Femina.cz » Magazín » Wellness » Nalaď se na vlnu alfa a užij si dokonalou relaxaci. Naučíme tě to!

Nalaď se na vlnu alfa a užij si dokonalou relaxaci. Naučíme tě to!

Nalaď se na vlnu alfa a užij si dokonalou relaxaci. Naučíme tě to!

Magazín: Wellness | autor: Pavla Jelínková | vydáno 29. 06. 2016

Milovníci filozofie, obzvláště té východní, ji znají a využívají. Ale věděla jsi, že hladina alfa má značnou oblibu i u tvrdě pracujících manažerů i u žen na mateřské dovolené? A že je neuvěřitelně prospěšná pro tvé tělo? Víš vůbec, co je to za hladinu – ta alfa - a čím je tak zvláštní? Práskneme ti to na ni!

Hladina alfa není ničím novým. Dávno, pradávno ji lidé využívali úplně běžně, nebo přinejmenším mnohem častěji než dnes. A byli díky ní efektivnější ve všech svých činnostech a rozhodně neměli ve svém slovníku slovo nespavost. Uměli si ji navodit kdykoliv a kdekoliv a pobýt v ní. Byla přirozenou součástí jejich životů jako je pro tebe třeba dýchání. Tak proč hladinu alfa nevyužít i dnes?   

Hladina alfa má totiž nesporné přednosti. Díky ní můžeš ty a tvé tělo začít fungovat naplno - méně zapomínat, lépe se soustředit, zvládat činnosti jednodušeji a rychleji bez zbytečného stresu. Navodí ti do duše a těla nevýslovný klid a pohodu. A naučí tě odpočinout si. Asi stejně jako jiní na to často zapomínáš a to je špatně nejen pro tvoje tělo, ale také pro tvou mysl.

Alfa – beta - gama – delta 

Algfa – beta - gama – delta, ne, to není rozpočítávačka. Ve skutečnosti jsou to frekvence, v nichž určitým způsobem pracuje náš mozek. Prožíváš je nevědomky během celého dne, i ve spánku. A tahle dáma s písmenkem „A“ na začátku je hladinou zklidnění, uvolnění, relaxu i jakýmsi returnem k sobě. Prožíváš ji každodenně, aniž o tom víš – předtím než usneš a těsně po probuzení. 

V hladině alfa funguješ jakoby mimoděk. Ponoříš se do sebe, třeba tě pohltí děj knížky, co čteš, nebo rytmus muziky. Dalo by se to nazvat také filozoficky – tady a teď. Vyjádřeno jedním slovem – pohoda. A jaké jsou další hladiny? 

Beta je normální

Ano, v hladině beta vlastně jsi pořád – snídáš, komunikuješ s lidmi, vyřizuješ co je potřeba, řídíš auto, diskutuješ na poradě a řešíš denodenní situace. Zkrátka úplně normální stav, v němž denně strávíš více než třičtvrtiny dne.   

Gama jsou nervy

V hladině gama prožíváš nervy a stres. Je průvodcem všech situací, kdy je ti těžko, máš nervy, nebo strach a úzkost. Gama je prostě protivná hladina plná negace a napětí. Jsi v ní nechtíc a stále pod tlakem okolností a svých negativních představ a myšlenek. Často v ní uděláš něco, čeho později lituješ. To ti je asi povědomé, nebo ne? :-) 

Delta jako stopka

Do toho stavu se dostaneš třeba při bezvědomí nebo narkóze, nebo při velmi hlubokém spánku. Jde o jakýsi stav nehnutelnosti, stop stav, dalo by se říci. Nevnímáš, jsi uvnitřněná, hluboko v sobě, statická a v jednom místě. 

Théta coby hluboké snění

Přechod z delty do théty je přímá linka do hlubokého spánku a snění. Tam míří mimo jiné i lidé, kteří praktikují meditaci a jsou navyklí hluboce se koncentrovat. Je to takové malé umění. Umíš ho i ty?   

Alfo, ke mě!

Proč do alfy ano a ráda? Zkrátka a jednoduše proto, že je to něco, co tě zklidní (i bez pilulek, alkoholu, nebo cigarety), pocítíš nádherný stav uvolnění duše i těla. Mimoto ti dokáže alfa pomoci s pamětí a soustředěním, takzvaně lepšího pamatováka ti dá coby dup. Alfa umí zregenerovat organismus – mozek, buňky, tělo a „nakopne tě“ šťastnými a pohodovými endorfiny do stavu klidu a vnitřní harmonie.

Dvacetiminutové navození hladiny alfa je jako hodina spánku. Je to páka k uzdravování těla i duše, psychiky i tělesných orgánů. Nauč se ji a budeš fit a v pohodě. Neuchopitelný krásný dárek, to je hladina alfa, když se ji naučíš využívat. A naučit se to není ani trošku těžké. 

Jak na to?

Volám alfa, alfa... To si můžeš říkat, když to zkoušíš, protože i víra v úspěch a snaha udělá své. Postačí se posadit, či si lehnout, zavřít oči a zhluboka dýchat. A vnímat jen nádechy a výdechy. Koncentrace na dech je podstatou věci a vydržíš-li, bude se tvůj dech stále prohlubovat a ty propadat hlouběji a hlouběji do sebe. Myšlenky necháš plynout a půjde ti to stále lépe a lépe. Až dosáhneš meze, kdy budeš uvnitř tak nějak ukotvená. Často ti podvědomí dá i odpovědi na tvé problémy, další řešení něčeho - situace, problému. Chce to však trpělivost a zkoušet to znovu a znovu. 

Hladina alfa je úžasným zůsobem relaxace, při které zapomeneš alespoň pro tu chvíli na všechny své starosti a problémy. Po jejím skončení pocítíš neuvěřitelný nával energie a chuti do života. Už jen kvůli tomu se vyplatí to vyzkoušet, co říkáš? Nebo to je něco, co jde úplně mimo tebe? Napiš nám do dikuze a zkus si malou meditaci třeba při téhle úžasné relaxační hudbě...

Foto: shuttesrstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
30. 06. 2016 goldie ... (reakcí: 0)
29. 06. 2016 milionarka zkusím (reakcí: 0)
29. 06. 2016 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

20. 01. 2017 Horoskop Beran

Přecitlivělé nervy tě potrápí již od časného rána, pocit, že se celý svět spiknul proti tobě, bude tak silný, že nebu... Celý horoskop

Karta dne

Král poháru
Skvělý den naplněný radostnými událostmi a pocity, můžeš se těšit na skvělou spolupráci s muži narozenými ve znamení Ryby, Raka nebo Štíra. Ty, která toužíš po lásce a...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist