Femina.cz » Magazín » Wellness » Máte chuť na mléko a šlehačku? Chybí vám objetí a něha!

Máte chuť na mléko a šlehačku? Chybí vám objetí a něha!

Máte chuť na mléko a šlehačku? Chybí vám objetí a něha!

Magazín: Wellness | autor: Renata Petříčková | vydáno 29. 07. 2014

Máme to my ženy někdy podivné. Nemáte někdy takové chvilky, kdy s rozkoší upíjíte tučné mléko a mlsáte smetanu, tučný jogurt nebo krémový sýr a oči přivíráte blahem? Občasné hřešení určitě neškodí, ale pokud po něčem podobném vyloženě bažíte, může to znamenat emocionální problém.

Nutkavé chutě a těšení se na šálek horkého voňavého mléka nebo mléčného koktejlu z banánů může upozornit na to, že vám chybí pohlazení a objetí. Je známou pravdou, že „bílý sex“ nahrazuje opravdovou fyzickou blízkost, tím si jen naše tělo dělá dobře. Potřebuje povzbuzení.

„Byly časy, kdy jsem chodila i na máslo do ledničky. Uřízla jsem si kousek a s rozkoší si ho nechala rozplývat na jazyku. Později jsem se s tím nepárala a máslo jsem rovnou tajně ukusovala z kostky,“ vypráví Tereza, která v tu dobu procházela partnerskou krizí. Stejně tak chodila i na majonézu, protože z ní cítila onu utěšující tučnou chuť. Naše nutkavé chutě mají v drtivé většině případů duchovní podtext. Naše duše po něčem touží , a protože se jí to nedostává v reálném životě, přechází tato touha do dalších smyslů – našich chutí a tužeb. Je to snáze splnitelné…alespoň v tuto chvíli je třeba pro Terezu dostupnější kostka másla než vřelé objetí od přítele, který si právě užívá někde s jinou.

Kde je hranice běžného mlsání a nutkavosti?

Když na onu potravinu myslíte během dne, těšíte se, až konečně spočinete doma začnete mlsat, když je to první cesta, kam vedou vaše kroky po uložení dětí do postele nebo když se pro lahev dobrého mléka vypravíte jen tak do obchodu. Samozřejmě hranice opravdu škodlivé nutkavosti je určitě dál, ale už jen tento vztah k určité potravině by měl rozsvítit červenou kontrolku někde ve vašem srdci. „Něco mi chybí? Co prožívám tak bolestně a zoufale, že mi to chybí?“ Odpověď byste měla najít velice rychle, protože ji máte nadosah.

Základ zdraví? Ložnice!

Základ zdraví? Ložnice!

V posteli strávíme jednu třetinu života a tak je třeba mít ložnici jako… no řekněme - osvěžovnu. ...

Mléko jako vzpomínka na bezpečnou náruč

Zdá se to logické. Chuť mléka nás vrací podvědomě do ranného dětství, do časů, kdy v našem životě existovala jen bezpečná mateřská náruč. Takže tedy - chuť na mléko a smetanu:

  • mírní pocity úzkosti a vyčerpání okolním světem
  • znamená intenzivní bažení po lásce a nesmírně silnou touhu po dobrém a fungujícím vztahu
  • je znakem touhy po něžném milování, kterého se nedostává.

Mléko, smetana, tučné jogurty a tvarohové sladké krémy totiž mimo jiné obsahují jednu látku, která vysvětluje naši touhu. Je to tryptofan.

To je esenciální aminokyselina s regulačními účinky na náš důležitý neurotransmiter serotonin. Tryptofan pomáhá udržet v rovnováze normální činnost nervové soustavy a tělo si tak podvědomě pomáhá při stavech úzkosti, depresích a enormním vyčerpání. Mléko tedy uklidní a zároveň  laicky řečeno „zahojí“pošramocenou psychiku vyvedenou z míry. 

Kromě mléka a mléčných výrobků je velké množství této látky třeba v drůbežím, hovězím nebo skopovém mase a v rybách.

A jaké chutě máte vy? 

Foto zdroj: profimedia.cz, inspirováno knihou V zajetí jídla a  Zbavte se svých kil bolesti od Doreen Virtue

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
09. 08. 2014 martinnatr dost dobrý (reakcí: 0)
29. 07. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
29. 07. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
29. 07. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 03. 2017 Horoskop Rak

Láska a zase láska. Splašené hormony tě budou táhnout k mužskému pohlaví a ty ani nebudeš řešit, jestli je dotyčný tv... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist