Femina.cz » Magazín » Wellness » Klíč k dlouhověkosti? Lékař radí: Odhoďte lodičky a choďte nahá

Klíč k dlouhověkosti? Lékař radí: Odhoďte lodičky a choďte nahá

Klíč k dlouhověkosti? Lékař radí: Odhoďte lodičky a choďte nahá

Magazín: Wellness | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 20. 03. 2014

Chcete si prodloužit život? Pak hoďte do popelnice boty na podpatku, místo čerstvého ovoce jezte mražené a choďte nahatá! Ne, to není předčasný aprílový žertík, ale rada renomovaného lékaře.

Američan David Agus patří k renomovaným onkologům, ve svém oboru je prostě celosvětově uznávaná kapacita, krom toho také pravidelně přispívá do listu New York Times. Jeho rady se tedy vyplatí alespoň vyslyšet. Asi nejvíce překvapí ta, že je lépe odhodit svršky. Jenže pokud o ní trochu popřemýšlíme, možná nám bude dávat smysl.

Choďte nahá

Pokud si více budeme všímat svého nahého těla, snáze tak předejdeme propuknutí zhoubné choroby. Doktor Agus má na mysli například rakovinu kůže a její signály v podobě například zvětšujících se mateřských znamének. „Jednou za čas si důkladně prohlédněte každý centimetr čtvereční vašeho těla, včetně vlasů, nehtů a podívejte se i do pusy,“ radí lékař.

Raději bez skenerů

Ví někdo, co tyhle mašiny, které jsou ve svém „šmírování“ čím dál výkonnější a člověka odhalí až na kost, dělají s lidským zdravím? Odpověď zní: „Neví.“ Neexistují žádné studie, takže se nedá říci, že jsou bezpečné.

Přestaňte trápit své nohy

Na rozdíl od letištních skenerů, zhoubný vliv podpatků už je prokázán. Záněty jsou spojené s některými hodně zhoubnými degenerativními onemocněními, jako je například Alzheimer, rakovina, poruchy autoimunity, cukrovka. Nepohodlné boty způsobují zanícení nohy, ale ohrožené je celé tělo.

Probuďte se kávou

Rozumné pití kávy nebo čaje má na zdraví pozitivní vliv. I přesto že někteří vědci kofeinu podsouvají podíl na infarktu, osteoporóze, vysokém krevním tlaku, rakovině, pravdou je podle doktora Aguse pravý opak.

5 chyb, které ženy dělají v posteli nejčastěji

5 chyb, které ženy dělají v posteli nejčastěji

Chce to nejen dobrou techniku, ale i dost praxe a jistou dávku empatie. Považujete se za bohyni s...

Jezte ve stejný čas

Je to nejlepší způsob, jak regulovat stres. Pokud tělo nedostane potravu v požadovaný čas, vyloučí stresový hormon kortizol, který se postará o uložení tuků.

Vstaňte

Přílišné sezení tělu nesvědčí. Výzkum z padesátých let zkoumal zdravotní stav řidičů autobusu a průvodčích. Muži cvakající lístky byli daleko méně ohroženi infarktem.

Narovnejte se

Bolavý krk a záda, bolest hlavy, ztuhlé klouby, nevolnost, špatný oběh krve, bolesti svalů, těžké dýchání, neurologické problémy – to vše mají na svědomí shrbená záda.

Berte aspirin

Hodně studií prokázalo, že denní dávka aspirinu (75 mg) má protizánětový účinek, redukuje riziko srdečních chorob, rakoviny prostaty, plic a střeva o dobrých 46%. Ještě než začnete aspirin brát, rozhodně se poraďte se svým lékařem.

Jezte mražené

Většina ovoce a zeleniny v supermarketech neobsahuje tolik živin jako ovoce a zelenina sklizené ze stromu. Konzumujte tedy jen sezónní ovoce a zeleninu, a není-li to možné, sáhněte raději po zmraženém balíčku.

Vyhněte se vitaminům

Až nyní se začíná mluvito o tom, že pravidelné polykání vitaminů a doplňků potravy může přivodit rakovinu. Tělo totiž vytváří volné radikály, které likvidují rakovinové buňky. Jenže polykáním vitaminů se tato schopnost blokuje.

Pořiďte si děti

Dítě vás donutí udržovat se v lepší fyzické a psychické kondici.

Dejte si červené

Omezíte tak riziko srdečních chorob. Ale nikdy ne víc než jednu sklenku (pokud jste žena) a dvě (pokud jste muž).

Usmívejte se

Úsměv vám dodá serotonin a endorfiny – obojí redukuje hladinu stresu.

Tak co říkáte? Některé rady nejsou úplně k zahození, že? 

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
21. 03. 2014 glady ... (reakcí: 0)
20. 03. 2014 brontik dobrý nápad (reakcí: 0)
20. 03. 2014 Dendisek3 =) (reakcí: 0)
20. 03. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Bourjois Tekutý korektor s výtažkem z ovoce Healthy Mix

Korektor pro sametově jemnou a zdravou pokožku!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 28. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 02. 2017 Horoskop Štír

Poslední dobou jsi roztěkaná a práce ti vůbec nejde od ruky. Zkus se zaměřit vždy jen na jednu činnost a nauč se začí... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist