Femina.cz » Magazín » Wellness » Medvědí česnek? Víme, proč by sis ho měla nasbírat i do zásoby

Medvědí česnek? Víme, proč by sis ho měla nasbírat i do zásoby

Medvědí česnek? Víme, proč by sis ho měla nasbírat i do zásoby

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 21. 04. 2016

Jaro je tady a všichni sběrači jsou v nejvyšší pohotovosti. Probíhá totiž sezóna medvědího česneku! Víme, kde ho najdeš, a proč bys měla popadnout košík, nazout holínky a jít si ho natrhat do pořádné zásoby!

Česnek medvědí. Aromatická rostlina, která se objevuje s prvním jarním nádechem přírody (leckdy ještě pod sněhovou peřinou již koncem února). Bohužel, rychle odkvétá a vydrží jen do té doby, než pořádně zezelenají stromy. Pak už bys ho hledala marně. Máš tedy šanci maximálně do května. Co si nenasbíráš teď, to nemáš! A proč ho hledat? Je to posilovač zdraví, ale funguje i jako výborný sexy deodorant pro tvoji milovanou polovičku. Jako fakt!

Skvělý čas na výlet do lesa

Tahle „voňavka“ si libuje hlavně ve stínu a vlhku. Narazíš na něj především v blízkosti lesních potůčků, tam se mu daří nejlépe. Konkrétní místa a mapy jsou k mání na sociálních sítích, a to v příslušné komunitě milovníků medvědího česneku, kteří se s ostatními dělí o informace v daných regionech.

Kdyby sis náhodou nebyla jistá, že jsi kápla na to pravé, spoléhej na čich. Nezaměnitelnou vůni česneku si poplést nemůžeš (díky účinné silici, obsahující sirné složky a čpavek), vzhled ano. Česnek se totiž podobá lístkům konvalinek.

V případě úspěchu se sbírá nať a mladé listy. Uznej sama, že takové lesní dobrodružství má něco do sebe! Fajn procházka a čerstvý vzduch ti pročistí hlavu. A ještě si domů přineseš vlastnoručně sesbíraný poklad.

Jaké dobro umí?

Česnek medvědí je jedna z nejzdravějších potravin vůbec. Pro jeho antibakteriální a antibiotické schopnosti bys ho měla zahrnout do jídelníčku, jak jen to půjde. Snižuje krevní tlak a riziko srdečních chorob, působí proti chřipkám, zmírňuje křeče hladkého svalstva. Také brání vzniku mozkové mrtvice a předchází vzniku některých rakovin. Jenže to zdaleka není všechno! Česnek obecně má v rukávu ještě jeden trumf, který se ti bude zatraceně líbit.

Kouzlo propoceného trička

Vědci dlouho zkoumali, jak by se dalo zařídit, aby pot mužů nezpůsoboval ženám čichové trauma. Nakonec našli řešení jednoduché jako facka. V česneku! Po jeho konzumaci mužský pot voní mnohem přitažlivěji. Čeští vědci z Univerzity Karlovy to zjistili ve spolupráci se skotskými výzkumníky. K vypátrání pravdy bylo potřeba 42 dobrovolníků a nějaké to kilo česneku. Výsledky byly velmi překvapivé!

Odér alfa samce

Odborníci rozdělili dobrovolníky na dvě skupiny, z nichž jedna pojídala syrový česnek, popřípadě česnekové tobolky. Druhá se téhle mňamky zřekla. Po dvanácti hodinách se všem přítomným odebral vzorek z podpaží a dal se očichat 84 ženám. Ty měly hodnotit, který pach je jim sympatický a působí na ně mužným a přitažlivým dojmem. Kdo dopadl nejlíp?

Při shromažďování dat se ukázalo, že na celé čáře vyhráli jedlíci česneku. Jejich zápach byl lehce nasládlý, což dostalo do kolen nejednu dámu.

Sexy aroma díky přírodě

O důvod víc, proč jít do lesa, posbírat medvědí česnek a pro jistotu ho ještě usušit do zásoby! Stejný efekt sice způsobí i ten kupovaný, ale proč nespojit příjemné s užitečným a při procházce nespálit i pár kalorií?

Když ho budeš doma vesele servírovat, třeba v podobě polévky, salátu či výborného pesta, po příchodu tvého milého z posilovny už nezažiješ hotové peklo. Mimochodem, věděla jsi, že na Slovensku schválili vyhlášku, že zpoceného smraďocha lze vykázat z městské hromadné dopravy? U našich sousedů nejspíš česnek moc nefrčí…

Sbíráš medvědí česnek, nebo si pro paličku toho klasického raději zajdeš do obchodu? Napiš nám o tom do diskuze!

Foto zdroj: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
26. 04. 2016 magic11 :-) (reakcí: 0)
25. 04. 2016 Jarha MEDVĚDÍ ČESNEK (reakcí: 0)
21. 04. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
21. 04. 2016 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

20. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Touha být opět nezávislá v tobě probudí velkou sílu a ty začneš s velkou rychlostí měnit vše, co ti již neslouží nebo... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist