Femina.cz » Magazín » Wellness » Pět dilemat moderních žen. Víte, která to jsou?

Pět dilemat moderních žen. Víte, která to jsou?

Pět dilemat moderních žen. Víte, která to jsou?

Magazín: Wellness | autor: Lenka Šimková | vydáno 21. 11. 2014

Život není černobílý, to je známá věc. A také naše rozhodování se nemusí pohybovat jen v protipólech ano – ne. Přesto někdy řešíme věci, které mnoho kompromisů nepřipouštějí. Jaké otázky si kladou dnešní ženy? A existují na ně „správné“ odpovědi? Sepsali jsme pro vás oboje!

Co nás pálí?

Nejvíce v životě řešíme vztahy s okolím a také vlastní způsob, jak v něm obstát. Na tom není nic zvláštního a v průběhu lidské historie se tato podstata v zásadě nemění. Co se však změnilo, je postavení žen, jejich možnosti a příležitosti, které s sebou dnešní doba přináší. Podobné záležitosti jako my řešily už naše babičky, ale některé z nich dnes objevují nesrovnatelně častěji. Které to jsou?

Věrnost, nebo nevěra – nevěra byla, je a bude… Jak ta mužská, tak ženská. Dnes máme ale i my ženy stále více příležitostí k mimopartnerským vztahům. Ženská emancipace, časové možnosti i moderní technologie nám toho dnes umožňují daleko více, než bylo dříve běžné, a je jen na nás, jak s tím naložíme. Základní pravidlo je prosté: pokud se rozhodnete pro nevěru, rozhodujete se tím i pro následky, které mohou přijít. 

Dítě, nebo kariéra – i taková otázka vyvstává dnes mnohem častěji než v minulosti. Dříve nebylo tolik běžné, aby ženy řešily, zda se budou věnovat kariéře a upřednostní ji i před mateřstvím, i když samozřejmě výjimky potvrzují pravidlo. Objevuje se názor, že lze skloubit oboje, ale spíše platí, že se to na sto procent může povést jen v některých případech. A jaká je naše rada? Představte si sama sebe třeba v padesáti letech, jak se vidíte, kde byste chtěla být… Může vám to rozhodování usnadnit. 

Láďa Hruška – recepty

Láďa Hruška – recepty

Potravinový inspektor Láďa Hruška, reportér televize Nova, autor nové kuchařské knihy a kuchař v ...

Zůstat, nebo odejít – nevyhovující partnerský vztah, vyhaslé manželství, dlouhodobé problémy… Má cenu pokračovat? I když se nikdy neodchází lehce, dnes už není pravidlem, že by byla žena na svém protějšku naprosto finančně či přímo existenciálně závislá. Starší generace žen to tak jednoduché neměla. Na rozvedené ženy, matky samoživitelky či rovnou single osoby se také stále méně kouká skrz prsty. Takže naznačená volba se vynořuje častěji. Ale vybrat si musí každý sám. Snad jen malá nápověda: Představte si, jak se budete cítit, když se zítra vzbudíte, a on tam nebude?

Rodiče, nebo manžel – snažíme se vycházet se svojí původní i vlastní rodinou, ale to mnohdy skřípe. Do role smiřovatelek jsou častěji stavěny ženy, a není to pro ně zcela jistě jednoduché. Pokud si vaši rodiče nerozumějí s tím, koho jste si vybrala, měla byste je respektovat, ale zároveň být oporou pro toho, koho jste si zvolila vy. Je to váš život, vaše volba a partnerství. Není důležité, kdo má v čem pravdu, často se totiž jedná o nesmyslné hádky, které ani jedné straně nic nepřinášejí. Neberte to proto tak, že někoho musíte upřednostňovat.

Přirozenost, nebo umělá krása – na závěr jsme si nechali oblast, která může vypadat jako povrchní, ale tak tomu rozhodně není. Ať se nám to líbí, nebo ne, vlastní vzhled hraje pro ženu důležitou roli. A nemáme nyní na mysli dokonalou krásu bez chybiček, ale spíše dobrý pocit sama ze sebe. Zde by možná mohla platit zlatá střední cesta. Pokud vám na sobě něco vadí, pracujte na tom, a není třeba se bát ani razantnějších vylepšení. Přirozenost, ve které se nebudete cítit fajn, vám bude totiž stejně k ničemu. 

Řešíte někdy také podobně otázky, milé čtenářky? A jaký na ně máte názor. Napište nám, těšíme se!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
22. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
21. 11. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
21. 11. 2014 iva vztah (reakcí: 0)
21. 11. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

27. 03. 2017 Horoskop Beran

Potkala jsi prima chlapa a máš pocit, že by to mohl být ten pravý? Ještě než se budeš vrhat do společného bydlení neb... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist