Femina.cz » Magazín » Wellness » Nebojte se akupunktury a vyzkoušejte nejstarší medicínu na světě

Nebojte se akupunktury a vyzkoušejte nejstarší medicínu na světě

Nebojte se akupunktury a vyzkoušejte nejstarší medicínu na světě

Magazín: Wellness | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 08. 04. 2014

I když představa, že vám někdo zapichuje jehličky na různých částech těla není zrovna příjemná, rozhodně se ji nemusíte bát. Tato nejstarší medicína na světě má svoji podstatu a prověřenou čínskou tradici.

Jaký je princip?

Tato léčebná metoda se opírá o principy Jin a Jang. Princip Jin je ženský, obsahuje vše negativní a podporuje vstřebávání a ukládání látek do tělních orgánů jako jsou srdce, plíce, ledviny nebo játra. Princip Jang je mužský a na rozdíl od Jin působí kladně. Ovlivňuje cévní systém, žaludek, tlusté a tenké střevo a také žlučník. Avšak každý z těchto principů má na funkci orgánů svůj podíl. Pokud se máme cítit dobře, být v psychické pohodě a nabití energií, musejí být oba principy v rovnováze. Pokud nejsou, právě zapichování jehliček do příslušných bodů, pomůže dát tělo zpátky do rovnováhy.

Body a dráhy

Podle čínské medicíny je naše tělo poseto akupunkturními body, které jsou spojeny s vnitřními orgány. Velikost těchto bodů je různá od 0,2 – 0,5 mm. Současná akupunktura uznává na 700 bodů, ale nejčastěji se jich používá 150, z nichž každý má svůj přesný název. Číňané rovněž objevili akupunkturní dráhy, v kterých koluje životní energie na kterých se nalézají akupunkturní body a to v různém počtu.

Jarní líčení: Vsaďte na pastely, přírodní tón make-upu a báječnou náladu

Jarní líčení: Vsaďte na pastely, přírodní tón make-upu a báječnou náladu

Změna jarního období se projeví nejen v oblasti módy a šperků, s líčením je to úplně stejné. Hutn...

Co všechno umí léčit?

Akupunktura nejvíce pomáhá proti bolesti a to jak po operacích či bolestech kloubů. Zapíchnutím jehličky do příslušného bodu se zvýší vnitřní opioidy, které tlumí přenos bolesti. Tato metoda se používá i k léčbě alergií, bolesti hlavy nebo zánětů dutin a zubů. Akupunktura pomáhá i při léčbě psychických potížích, jako jsou deprese, nespavost nebo migrény. Tato metoda má velké zastání i při léčbě neplodnosti a to jaku žen či mužů. S její pomocí se mohou stimulovat určité body, které pomohou s odvykáním kouření nebo při snižování váhy.

Co vás čeká?

Akupunkturu mohou provádět pouze lékaři, kteří prošli specializovanou přípravou k této léčebné metodě. Podle druhů potíží si lékař vyhledá příslušný bod a zapíchne do vás jehličky, které jsou jednorázové, sterilní a vyrobené z chirurgické oceli. V bodě ponechá jehličku od 5 až 30 minut a to podle toho s jakým problémem přijdete. Hloubka vpichu se různí. U ušní akupunktury se jehličky zapichují pouze do 1 desetiny mm hloubky, u tělní akupunktury od 3 do 10 cm. Po zapíchnutí je zapotřebí relaxace a naprostý klid na lůžku. Pacienti musejí počítat s tím, že ihned po vyndání jehliček se jim neuleví a návštěvu je zapotřebí několikrát zopakovat aby se dostavil požadovaný výsledek.

Už jste vyzkoušely akupunkturu? A věříte vůbec této léčebné metodě? Napište nám své názory do diskuze.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
12. 04. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
08. 04. 2014 refisa :( (reakcí: 0)
08. 04. 2014 glady ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

03. 12. 2016 Horoskop Býk

Blíží se k tobě velmi zajímavý muž, se kterým vás bude velmi brzy pojit silné přátelství. Bude ti připadat, jako bys ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist