Femina.cz » Magazín » Wellness » Letos bez chřipky? Jde to!

Letos bez chřipky? Jde to!

Letos bez chřipky? Jde to!

Magazín: Wellness | autor: (liddduska) | vydáno 21. 07. 2011

Pokud také patříte mezi ty nešťastníky, kteří ještě nezažili rok, kdy by nebyli nemocní, pak mám pro vás skvělý tip! Chce to sice trochu odvahy a trpělivosti, ale sami budete překvapeni, jak při chřipkovém období zůstanete mezi těmi šťastlivci, které nemoc nepohltila. Je to mnoha lety i mnoha lidmi prověřený způsob na posílení imunity, který je mnohem účinnější, než velmi často doporučovaný vitamin C, který v podstatě ani moc účinný není.

Vše spočívá v tom, že každé ráno při návštěvě koupelny vlezete do sprchy a dáte si krátkou pěkně studenou sprchu. Pokud nejste zatím takoví otužilci, stačí, když začnete teplou vodou a tu poté budete postupně střídat se studenou. Snažte se vydržet pod studenou vodou co nejdéle, alespoň půl minuty! Napočítejte si do třiceti, klidně křičte, nebo zpívejte, pak to není tak těžké :-)
Pokud však budete používat metodu střídavé sprchy, tak je velice důležité, abyste vždy končili proudem studené vody, nikoli teplé!

Dalším podstatným bodem je to, že musíte být pravidelní. Slibte si, že každé ráno si na to uděláte ty tři miuty čas. Pokud byste třeba jen jeden jediný den vynechali, celý zdlouhavý proces, kdy jste se zatnutými zuby trpěli ve sprše, by vám mohl být najednou k ničemu. Je to podobné,  jako když si zapomenete vzít antikoncepční pilulku. Můžete je celý rok brát poctivě a pak jeden den zapomenout, a víte jak to dopadne...

Pokud se rozhodnete každodenní otužování vyzkoušet, dejte si především pozor na to, kdy s ním začnete. V žádném případě totiž nesmíte tento rituál začít provádět v době, kdy se cítíte nachlazení nebo nemocní. Musíte být úplně zdraví, ani obyčejná rýma se nepromíjí. Jinak by se vaše nemoc mohla ještě zhoršit a místo abyste získali pevnou imunitu, tak si ji spíše poškodíte. Úplně nejlepší by bylo začít někdy během léta, protože v té době většinou žádná chřipková epidemie nehrozí a navíc studená sprcha by vám v letních vedrech mohla být dokonce i příjemná.


Možná stále váháte, zda tuto metodu vyzkoušet, ale řekla bych, že za pevné zdraví a zesílení imunity, tedy obranyschopnosti organismu, to určitě stojí. A nejen za to! Otužovací sprcha má i řadu dalších, velice příjemných výhod. Například, pokud máte problémy s celulitidou, budete velice překvapena, jak rychle se po pár týdnech dá na ústup. Kromě ústupu celulitidy také úplně zadarmo získáte pevnější, pružnější a dobře prokrvenou pokožku na celém těle. To znamená, že budete mít zpevněné i problémové partie jako jsou prsa, bříško, zadeček a nohy. A to bez dření v posilovně! Nezní to skvěle? Navíc takováto ranní sprcha vás perfektně probudí a také vybaví energií na celý den, takže v práci nebo ve škole nebudete usínat, ale budete se cítit svěží a čilá. Jediné, co pro to musíte udělat je vydržet těch pár minut ve sprše v proudu studené vody. Zezačátku to možná bude těžké, ale časem se stanete odolnějšími a už vám to ani tolik nebude vadit.

Takže pokud si letos chcete celý rok užít bez nepříjemného běhání po doktorech a zdlouhavého ležení v posteli, než se vyléčíte z chřipky, jděte do toho! Pokud do otužování zatáhnete i svou kamarádku nebo kohokoliv jiného, určitě budete mít více trpělivosti a vzájemně se budete podporovat.

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
19. 09. 2013 Maruška Imunita (reakcí: 0)
04. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
07. 08. 2011 helenadon chřipka (reakcí: 0)
29. 07. 2011 Lafik :-) (reakcí: 0)
27. 07. 2011 kralicek metoda? (reakcí: 0)
24. 07. 2011 Celgil chřipka (reakcí: 0)
24. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
23. 07. 2011 11789 sprcha (reakcí: 0)
22. 07. 2011 aduja letos bez chřipy (reakcí: 0)
21. 07. 2011 jarka0193 sprcha (reakcí: 1)
21. 07. 2011 doublefantasy teplota vody?? (reakcí: 0)
21. 07. 2011 evik56 chřipka (reakcí: 0)
21. 07. 2011 Zuzana2403 Letos bez chřipky? (reakcí: 2)
21. 07. 2011 doublefantasy uff (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist