Femina.cz » Magazín » Wellness » Největší průšvihy pražských fitek, aneb dělají nám to naschvál?

Největší průšvihy pražských fitek, aneb dělají nám to naschvál?

Největší průšvihy pražských fitek, aneb dělají nám to naschvál?

Magazín: Wellness | autor: Kamdofitka.cz | vydáno 22. 03. 2012

Při našem putování po pražských fitcentrech jsme zažili věci, které nejde označit jinak, než pokus o atentát na zákazníka. Dávno už nás nemůže překvapit šatna dvakrát dva metry, kam se má vejít třicet lidí, nebo sprchy, za které by se styděli i na studentských kolejích. Na druhou stranu nápisy typu „nemočte ve sprchách“ nebo „při převlékání vás sledují kamery“ jsou i pro nás pořád silné kafe.

Vybrali jsme nejhorší příklady fitek podle kategorií, podle kterých je obvykle hodnotíme. Nestrefovali jsme se přitom do nevhodných prostor nebo nemoderního zařízení. Ne každé fitko může splňovat nejvyšší požadavky luxusu. Zaměřili jsme se jen na věci, které lze snadno vychytat bez větších nákladů, jako je pozitivní přístup nebo čistota. Právě pohodová atmosféra totiž dokáže udělat ze cvičení luxusní zážitek, i když jinak zázemí nestojí za nic.

Obsluha
Jestli si myslíte, že by o vás jako o zákazníka mělo být postaráno s největší možnou péčí, v mnoha fitkách vás rychle vyvedou z omylu. Kupodivu nejvíce naštvaná a neochotná obsluha bývá ve velkých sportovních centrech, jako je síť BBC nebo Fanatic na Náměstí Míru. Se skoro vražedným přístupem jsme se setkali i u Fitness Millenium na Evropské, kde nám paní „za pultem“ dala jasně na srozuměnou, že její náplní práce není odpovídat na hloupé dotazy typu „Kde je tady šatna?“.

Velice nepříjemné bylo i setkání s obsluhou ve Sportingu Apis v Řepích, při které jsme se vážně obávali toho, že nám pán vybírající vstupné rovnou jednu natáhne. Pokud ovšem máme vybrat šampióna této kategorie, s přehledem vede YMCA na Praze 1, kde dvě slečny vydávající se za obsluhu očividně dělají všechno proto, abyste se příště už nevrátili. Jejich techniky odrazení zákazníka jsou přitom natolik vypracované, že cvičení možná vzdáte už před první návštěvou. Což by bylo škoda, protože jinak se v YMCE cvičí celkem dobře.

Šatny
O šatnách jsme toho v našich recenzích napsali už tolik, že nás samotné překvapuje, že nás to ještě baví. Přitom naše požadavky nejsou nijak přemrštěné – stačilo by dostatek prostoru na nadechnutí, čistota a pár skříněk. Pokud pomineme onen stále proklínaný nedostatek místa, největším průšvihem je právě čistota. Například v již zmiňovaném Apisu by se pohodlně cítil jen milovník malých domácích škůdců – přes šatnu si tu totiž křížem krážem pochodovali mravenci.

Sprchy a záchody
Pokud něco provozovatelé fitek zanedbávají více než prostory v šatnách, je to bezesporu sociální zařízení. Nespočetněkrát jsme se již setkali s pocitem, že člověk by ze sprchy odešel o mnoho špinavější, než do ní po hodinovém cvičení vlezl, a k tomu by si musel odnést ještě nějakou ošklivou nemoc. Například záchody ve fitku Visla v Bohnicích vám připomenou toalety ze základních škol, zavřené do velkých plechových krabic. V tomto případě jsou ovšem ještě „vylepšeny“ o vrzající dveře, spoustu rzi a špíny, jednoduše jak z hororové scény.

Ceny

Vstupné na cvičení často zůstává pro mnohé sportovce nejdůležitějším kritériem, zda si dané fitko ke sportování vybrat či nikoliv. Pokud si ve fitku můžete i zaplavat, dojít na masáž či do solárka, jednoduše zde s klidem strávit celý den, není se čemu divit, že vstupné vyletí do závratných výšin. To je příklad zejména klubového řetězce Worldclass nebo fitka I’m Fit ve Vysočanech, kde se běžnému smrtelníkovi protočí při placení členství v řádech tisíců panenky.

 

Připraveno ve spolupráci s Kamdofitka.cz

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
25. 08. 2015 Haní Re: Re: Re: Re: :) (reakcí: 0)
28. 05. 2012 helenadon fitnes (reakcí: 0)
05. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
26. 03. 2012 Iveta Zkuste se na obsluhu usmát už při příchodu (reakcí: 0)
26. 03. 2012 Dana BBC (reakcí: 0)
25. 03. 2012 manislava fitka (reakcí: 0)
25. 03. 2012 Anulii ... (reakcí: 0)
25. 03. 2012 Hana Taky dobrý (reakcí: 0)
24. 03. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
23. 03. 2012 mistrix ... (reakcí: 0)
23. 03. 2012 Alma ... (reakcí: 0)
23. 03. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
23. 03. 2012 Daniela76 Největší průšvihy (reakcí: 0)
23. 03. 2012 Lony Malá fitka (reakcí: 0)
23. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 4)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

27. 03. 2017 Horoskop Štír

Dlouho jsi nemohla narazit na správného muže? Pak se dnes vydej na farmářské trhy v okolí. Čeká tam na tebe pan Božsk... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist