Femina.cz » Magazín » Wellness » Nehty jako letokruhy aneb Co prozradí nehty o našem zdraví

Nehty jako letokruhy aneb Co prozradí nehty o našem zdraví

Nehty jako letokruhy aneb Co prozradí nehty o našem zdraví

Magazín: Wellness | autor: Renata | vydáno 24. 10. 2013

Stejně jako letokruhy stromů i nehty při svém růstu prozrazují stav našeho těla. Ale také stopy po našem zacházení s nimi. Mýdlo, voda, práce v hlíně, nešetrná manikúra, omlácení od klávesnice. Kdy jít k lékaři a kdy jde o planý poplach?

Pojďme se podívat na některé základní problémy, které mohou nastat.

Důlky na nehtech
Na povrchu nehtu se oddělují částečky rohoviny a volná místa mají velikost přibližně špendlíkové hlavičky. Značí onemocnění lupénkou, či jinou kožní nemocí. Vždy navštivte lékaře!

Bílé pruhy a tečky
Jsou naproti tomu neškodné. Jsou častější u mladých lidí a značí možná nedostatek vápníku, zde nepanuje shoda. Dokonce se říká, že až taková bílá tečka doroste doprostřed nehtu, potká vás velké štěstí….hezká pověra, že?

Rýhy na nehtech
Rýhy napříč nehtem značí těžké otravy a infekce. Jsou závažným projevem a tak běžte raději k lékaři. Určitě ve chvíli, kdy se rozštěpené rýhy nezacelují.

Roztřepené nehty
Typicky roztřepené nehty způsobuje námaha, mytí, lak na nehty, psaní na klávesnici, hra na hudební nástroje. Vnitřně může ukazovat na nedostatek železa či křemíku. Pomáhají koupele prstů v olivovém oleji.

Venkovský styl ve vaší kuchyni

Venkovský styl ve vaší kuchyni

Milujete vůni starých časů a moderní kuchyně vám připadá studená a neosobní? Zařiďte ...

Lámavé a měkké nehty
Jako u předchozího, bývá i tento problém důsledkem mytí, působením saponátů, chemikálií, škodí i nekvalitní odlakovač a laky. Vnitřně si tělo nejspíš říká o vitamín A, B, biotin, železo a vápník. Může značit i závažnější onemocnění lupénkou či upozorňuje na nesprávnou výživu.

Uvolňující se nehtová  destička
Dlouhodobé zatížení námahou či chemikáliemi může způsobit, že se nehet částečně oddělí od nehtového lůžka a v oddělené části zbělá. Stejný problém může značit kožní nemoc, diabetes nebo onemocnění štítné žlázy. Též se vyskytuje v těhotenství.

Zbarvení nehtů
Skvrny mohou být na nehtové rohovině i pod ní. Způsobují je chemikálie či léky. Časté jsou i u onemocnění srdce, nebo infekce bakteriemi. Neškodné jsou hrozivě vypadající krevní podlitiny po úrazu, které samy zmizí.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
09. 04. 2014 ivana andrea (reakcí: 0)
09. 04. 2014 alena Nehty (reakcí: 0)
10. 03. 2014 hanka donna nails (reakcí: 0)
20. 01. 2014 donna Martina (reakcí: 0)
13. 01. 2014 donna nails adéla (reakcí: 0)
25. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 03. 2017 Horoskop Lev

Doteď jsi všechno řešila v poklidu a bez valného zájmu, nyní přichází čas si pořádně dupnout a prosadit také své zájm... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Teď jsi právě ve stádiu, kdy si velmi dobře uvědomuješ, že je zapotřebí udělat nutné životní změny. Pochopila jsi, že vzorce navyklého chování byly jen staré minulostn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist