Femina.cz » Magazín » Wellness » Jsi pořád ve stresu? Pořiď si super kočičí antistresovač!

Jsi pořád ve stresu? Pořiď si super kočičí antistresovač!

Jsi pořád ve stresu? Pořiď si super kočičí antistresovač!

Magazín: Wellness | autor: Petra Nachtmanová | vydáno 03. 03. 2016

Máš pocit, že tvůj život je jeden velký blázinec? Celé dny se honíš, nestíháš se ani pořádně najíst, natož si snad přečíst knížku nebo zajít do fitka nebo sauny? Možná je na čase dát sbohem věčnému stresu. Máme pro tebe super antistresovač. Pořiď si kočku!

Někdo kočky miluje, jiný nenávidí. Jisté však je, že jsou součástí lidského života už od dob dávno minulých. Dovedou být přítulné, mazlivé a mají speciální moc člověka dostat z náporu denního stresu a špatné nálady. Milovníci koček všeho druhu ti stoprocentně odsouhlasí, že kočka je perfektním lékem na duši.

Kočka bez papírů, ale i tak s nadáním

Kočku si nemusíš pořizovat s papíry a za několik tisíc. I obyčejný Mourek nebo Micka umí být přítulnými mazlíky. Navzdory tvrzení škarohlídů, kočky můžeš naučit spoustu dovedností i pitomin. A hlavně jim nechybí zázračná protistresová schopnost. Kdo nemá kočku nepochopí, ale leckdy je pokec s němou tváří mnohem pohodovější, než sezení u drahého terapeuta. Časem se navíc naučíš porozumět i její kočičí řeči. Poznáš, kdy chce více písku do záchodové bedýnky, kdy má hlad nebo se chce proběhnout po zahradě i přesně odhalíš chvíli, kdy se rozhodne si pořádně zablbnout. 

Kočka jako terapie

Není žádným tajemstvím, že kočka patří k výborným pomocníkům při léčbě různých nemocí. Felinoterapie se uplatňuje jako pomoc při léčení somatických a psychických poruch. U dítěte i u dospělého umí kontakt s kočkou navodit příjemné pocity. Felinoterapie má pochopitelně svá pravidla. Na jejich dodržování musí dohlížet terapeuti nebo pedagogové. Při felinoterapii se využívají pouze dospělé kočky s pozitivním vztahem k lidem a navíc naprosto zdravé. Tento druh terapie se osvědčil v komunitních centrech s lidmi se závislostí, v psychiatrických léčebnách i při práci s mentálně postiženými dětmi.

Pohlaď kočce kožíšek

A proč je kočka super antistresovač? Kočky poznají, že se zrovna necítíš nejšťastněji. Vnímají člověčí náladu a umí tě zbavit negativní energie. Kočka je cestou, jak se lépe vypořádat se samotou, s neklidem, stresem, závislostí. Začni hladit kočce kožíšek a začne se ti snižovat hladina hormonů, které provázejí stres. Kočka dokáže také zklidnit tvou srdeční činnost, život s ní vede podle odborníků ke snížení rizika úmrtí, či rizik mozkové nebo srdeční příhody. A to se počítá, no ne?

10 pomocníků v jednom kočičím těle

S kočkou nezískáš jenom zvířecího mazlíka a pomocníka v boji proti stresu. V jednom kočičím těle se ukrývá mnohem víc. Budeš mít také zdarma:

 • výbornou nahřívací dečku (kočku si jen tak od těla neudržíš a umí pěkně hřát).

 • pravidelnou akupunkturu (kočičí drápky se umí snadno dostat do lidské kůže, bylo by překvapivé, kdyby se netrefila do správných akupresurních bodů).

 • neomylný budící systém (když se vstává, tak se vstává – kočka ví nejlíp, kdy).

 • příjemné šimrátko (když ti strká hlavu, ocas a celé tělo přímo k tělu a do obličeje).

 • překážkovou dráhu (když neseš jídlo do misky a minimálně desetkrát se kočka motá pod nohama a chce, abys neuhnula ze správné trasy – můžeš jen nadávat a poslušně přeskakovat v zájmu vlastního přežití). 

 • pomocníka na vaření (když si necháš přes noc rozmrazit maso a ráno nenajdeš ani malý masový trhanec).

 • likvidátora nevítaných vetřelců (když ti do bytu vlétne moucha, motýl, pták nebo sem vlezou jiní hmyzáci – nemají žádnou šanci se ubytovat na delší čas).

 • perfektního hlídače domu (i kočka rozpozná cizího člověka ještě dřív, než překročí práh domu, někdy dokonce zavrčí a některé umělkyně i blafnou po psím vzoru). 

 • posilovač břišních svalů (když ti během tvého odpočinku několikrát hupsne na břicho).

 • skvělý likvidátor prachu (je snad nějaké místo v bytě, kde by se kočka nechtěla uvelebit? A svým kožíškem ti ušetří smejčení na místech, kam se ani dobrému uklízeči nechce lézt). 

A další důvod proč si pořídit kočku? Mrkni do galerie. Tam jich najdeš rovných dvacet.

Foto: Shutterstock.com, facebook.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
03. 03. 2016 glady .... (reakcí: 1)
03. 03. 2016 Renca88 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

29. 03. 2017 Horoskop Rak

Občasná hádka ve vztahu vyčistí vzduch a leckdy trošku posune vztah dál, tak se jí nebraň a klidně partnerovi řekni, ... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist