporučujeme například výlovy rybníků, svatomartinské slavnosti nebo jiné tradiční události, které vás potěší na duši. A pozor na konci listopadu už začíná advent.

Obnovte tradici – zkuste si zavést vlastní „předzimní“ rituál. Může se týkat prakticky čehokoli. Různých oslav, setkání, nebo naopak stažení se do soukromí. Můžete se ale také zeptat své rodiny, jakou tradici drželi oni, vaši předkové či příbuzní. Navštěvovali se pravidelně v některém termínu, a vy už tak nečiníte? Obnovte něco, co budete mít spjatého s podzimním obdobím. Zajímavé je také zapátrat ve svém okolí, mezi kamarádkami, co by potěšilo je, určitě společně něco vymyslíte.

OMG! Tak těmto celebritám stárnutí vážně nesvědčí!

OMG! Tak těmto celebritám stárnutí vážně nesvědčí!

Mít věčné mládí, kdo by si to nepřál? Jenže příroda je v tomto případě neúprosná a stárnutí nás b...

Uložte ke spánku, co vás trápí – tak jako se příroda ukládá ke spánku, můžete i vy obrazně nechat usnout své starosti a problémy. Neznamená to, že byste měla přestat vše řešit, jen zkuste zvolnit, zpomalit, a uvidíte, že spousta věcí se časem vyřeší i sama. Pokud máte ale naopak pocit, že některé záležitosti chcete tento rok definitivně uzavřít, pusťte se do toho. Konec roku se blíží mílovými kroky. 

Odpočiňte si do sytosti – tento tip může znít jako protiklad naposledy řečeného. Ano, závisí to opravdu jen na vás. Mnohé z nás čeká hektický prosinec jak pracovní, tak osobní. Uzávěrky, dokončení různých projektů, plánování nových a další typické starosti v práci zažíváme opakovaně. Do toho se chystáme na Vánoce, na splnění osobních restů a podobně. Takže v tento čas si můžete ještě relativně odpočinout a nabrat síly na následující dny.

Nákup dárků – a pokud se vám nechce právě odpočívat, vyrazte do obchodů. Jsou mezi námi i tací, kteří již mají všechny dárky nakoupeny, ale také ti, kteří si vzpomenou až týden před Štědrým dnem. Takže zlatý střed a ideální doba přichází teď. Do Vánoc nezapomenete, kam jste dárky schovala, ale zároveň nebudete znechucena situací v obchodech, kde se nakupující doslova přetahují o zboží a kde se nelze ani volně pohnout.

Jak trávíte tyto dny vy, milé čtenářky? Napište nám, a můžeme se vzájemně inspirovat. Těšíme se na vaše prima postřehy!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
05. 11. 2014 Murmus . (reakcí: 0)
05. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
05. 11. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
05. 11. 2014 glady .. (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

27. 02. 2017 Horoskop Vodnář

Čekáš nějakou důležitou zprávu? Pak přestaň tlačit na pilu a buď trpělivá. Zbytečným chtěním a telefonováním, nebo ma... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist