Femina.cz » Magazín » Wellness » Mužské prokletí zvané „rýmička“. Mýtus či opravdová nemoc?

Mužské prokletí zvané „rýmička“. Mýtus či opravdová nemoc?

Mužské prokletí zvané „rýmička“. Mýtus či opravdová nemoc?

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 14. 11. 2014

Podzim je období viróz, nachlazení a mužských stížností. Má váš partner rýmu a haleká, že kvůli ní mu nastala poslední hodinka? Hraje to, nebo je mu vážně tak špatně? Vědci zjistili, jak to doopravdy je!

Přiznejme si, že starat se o muže, který je nachlazený, je někdy náročná disciplína! Pořád dokola poslouchat, jak moc mu je špatně, sledovat jeho výraz naprosté bezmoci a uklidňovat ho, že zase bude dobře, to se dá přirovnat k výstupu na nejvyšší horu světa. Ale na teplotu 37,1 se přece neumírá! Nebo snad ano? Proč pánové rýmu tak prožívají? 

Mužský organismus se hůř brání!

Vědecký tým z univerzity v britském Durhamu zkoumal několik desítek lidských mozků a poukázal na skutečnost, že mužský organismus virózu snáší podstatně hůř než ženský. Proč tomu tak je? Obě pohlaví mají odlišně velkou oblast hypotalamu, což je část mozku, která se nachází přibližně mezi ušima. A pozor, v tom je ten zakopaný pes!

Práh bolesti. Jak to je? 

„Když onemocníte chřipkou, tělo s ní bojuje zvýšením tělesné teploty, která likviduje viry. Vnitřní horkost způsobuje právě oblast hypotalamu, kterou mají muži o dost větší než ženy, takže jim logicky i teploty dosahují vyššího stupně. Proto snášejí celý proces fyzicky i psychicky daleko hůř,“ popsala vedoucí výzkumu Amanda Ellison situaci okolo „mužského umírání“ s tím, že tato studie jen potvrzuje rozdílnost mezi mužem a ženou. Prý je teď konečně prokázáno, že určité věci každý snáší jinak. 

Celebrity, které to přehnaly s hubnutím. Anorexie jim zničila zdraví!

Celebrity, které to přehnaly s hubnutím. Anorexie jim zničila zdraví!

Být hvězdou první velikosti znamená také dostatečně dbát o své tělo. A dnešní kult je i pro celeb...

„Problém mužské nemoci, zveličování a následného odhalení pravdivé skutečnosti závisel na důkazu. My teď s jedním přišli,“ na závěr dodala výzkumnice, která tak nepřímo mužské pokolení brání. Aspoň tedy v souvislosti s nachlazením. Změníte i vy názor na tenhle mužský „boj o život“?

Zaslouží si muž V. I. P. péči?

„Já ani náhodou,“ říká třicetiletá Marika. „Když mám rýmu, tak to doma nikoho nezajímá. Manžel má řeči, že s tím jako nadělám, vždyť je to jen rýma, ale když ji dostane sám, tváří se jako boží umučení. Tak ať si to užije se vším všudy,“ směje se. 

Ani sedmadvacetiletá Karolína není toho názoru, že muž ležící s rýmou by si zasloužil nějakou zvláštní péči. „Bože, ti chlapi jsou zvláštní kmen. Rozštípou horu dřeva, ale porazí je obyčejná rýma? Myslím, že tak horké to nebude. Spíš rádi využívají servisu, který se jim od partnerek dostane. Simulovat ale my umíme taky,“ krčí rameny. 

A jak je to u vás? Vyvádí partner, když dostane nějakou virózu, nebo s ní statečně bojuje?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
27. 07. 2015 Klára kapičky (reakcí: 0)
18. 11. 2014 glady ..... (reakcí: 0)
15. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
14. 11. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
14. 11. 2014 pepina . (reakcí: 0)
14. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 02. 2017 Horoskop Lev

Když se přestaneš jednou provždy opírat o berličky a začneš jednat jen sama za sebe, zjistíš, že ten, který ti neustá... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist