Femina.cz » Magazín » Wellness » Konec plavání s příchodem podzimu? V žádném případě! Šest důvodů, proč i v zimě chodit do bazénu

Konec plavání s příchodem podzimu? V žádném případě! Šest důvodů, proč i v zimě chodit do bazénu

Konec plavání s příchodem podzimu? V žádném případě! Šest důvodů, proč i v zimě chodit do bazénu

Magazín: Wellness | autor: Alžběta Bublanová | vydáno 12. 10. 2016

Podzim už definitivně převzal vládu nad létem a s ním skončilo nejen grilování pod širým nebem, ale také letní radovánky u vody nebo v bazénu. Jenže plavání si nemusíš odepírat ani v zimě. Naopak. Plavání v krytém bazénu je skvělý nápad. Máme šest dobrých důvodů, proč do něj vyrazit.

1. Nejlepší prevence proti rýmě a kašli 

Na podzim každý smrká, kašle a stěžuje si na bolest v krku. Jestli si chceš posílit imunitu, tak se musíš otužovat. A plavání je ten nejlepší způsob. Pokud po hodině v bazénu skočíš do sauny, tak si buď jistá, že svou imunitu na nadcházející zimu připravíš dokonale. Jen si dej pozor, abys byla fit, když jdeš plavat a poté do sauny. Pokud jsi nachlazená, tak s otužováním raději týden počkej. 

2. V  krytém bazénu tě počasí neohrozí

Možná se budeš divit, kolik lidí chodí plavat právě v zimě. Protože kromě typických zimních sportů, ke kterým potřebuješ sníh a kopce, se toho v zimě moc dělat nedá. Kolo i inline brusle jsou pasé a běhat se dá ve špatném počasí taky dost těžko. V krytém bazénu ti ale může být fuk, že venku prší nebo sněží. Pokud si vybereš vyhřívaný venkovní bazén, tak i ten má svoje kouzlo, obzvlášť pokud padne tma a sněží. Větší romantiku v zimě snad neznáme.  

3. Ulevíš zádům

Plaváním si dobře protáhneš páteř a posílíš zádové svalstvo, což je přesně to, co po celodenním sezení u počítače potřebuješ. A v zimě, kdy se hýbeme podstatně méně než v teplých měsících, takovou pomoc určitě oceníš. Taková hodinka intenzivního plavání udělá s tvou páteří zázraky. Ale pozor, nesmíš podcenit techniku, pokud budeš plavat s hlavou vztyčenou, jen si tak zaděláš na problémy s krční páteří, proto si pořiď plavecké brýle a vždy na druhé tempo ponoř hlavu do vody.

 

4. Hubneš

Voda klade mnohem větší odpor než vzduch, takže se při tomto sportu musíme více namáhat. Díky tomu se ti podaří shodit nadbytečná kila rychleji než v posilovně. Kromě toho zapojuješ všechny svaly, takže si celkově tvaruješ postavu. Prostě posiluješ jak zádové svalstvo, tak i prsní, břišní a na horních i dolních končetinách. Pokud si dopřeješ přes zimu alespoň jednou týdně plavání, nebudeš muset příští začátek léta řešit nadbytečná kila. 

5. Skvělý relax

Plavání je příjemný odpočinek, zregeneruješ si tím svoje tělo a má i masážní účinky. Pohyb ve vodě je prostě zdraví prospěšný. Obzvlášť pokud navštívíš specializované koupaliště s mineralizovanou vodou, můžeš si tím vyléčit i chronické dýchací potíže. Pokud trpíš na jakékoli záněty, vyzkoušej termální prameny, které si nejvíce užiješ v zimě třeba po náročné lyžovačce. 

6. Plavání je pro všechny 

Hodinka v bazénu je vhodná pro všechny. Doporučuje se i těhotným, lidem s nadváhou, seniorům a pacientům s kardiovaskulárními problémy. Zkrátka tento sport je šetrný ke tvému zdraví, proto se nemusíš bát, že s ním budeš muset seknout, až se třeba dostaneš do jiného stavu. Takže si můžeš bez starostí užívat plavání v každé životní etapě i v ročním období. V parném létě i v mrazivé zimě.

A jak to máš ty? Chodíš i v zimě do bazénu nebo se ti do studené vody nechce? Napadají tě další výhody, proč chodit pravidelně plavat? Napiš nám do diskuze. A mrkni také do galerie, kde najdeš opravdu úžasné bazény. Tady by se to plavalo úplně samo, co říkáš?

Foto: shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
27. 01. 2017 RitaTerezka - (reakcí: 0)
17. 10. 2016 goldie ... (reakcí: 0)
12. 10. 2016 Viky17 - (reakcí: 0)
12. 10. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)
12. 10. 2016 Stendy - (reakcí: 0)
12. 10. 2016 glady .. (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

28. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Blíží se k tobě změna. Život, který se ti v posledních dnech zdál trošku v chaosu, se uklidní a ty s ním. Dopřej si č... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist