Femina.cz » Magazín » Wellness » Je libo hamburger se salmonelou?

Je libo hamburger se salmonelou?

Je libo hamburger se salmonelou?

Magazín: Wellness | autor: Dorotka G. | vydáno 02. 04. 2013

Stále častěji se většina z nás, ať už pod nátlakem reklam, nebo varovně vztyčených prstů odborníků, obrací ke správné výživě. Snažíme se jíst co nejvíce ovoce a zeleniny a je nám jedno, že je vyhnaná chemií, aby mohla být konzumována i mimo sezónu. Ale je to dobře?

Používáme olivový olej, protože je zdravý, nejlépe je-li lisovaný za studena a na původně využívané živočišné tuky se díváme skrz prsty. Zapomínáme na naše obyčejná jablka a hrušky a stále častěji se na našem stole objevuje mango, papája, maneola nebo pomelo. A stejně jako se přikláníme k „cizím“ potravinám, přejímáme také „západní“ životní styl. Honba za kariérou a penězi je dnes na denním pořádku stejně jako rychlé občerstvení.

Zatímco před několika málo lety jsme jen nechápavě koukali na filmy, v nichž si hlavní hrdina ohříval v mikrovlnce zmraženou večeři, nebo si v obchodě kupoval klasický trojúhelníkový sendvič, dnes už je tento způsob stravy hojně rozšířený i u nás.

Vyplatí se to?

Rozhodnete-li se šetřit čas a koupit hotové jídlo, pak vám čas sice zbude, ale uvědomte si, že z peněženky vytáhnete mnohem více,  než kdybyste si stejné jídlo uvařili doma.

Občas jde o zdraví

I když jsou výrobci povinováni dodržováním hygienických norem a zásad, nikdy nevíte, jakou cestu balíček s „hotovkou“ urazil, než se ocitl na vašem stole. Často dochází k nákaze nebezpečnými listeriemi nebo salmonelou při špatné přepravě nebo skladování v chladícím boxu u prodávajícího. Proto sáhnete-li po těchto výrobcích, vždy si alespoň dobře zkontrolujte trvanlivost výrobku a pokud možno jej co nejdříve po nákupu zkonzumujte. Nezapomeňte jej pořádně prohřát.

Pokud patříte mezi ty, kteří nedají dopustit na rychlé občerstvení v podobě hamburgerů a hranolků, pak vězte, že se sice zasytíte poměrně rychle a lacino, ale také přijímáte zbytečně velké množství kalorií. I když na druhou stranu je potřeba se zastat prodejců rychlého občerstvení, zvláště pak těch řetězových, které potkáte všude ve světě, že se v posledních letech snaží kalorie ve svých jídlech snižovat přidáním velkého množství zeleniny a použitím rostlinných tuků.

Chcete-li se vyhnout nepříjemnému a zdlouhavému pobytu na toaletě, pak se velkým obloukem vyhněte stánkům nevalného vzhledu, pachu i obsluhy. Nikdy nevíte, co přesně vám do vašeho oblíbeného hamburgeru servírují, jak staré je maso nebo jak dlouho leží tatarská omáčka vystavená na slunci.

A co vy? Dáváte přednost rychlým občerstvením, nebo na domácí stravu nedáte dopustit?

Foto: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
25. 04. 2013 manislava hamburgry (reakcí: 0)
04. 04. 2013 Lydia001 Zdraví (reakcí: 0)
02. 04. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
02. 04. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

11. 12. 2016 Horoskop Rak

Pokud se chystáš na nákupy, obrň se trpělivostí. Všude dnes bude plno lidí, prodavačky nebudou mít zrovna náladu a an... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Přehnané starosti ti mohou pořádně zamotat hlavu, na chvíli si budeš připadat, že jsi na všechny problémy sama. Nepropadej beznaději, je to pouze ve tvé mysli, když se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist