Femina.cz » Magazín » Wellness » Jak získat bělostný úsměv? Zapomeň na zubařské ordinace!

Jak získat bělostný úsměv? Zapomeň na zubařské ordinace!

Jak získat bělostný úsměv? Zapomeň na zubařské ordinace!

Magazín: Wellness | autor: Helena Stejskalová | vydáno 05. 08. 2015

„Má zažloutlé zuby,“ ušklíbne se personalista při přijímacím pohovoru. Šance třicetileté Jitky, že získá vysněný job, tím pádem klesá. Diskriminace? Možná, jenže jakmile otevřeš ústa, lidé si okamžitě všimnou tvých zubů. Nikomu pak už nevysvětlíš, že se o svoje zuby staráš. Dokonale vybělený úsměv ale málokdy vytvoří sama příroda. Většina lidí sází na šikovnost stomatologů. Ty však nemusíš. Známe i jiné způsoby, jak docílit bílých zubů...

Vyzkoušej recepty, co nic nestojí

Nejenom celebrity se mohou chlubit řadami dokonale vybělených zoubků. Určitě i ty chceš mít bělostný úsměv, kterým okouzlíš nového kolegu nebo šéfa v práci. Stačí přitom pár triků, které tě na rozdíl od profesionálního bělení v zubní ordinaci nebudou stát vůbec nic. Než se definitivně rozhodneš zaplatit si u svého zubaře bělení, vyzkoušej je. Třeba zjistíš, že jeho pomoc nakonec vůbec nebudeš potřebovat. 

Sůl, soda a mátový olej

Chceš znát jednoduchý recept na přírodní bělení zubů? Smíchej polovinu kávové lžičky jedlé sody, polovinu lžičky kuchyňské soli a kapku mátového esenciálního oleje. Směs nanes na zubní kartáček. Jedlá soda leští zubní povrch, sůl s vodou a olejem zesvětluje skvrny. Ovšem pozor, jde o poměrně agresivní prostředek, který bys neměla používat častěji než jednou týdně a po něm si pořádně vypláchnout pusu. Samozřejmě to také neznamená, že na čistění zubů klasickou zubní pastou zanevřeš. Naopak, věnuj mu zvýšenou pozornost.

Zkus jablka a jahody

Bělicí účinky na zubní sklovinu mají i některé druhy ovoce. Výborné je v tomto směru jablko. Pokud si dáš denně jedno jablko, věř nám, že působí jako přirozená očista zubní skloviny. Může za to kyselina jablečná, kterou kromě jablka obsahují například i jahody.

Podobně působí i čistění kartáčkem namočeným ve šťávě z granátového jablka. Po vyčistění zubů jablky, jahodami, nebo šťávou z granátového jablka si ale vždy vypláchni ústa vodou a následně zuby vyčisti zubní pastou, kterou běžně používáš - tento postup platí u všech našich receptů.

Nezahazuj slupky z banánů, pomerančů a citronů

Banánová slupka, citronová a pomerančová kůra - obvykle odpad, který letí rovnou do koše. Přitom s tvým chrupem dokáže hotové divy. Čisti si zuby vnitřní bílou stranou banánové slupky nebo citronové a pomerančové kůry. Po použití kůry citrusů si opět nezapomeň ústa vypláchnout, protože kyseliny jsou značně agresivní a mohou poškozovat zubní sklovinu. Proces opakuj každý den po dobu 14ti dnů, brzy uvidíš rozdíl.

Jablečný ocet je profesionál

Zbožňuješ kávu, na které by sis ale bez cigaretky vůbec nepochutnala? Nenadávej, že ti obojí ničí zuby a sežeň si lahvičku jablečného octa. Vylešti si s ním zuby a opět nezapomeň na dokonalý výplach úst, aby došlo k úplnému odstranění kyselin. Následně sáhni po zubní pastě, ale pozor, bez fluoridu. Jestli nic jiného, tak jablečný ocet ti podle odborníků vyčistí chrup téměř stejně dokonale, jako profesionální bělení. 

Tak co říkáš? Zkusíš to nebo raději zvolíš bělení u zubaře? Napiš nám do diskuze, jak si ty udržuješ bělostný chrup!

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com, Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
30. 11. 2015 Šárka kokosový olej (reakcí: 0)
24. 09. 2015 nairi bělení zubů (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

29. 03. 2017 Horoskop Ryby

Zdravý životní styl máš v malíčku, ale jen teoreticky, praxe poněkud pokulhává a začíná to být znát na tvé postavě. M... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist