Femina.cz » Magazín » Wellness » Je libo hamburger se salmonelou?

Je libo hamburger se salmonelou?

Je libo hamburger se salmonelou?

Magazín: Wellness | autor: Dorotka G. | vydáno 02. 04. 2013

Stále častěji se většina z nás, ať už pod nátlakem reklam, nebo varovně vztyčených prstů odborníků, obrací ke správné výživě. Snažíme se jíst co nejvíce ovoce a zeleniny a je nám jedno, že je vyhnaná chemií, aby mohla být konzumována i mimo sezónu. Ale je to dobře?

Používáme olivový olej, protože je zdravý, nejlépe je-li lisovaný za studena a na původně využívané živočišné tuky se díváme skrz prsty. Zapomínáme na naše obyčejná jablka a hrušky a stále častěji se na našem stole objevuje mango, papája, maneola nebo pomelo. A stejně jako se přikláníme k „cizím“ potravinám, přejímáme také „západní“ životní styl. Honba za kariérou a penězi je dnes na denním pořádku stejně jako rychlé občerstvení.

Zatímco před několika málo lety jsme jen nechápavě koukali na filmy, v nichž si hlavní hrdina ohříval v mikrovlnce zmraženou večeři, nebo si v obchodě kupoval klasický trojúhelníkový sendvič, dnes už je tento způsob stravy hojně rozšířený i u nás.

Vyplatí se to?

Rozhodnete-li se šetřit čas a koupit hotové jídlo, pak vám čas sice zbude, ale uvědomte si, že z peněženky vytáhnete mnohem více,  než kdybyste si stejné jídlo uvařili doma.

Občas jde o zdraví

I když jsou výrobci povinováni dodržováním hygienických norem a zásad, nikdy nevíte, jakou cestu balíček s „hotovkou“ urazil, než se ocitl na vašem stole. Často dochází k nákaze nebezpečnými listeriemi nebo salmonelou při špatné přepravě nebo skladování v chladícím boxu u prodávajícího. Proto sáhnete-li po těchto výrobcích, vždy si alespoň dobře zkontrolujte trvanlivost výrobku a pokud možno jej co nejdříve po nákupu zkonzumujte. Nezapomeňte jej pořádně prohřát.

Pokud patříte mezi ty, kteří nedají dopustit na rychlé občerstvení v podobě hamburgerů a hranolků, pak vězte, že se sice zasytíte poměrně rychle a lacino, ale také přijímáte zbytečně velké množství kalorií. I když na druhou stranu je potřeba se zastat prodejců rychlého občerstvení, zvláště pak těch řetězových, které potkáte všude ve světě, že se v posledních letech snaží kalorie ve svých jídlech snižovat přidáním velkého množství zeleniny a použitím rostlinných tuků.

Chcete-li se vyhnout nepříjemnému a zdlouhavému pobytu na toaletě, pak se velkým obloukem vyhněte stánkům nevalného vzhledu, pachu i obsluhy. Nikdy nevíte, co přesně vám do vašeho oblíbeného hamburgeru servírují, jak staré je maso nebo jak dlouho leží tatarská omáčka vystavená na slunci.

A co vy? Dáváte přednost rychlým občerstvením, nebo na domácí stravu nedáte dopustit?

Foto: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
25. 04. 2013 manislava hamburgry (reakcí: 0)
04. 04. 2013 Lydia001 Zdraví (reakcí: 0)
02. 04. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
02. 04. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

30. 03. 2017 Horoskop Štír

Volné odpoledne si užij s rodinou a přáteli. Čeká na tebe hromada nové práce a na zábavu nebude nějakou dobu čas, tak... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist