Femina.cz » Magazín » Wellness » Jak souvisí jízdní kolo s vášnivým sexem? Překvapivě hodně!

Jak souvisí jízdní kolo s vášnivým sexem? Překvapivě hodně!

Jak souvisí jízdní kolo s vášnivým sexem? Překvapivě hodně!

Magazín: Wellness | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 10. 09. 2014

Po českých cestách se prohání čím dál více cyklistů – to je celkem potěšující fakt. I ve velkých městech se stávají součástí provozu lidé v kraťasech, tričkách a sukních, pro něž není cyklistika vrcholový sport, ale způsob dopravy. Přesto jsou podmínky pro jízdu na kole stále nedostatečné. A to je škoda!

Pravidelná jízda na kole totiž prospívá nejen životnímu prostředí, nýbrž samozřejmě i cyklistovi samému. A na mysli nemáme zdaleka jen zlepšenou fyzičku, kterou nám jízda v sedle pomáhá utužit. Je totiž prokázáno, že většina lidí (konkrétně 82%), kteří pravidelně jezdí na kole do práce, poté pociťuje daleko méně stresu a řešení náročných úkolů je pro ně snazší, jsou produktivnější a lépe naložení, což nepochybně přispěje k pracovní pohodě. Třetina lidí přísahá na to, že jim jízda na kole pomáhá zvyšovat kreativitu, zatímco patnáct procent cyklistů se dokonce domnívá, že je jejich kariérní postup rychlejší než u línějších kolegů.

A kolo dělá opravdu divy i s milostným vztahem. Lidé, kterým nedělá problémy šlápnout do pedálu, svorně uvádějí, že pokud jedou z práce na kole, jsou mnohem uvolněnější a více se těší na svůj protějšek, rodiče či kamarády. Více než polovina (66%) uvedla, že se jejich vztah zlepšil poté, co začali jezdit na kole. A více než třetině (39%) dokonce pravidelný pohyb pomáhá načerpat energii navíc, která se jim večer opravdu hodí. 

"Jsem vrcholový manažer, a protože trávím dost času prací, na pravidelný pohyb nebyl čas. A tak mě napadlo řešení jezdit do práce na kole. Je to rozhodně rychlejší než jízda autem, vzpomeňme na pražskou dopravní špičku, a navíc pohyb zvyšuje hladinu endorfinů, takže mám po ránu lepší náladu. Manželka je taky spokojená, milujeme se častěji a mám lepší výdrž," vypočítává výhody cyklistiky pětatřicetiletý Roman.

Hříšným myšlenkám vstup přikázán! 40 sexy chlapů, co vám zrychlí tep

Hříšným myšlenkám vstup přikázán! 40 sexy chlapů, co vám zrychlí tep

„Aby ti nevypadly oči! Co se ti na té ženské tak líbí? Co má ona a já ne?! Proč na ni tak zíráš?!...

Škoda jen, že například v Praze není více cyklostezek, které by na sebe navazovaly. Jízda na kole je tak někdy trochu více adrenalinovou záležitostí, než by bylo záhodné. I tak se ale vyplatí na bicyklu vyrazit, nemyslíte?

Zpátky do sedla aneb 5 tipů jak na to:

 • Dejte tomu volný průběh. Pokud jste delší dobu na kole neseděla, nic si z toho nedělejte. Základy jste se naučila už v šesti a víc nepotřebujete.
 • Investujte do helmy, bude se vám s ní jezdit bezpečněji. A pak je také dobré pořídit si kvalitní bundu do deště.
 • Před jízdou se protáhněte, abyste omezila riziko svalových křečí.
 • Zkontrolujte kolo. Sedlo musí být akorát pro vaši výšku, gumy musí být dostatečně tvrdé, brzdy musí fungovat. Zkrátka musíte se na něm cítit dobře.
 • Začněte zlehka. Nemusíte hned lámat rekordy, zkuste se projet po nejbližší cyklostezce. Později kilometry přidávejte, bude to pro vás bezva výzva.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
10. 09. 2014 Sylfida .. (reakcí: 0)
10. 09. 2014 lucik21 -.. (reakcí: 0)
10. 09. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
10. 09. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

29. 03. 2017 Horoskop Váhy

Budeš se cítit naprosto báječně. A stejně tak budeš působit i na své okolí. Muži na tobě budou moci oči nechat a ženy... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist