Femina.cz » Magazín » Wellness » Jak získat bělostný úsměv? Zapomeň na zubařské ordinace!

Jak získat bělostný úsměv? Zapomeň na zubařské ordinace!

Jak získat bělostný úsměv? Zapomeň na zubařské ordinace!

Magazín: Wellness | autor: Helena Stejskalová | vydáno 05. 08. 2015

„Má zažloutlé zuby,“ ušklíbne se personalista při přijímacím pohovoru. Šance třicetileté Jitky, že získá vysněný job, tím pádem klesá. Diskriminace? Možná, jenže jakmile otevřeš ústa, lidé si okamžitě všimnou tvých zubů. Nikomu pak už nevysvětlíš, že se o svoje zuby staráš. Dokonale vybělený úsměv ale málokdy vytvoří sama příroda. Většina lidí sází na šikovnost stomatologů. Ty však nemusíš. Známe i jiné způsoby, jak docílit bílých zubů...

Vyzkoušej recepty, co nic nestojí

Nejenom celebrity se mohou chlubit řadami dokonale vybělených zoubků. Určitě i ty chceš mít bělostný úsměv, kterým okouzlíš nového kolegu nebo šéfa v práci. Stačí přitom pár triků, které tě na rozdíl od profesionálního bělení v zubní ordinaci nebudou stát vůbec nic. Než se definitivně rozhodneš zaplatit si u svého zubaře bělení, vyzkoušej je. Třeba zjistíš, že jeho pomoc nakonec vůbec nebudeš potřebovat. 

Sůl, soda a mátový olej

Chceš znát jednoduchý recept na přírodní bělení zubů? Smíchej polovinu kávové lžičky jedlé sody, polovinu lžičky kuchyňské soli a kapku mátového esenciálního oleje. Směs nanes na zubní kartáček. Jedlá soda leští zubní povrch, sůl s vodou a olejem zesvětluje skvrny. Ovšem pozor, jde o poměrně agresivní prostředek, který bys neměla používat častěji než jednou týdně a po něm si pořádně vypláchnout pusu. Samozřejmě to také neznamená, že na čistění zubů klasickou zubní pastou zanevřeš. Naopak, věnuj mu zvýšenou pozornost.

Zkus jablka a jahody

Bělicí účinky na zubní sklovinu mají i některé druhy ovoce. Výborné je v tomto směru jablko. Pokud si dáš denně jedno jablko, věř nám, že působí jako přirozená očista zubní skloviny. Může za to kyselina jablečná, kterou kromě jablka obsahují například i jahody.

Podobně působí i čistění kartáčkem namočeným ve šťávě z granátového jablka. Po vyčistění zubů jablky, jahodami, nebo šťávou z granátového jablka si ale vždy vypláchni ústa vodou a následně zuby vyčisti zubní pastou, kterou běžně používáš - tento postup platí u všech našich receptů.

Nezahazuj slupky z banánů, pomerančů a citronů

Banánová slupka, citronová a pomerančová kůra - obvykle odpad, který letí rovnou do koše. Přitom s tvým chrupem dokáže hotové divy. Čisti si zuby vnitřní bílou stranou banánové slupky nebo citronové a pomerančové kůry. Po použití kůry citrusů si opět nezapomeň ústa vypláchnout, protože kyseliny jsou značně agresivní a mohou poškozovat zubní sklovinu. Proces opakuj každý den po dobu 14ti dnů, brzy uvidíš rozdíl.

Jablečný ocet je profesionál

Zbožňuješ kávu, na které by sis ale bez cigaretky vůbec nepochutnala? Nenadávej, že ti obojí ničí zuby a sežeň si lahvičku jablečného octa. Vylešti si s ním zuby a opět nezapomeň na dokonalý výplach úst, aby došlo k úplnému odstranění kyselin. Následně sáhni po zubní pastě, ale pozor, bez fluoridu. Jestli nic jiného, tak jablečný ocet ti podle odborníků vyčistí chrup téměř stejně dokonale, jako profesionální bělení. 

Tak co říkáš? Zkusíš to nebo raději zvolíš bělení u zubaře? Napiš nám do diskuze, jak si ty udržuješ bělostný chrup!

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com, Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
30. 11. 2015 Šárka kokosový olej (reakcí: 0)
24. 09. 2015 nairi bělení zubů (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

22. 02. 2017 Horoskop Panna

Zanedbávala jsi nejen rodinu, ale také sama sebe. Pro hromadu pracovních povinností nemáš čas na nic. Zpomal, ať nezt... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist