Femina.cz » Magazín » Wellness » Nepřítel horší než akné a malé džíny? Kafe! V čem ti škodí?

Nepřítel horší než akné a malé džíny? Kafe! V čem ti škodí?

Nepřítel horší než akné a malé džíny? Kafe! V čem ti škodí?

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 04. 06. 2015

No jo, kafe. Bez něj to nejde, ale s ním evidentně taky ne. Teď se zase přišlo na to, že pořádně škodí. Jak a v čem? Jedna věc horší než druhá!

Hm, ta vůně… Nic ji nenahradí. Zvlášť po ránu je tak opojná! Bez ní by den nezačínal tak skvěle. A to si myslí velká většina Čechů. Koneckonců, na jednoho našince připadá v průměru 400 šálků zrnkové kávy za rok. Proti gustu nic, ale ty následky! Vědci opět varují, že zvýšená konzumace kávy se podepíše nejen na vzhledu kůže, ale i štíhlé figuře! Je možné, že by se po kafi tloustlo? A co ty další výstrahy? Tady je jejich seznam!

1. Dech, který je všechno, jen ne svěží

Málokomu se chce líbat bezprostředně po posledním srku, co? Taky aby jo! Když se to ještě podtrhne cigaretou, je to konečná stanice. Tenhle odpuzující dech by odrovnal i medvěda! Mohou za to bakterie, které milují kyselé prostředí, a káva jim poskytuje přímo VIP pobyt, protože kyselost zvyšuje. Už tě pomalu přechází chuť na další doušek? Klid, když ho zapiješ sklenicí vody, pomůžeš tím nejen sobě, ale i okolí. A žvýkačkou ve finále taky nic nezkazíš. Jen bacha na výběr ten správné značky, mohla bys být do větru až moc, ostatně jako tenhle týpek v reklamě na světoznámou značku žvýkaček. Pobaví tě?

2. Zuby, co mění barvu

Vyhýbáš se červenému vínu a černému čaji, protože zuby po nich mění barvu z bílé na šedou? Tak to ti na seznamu hříšníků chybí ještě kafe. Jestli vypiješ tři šálky dopoledne a stejně tak i odpoledne, tvůj úsměv vážně může jít časem do kytek. Kofein se s bílou moc nekamarádí. Jestli tvůj problém vyřeší bělicí pasty nebo pudry, je na diskuzi. Peníze to stojí tak jako tak, akorát některé metody jsou k zubní sklovině šetrnější víc než ty druhé.

3. Konfekční velikost se zvětšuje

Pouze 15 procent obyvatel naší země si prý vychutná presso v čisté podobě. Ale co ten zbytek? Přidá cukr a smetanu. A právě kvůli nim se váha sune pomalu a jistě nahoru, a než bys řekl švec, nevejdeš se do kalhot. Taky při jejich oblékání zažíváš dramata? Nejsi sama! Tip, jak se vejít do těsných kalhot, předvádí zoufalka v tomhle videu. Vydrž až do konce, ten je nejlepší!

4. Kůže je suchá jako poušť

O tom, že káva odvodňuje, jsi určitě už párkrát slyšela. A je to fakt, žádný mýtus! Jelikož bez nějakého přemlouvání nutí naše útroby vylučovat vodu, samozřejmě to odskáče v první řadě pleť. Takže i tady platí, že pitný režim je alfou a omegou. Zkrátka a dobře, vody není nikdy dost a tak ji hrň do sebe, co se jí tam vejde. (A za každé kafíčko jednu skleničku navíc.) Tvoje pokožka to jistě ocení! A poslední bod tohoto výčtu hrůzy? Asi šok!

5. Kosti ztrácí šťávu

Nediv se, i tyhle nejniternější části těla, jako jsou kosti, dostanou na zadek vinou tvých chuťových buněk. Kofein není rozhodně jejich přítel, jelikož je odvápňuje, a to nemá za následek nic jiného, než jejich řídnutí. Jedna lepší zpráva než druhá, viď? Takže teď co? Pít, či nepít? Porovnej si pozitiva a negativa, spočítej, kolik kafíček denně vypiješ, a to je odpověď! 

A jak jsi na tom s kávou ty? Nedáš na ni dopustit, nebo ti k tomu všemu ještě překyseluje žaludek?

Foto: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
16. 06. 2015 daja Miluju kafe (reakcí: 0)
04. 06. 2015 monia1 .... (reakcí: 0)
04. 06. 2015 monia1 .... (reakcí: 0)
04. 06. 2015 pepina . (reakcí: 0)
04. 06. 2015 ladouch . (reakcí: 0)
04. 06. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
04. 06. 2015 doublefantasy no nevím (reakcí: 3)
04. 06. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

28. 02. 2017 Horoskop Střelec

Návštěva, která se nečekaně objeví u tvých dveří, v tobě vyvolá mnoho rozporuplných pocitů. Nakonec strávíte velmi př... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist