Femina.cz » Magazín » Wellness » Jak souvisí jízdní kolo s vášnivým sexem? Překvapivě hodně!

Jak souvisí jízdní kolo s vášnivým sexem? Překvapivě hodně!

Jak souvisí jízdní kolo s vášnivým sexem? Překvapivě hodně!

Magazín: Wellness | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 10. 09. 2014

Po českých cestách se prohání čím dál více cyklistů – to je celkem potěšující fakt. I ve velkých městech se stávají součástí provozu lidé v kraťasech, tričkách a sukních, pro něž není cyklistika vrcholový sport, ale způsob dopravy. Přesto jsou podmínky pro jízdu na kole stále nedostatečné. A to je škoda!

Pravidelná jízda na kole totiž prospívá nejen životnímu prostředí, nýbrž samozřejmě i cyklistovi samému. A na mysli nemáme zdaleka jen zlepšenou fyzičku, kterou nám jízda v sedle pomáhá utužit. Je totiž prokázáno, že většina lidí (konkrétně 82%), kteří pravidelně jezdí na kole do práce, poté pociťuje daleko méně stresu a řešení náročných úkolů je pro ně snazší, jsou produktivnější a lépe naložení, což nepochybně přispěje k pracovní pohodě. Třetina lidí přísahá na to, že jim jízda na kole pomáhá zvyšovat kreativitu, zatímco patnáct procent cyklistů se dokonce domnívá, že je jejich kariérní postup rychlejší než u línějších kolegů.

A kolo dělá opravdu divy i s milostným vztahem. Lidé, kterým nedělá problémy šlápnout do pedálu, svorně uvádějí, že pokud jedou z práce na kole, jsou mnohem uvolněnější a více se těší na svůj protějšek, rodiče či kamarády. Více než polovina (66%) uvedla, že se jejich vztah zlepšil poté, co začali jezdit na kole. A více než třetině (39%) dokonce pravidelný pohyb pomáhá načerpat energii navíc, která se jim večer opravdu hodí. 

"Jsem vrcholový manažer, a protože trávím dost času prací, na pravidelný pohyb nebyl čas. A tak mě napadlo řešení jezdit do práce na kole. Je to rozhodně rychlejší než jízda autem, vzpomeňme na pražskou dopravní špičku, a navíc pohyb zvyšuje hladinu endorfinů, takže mám po ránu lepší náladu. Manželka je taky spokojená, milujeme se častěji a mám lepší výdrž," vypočítává výhody cyklistiky pětatřicetiletý Roman.

Hříšným myšlenkám vstup přikázán! 40 sexy chlapů, co vám zrychlí tep

Hříšným myšlenkám vstup přikázán! 40 sexy chlapů, co vám zrychlí tep

„Aby ti nevypadly oči! Co se ti na té ženské tak líbí? Co má ona a já ne?! Proč na ni tak zíráš?!...

Škoda jen, že například v Praze není více cyklostezek, které by na sebe navazovaly. Jízda na kole je tak někdy trochu více adrenalinovou záležitostí, než by bylo záhodné. I tak se ale vyplatí na bicyklu vyrazit, nemyslíte?

Zpátky do sedla aneb 5 tipů jak na to:

 • Dejte tomu volný průběh. Pokud jste delší dobu na kole neseděla, nic si z toho nedělejte. Základy jste se naučila už v šesti a víc nepotřebujete.
 • Investujte do helmy, bude se vám s ní jezdit bezpečněji. A pak je také dobré pořídit si kvalitní bundu do deště.
 • Před jízdou se protáhněte, abyste omezila riziko svalových křečí.
 • Zkontrolujte kolo. Sedlo musí být akorát pro vaši výšku, gumy musí být dostatečně tvrdé, brzdy musí fungovat. Zkrátka musíte se na něm cítit dobře.
 • Začněte zlehka. Nemusíte hned lámat rekordy, zkuste se projet po nejbližší cyklostezce. Později kilometry přidávejte, bude to pro vás bezva výzva.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
10. 09. 2014 Sylfida .. (reakcí: 0)
10. 09. 2014 lucik21 -.. (reakcí: 0)
10. 09. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
10. 09. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

28. 10. 2016 Horoskop Vodnář

Dnes dostaneš šanci předvést svůj talent někomu velmi vlivnému, kdo by ti dokázal pomoci rozjet kariéru. Máš velkou š... Celý horoskop

Karta dne

Paže mečů
Informace, kterou obdržíš, v tobě probudí mnoho zmatku a nejistoty. Na zprávu jsi čekala velmi dlouho a počítala jsi se zcela jinou odpovědí. Sdělí ti ji muž, který bu...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist