Femina.cz » Magazín » Wellness » Jarní očistná kúra. Za 3 dny budete v kondici

Jarní očistná kúra. Za 3 dny budete v kondici

Jarní očistná kúra. Za 3 dny budete v kondici

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 04. 04. 2014

Očista těla i ducha, zbavení se toxinů, úbytek na váze, projasněná pleť. Tohle všechno můžete mít už za tři dny! Tak dlouho totiž trvá jarní detoxikační program, během kterého si dokonce i odpočinete!

Zapomeňte na všechno, co víte o hladovění či popíjení ovocných a zeleninových šťáv v rámci detoxikace organismu. Existují i příjemnější verze tělesné očisty, které by se daly nazvat jako relaxační! Jeden takový program pro vás máme! Proč se do něj pustit? Trvá jen tři dny, zvládne ho i ten, který jídlo nadmíru miluje, program taky upraví trávení, hladinu cukru v krvi a krevní tlak. Tak na co ještě čekáte?  

Fit potraviny

Je to jen 72 hodin, během nichž je nutné směřovat svůj zájem směrem k ovoci a zelenině pestrobarevných odstínů, také k celozrnným výrobkům a fazolím. Antioxidanty v nich obsažené aktivují jaterní enzymy, které vyhlásí detoxikační válku škodlivým látkám, kterých se následně tělo snadno zbaví. Proto vsaďte na kapustu, špenát nebo brusinky. Výbornou volbou je i zelí: jak červené, tak i bílé. 

Podpora v boji

Produkce vlastního antioxidantu se dá podpořit, čímž znásobíte svá vojska a posílíte účinek. Vejce, česnek a cibule jsou bohaté na alicin, což je fytochemikálie, která má antibakteriální účinky. Zelenina s obsahem tohoto zázraku by se v ideálním případě měla konzumovat syrová (v množství, které vám bude vyhovovat), což pro někoho nemusí být příjemné. V nejhorším případě se tedy dá povařit. Ale maximálně 5 minut, jinak se veškerá kouzla vytratí a toxiny, včetně těžkých kovů od rtuti po arzen, zůstanou stále na svém místě! 

Jarní líčení: Vsaďte na pastely, přírodní tón make-upu a báječnou náladu

Jarní líčení: Vsaďte na pastely, přírodní tón make-upu a báječnou náladu

Změna jarního období se projeví nejen v oblasti módy a šperků, s líčením je to úplně stejné. Hutn...

Hojná zálivka 

Součástí jarní očisty jsou samozřejmě i častější návštěvy oné místnosti, tedy „co šlo dovnitř, to musí ven“! Pijte minimálně 3 litry čisté vody denně, čaj bez kofeinu, nebo chcete-li, tak bylinkové čaje. Toxiny pak ven půjdou i potem. Doporučuje se pampeliška, která podporuje trávení a funkci jater, čaj z lékořice, která mimo jiné zahání chuť na sladké, nebo čaj zázvorový. 

Omezení 

Vyhněte se rychlému občerstvení, všemu smaženého, tučnému, taky kávě, mléčným výrobkům, alkoholu, cukru, bílé mouce a červenému masu. Vaším cílem je dát si od všech sajrajtů, pardon za výraz, pauzu, aby se organismus zregeneroval, takže žádné nošení dříví do lesa! Jsou to jen tři dny, to zvládnete!

Když je hlad

Jistě, může se stát, že vás přepadne vlčí hlad, který nejde zkrotit. Pokud se tak stane, sáhněte po čerstvém ovoci (ideálně v bio kvalitě, tedy bez chemické úpravy) a zelenině (například ve formě salátu s několika kousky kuřecího masa uvařeného v páře). Kručení v žaludku zaženou i ořechy. 

Tři dny. Co potom?

Ve fázi návratu k původním stravovacím návykům se stále vyhýbejte smaženým a tučným jídlům. Aspoň další tři dny. V tomto „mezidobí“ můžete do jídelníčku zařadit polévky, zeleninové saláty i mléčné výrobky. Pokračovat v detoxikaci ale můžete i bez přestávky, a to celý jeden měsíc. Cukr, škrob a alkohol v těle po této době ustoupí a vy tak zdvojnásobíte účinek celého procesu. Není to sice pro každého, ale s pevnou vůlí jde všechno! 

Tak co, pustíte se do toho? A jaké zkušenosti máte s detoxikací organismu vy?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
08. 10. 2014 Kristýna tree3chlorella (reakcí: 0)
26. 05. 2014 Beka Tak co (reakcí: 3)
15. 05. 2014 Leňule ok (reakcí: 3)
22. 04. 2014 Kačka detox (reakcí: 8)
08. 04. 2014 glady .... (reakcí: 0)
06. 04. 2014 lidka2 . (reakcí: 0)
05. 04. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
04. 04. 2014 viki11 .. (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 03. 2017 Horoskop Beran

Přijde k tobě zajímavá nabídka, ale ty si nech nějaký čas na rozmyšlenou, než na ni kývneš. Zvaž všechna pro a proti ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist