Femina.cz » Magazín » Wellness » Jarní běh: 4 rady, díky nimž se stane drogou!

Jarní běh: 4 rady, díky nimž se stane drogou!

Jarní běh: 4 rady, díky nimž se stane drogou!

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 25. 03. 2015

Pořád ještě jste se nezačaly hýbat? Ale to je chyba! Postava do plavek se sama neudělá! Už je nejvyšší čas na nějaký ten sport! Pálíte kalorie sexem? Taky způsob, ale ani běh není od věci! Jak na to, aby vás nezaskočilo vlezlé počasí? Vsaďte na správné svršky a dýchání nosem!

„Já nevím jak ostatní sportovní šílenci, ale mě teď, když chvíli svítí slunce a za pár minut se totálně ochladí, ven nikdo nedostane ani heverem,“ říká čtenářka Jitka a dodává, že si rozhodně nehodlá přivodit zápal plic, takže radši sedí doma, nebo platí hříšné peníze za běh na pásech ve fitnesscentru. A to je škoda. Už jen kvůli zbytečným výdajům za vstup, které se mohou investovat do něčeho mnohem zajímavějšího, třeba do skoku padákem. Tak co s tím? Jak ten zadek zvednout a donutit se dřít v probouzející se přírodě? Nenechte se odradit a dodržujte 4 základní pravidla. Postavu, kterou si během vymakáte, vám bude závidět i Naomi Campbell! 

1. Správná trať je cesta k úspěchu

I když možná máte ambice a už se vidíte na stupních vítězů při předávání prvního místa v kategorii maratón, je třeba na to jít pozvolna. Odborníci radí vytyčit si na začátek vzdálenost poblíž vašeho bydliště. Proč? Odpověď je jasná! Když přeceníte svoje síly, můžete s prosíkem stát u silnice a žadonit o autostop. Pokud to takto dopadne, tak kromě nachlazení a ztráty chuti pokračovat, už se na tepláky nebudete chtít ani podívat. Takže rada nad zlato? Pomalu a jistě! Začněte s kratšími tratěmi, tím nic nezkazíte. Kromě toho vás jistě překvapí, jak se postupem času bude váš okolní rádius zvětšovat.

2. Nádech a výdech. Pusu zavřít!

A jak je to s okysličováním? Zkuste se naučit celý sportovní proces udýchat nosem. Ocení to jak vaše průdušky, tak i krk. Navíc předejdete kašli, se kterým je vyvíjení jakékoli fyzické aktivity téměř nemožné. Jde jen o zvyk, touha pořádně se nadechnout ústy bude nejprve možná víc než vražedná, ale nenechte se tím ovlivnit a přizpůsobte tomu tempo běhu. Snižujte tepovou frekvenci, poběží vám to samo!

"Naučit se dýchat pusou pro mě byl opravdu oříšek," směje se pětadvacetiletá Tereza. "Funěla jsem jak parní drezína a občas se i rozkašlala, jak mi bytostně chyběl kyslík. Ale stačil třetí trénink a už mi to šlo samo. Ale je pravda, že tento způsob dechu používám jen na jaře a na podzim, v létě si dýchám pěkně zhluboka a pusou. :-)"

5 snadných kroků, jak se zbavit špíčků na břiše

5 snadných kroků, jak se zbavit špíčků na břiše

Pustila ses do diety, nechtěná kila navíc se ti pomalu ale jistě daří shazovat, jen ten nevzhledn...

3. Pitný režim je základ

Pokud vám někdo řekl, že pití v chladu není nutné, protože se tolik nepotíte, nevěřte mu. Jedná se o pověru a častou chybu, na kterou dojel nejeden lidský organismus. I ta oblaka páry, která se z vás linou, jsou přece také voda, která opouští tělo. Buďte připraveni na vše a pití si noste s sebou. Jde to vůbec, když potřebujete mít volné ruce? Vychytávku, jak dodržet pitný režim takřka při čemkoliv, najdete v naší fotogalerii! Ostatně, je všeobecně známo, že v den sportu byste měli vypít o jeden až dva litry tekutiny víc než je vaším běžným zvykem.

4. Nejdůležitější je volba oblečení

Podle jednoho rčení neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený člověk. A něco na tom bude! Ovšem největší hřích je ten, že se lidé oblékají až příliš. Je třeba brát v potaz, že za krátkou dobu rozproudíte krev v žilách a přebytečné oblečení vám bude na obtíž. A čím rychleji běžíte, tím méně se vystrojte! Bez čepice, rukavic a něčeho, co vám uchrání krk, však nepokoušejte štěstí. Hledáte inspiraci pro vhodný outfit? Máme ji pro vás v naší fotogalerii, tak se inspirujte! 

Foto zdroj: profimedia.cz, www.rei.com, www.pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
07. 05. 2015 Dája Běhání je super :-) (reakcí: 0)
25. 03. 2015 Saxana Běh (reakcí: 1)
25. 03. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
25. 03. 2015 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 02. 2017 Horoskop Lev

Jako můra za světlem se budeš táhnout tam, kde je zábava a společnost lidí. Doma na tebe bude padat splín z toho, že ... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist