Femina.cz » Magazín » Wellness » Dostaň se do formy: Vyskákej si super postavu!

Dostaň se do formy: Vyskákej si super postavu!

Dostaň se do formy: Vyskákej si super postavu!

Magazín: Wellness | autor: Tereza Čistecká | vydáno 05. 05. 2015

Chceš posílit a zpevnit boky, stehna, lýtka a zadeček? Nemáš čas chodit do posilovny, ale přesto bys pro sebe ráda něco udělala? Vyzkoušej staré dobré švihadlo! Výsledky se dostaví už po týdnu pravidelného skákání. No, není to super?

Cvičit se švihadlem můžeš prostě kdykoliv a hlavně kdekoliv. Nestojí tisíce jako drahé cvičební stroje, které ve finále slouží jen jako věšák na prádlo. Vejde se v podstatě všude, takže odpadají veškeré problémy s jeho uklízením. Není potřeba nějaká složitá příprava, stačí ho jen vzít a jde se skákat!

Nevíš, jak začít? Nevíš, jak vůbec skákat? Tady je 10 minutový workout, u kterého si poctivě zacvičíš a nevynecháš žádnou problémovou partii.

Rady pro začátečníky

Ke správnému skákání potřebuješ vhodně dlouhé švihadlo. To znamená, že když si stoupneš na jeho střed, konce by ti měly dosahovat do výšky ramen.  Pro osoby kolem 150 – 170 cm je vhodné zhruba 2,5 metrové švihadlo. Na trhu jsou dnes různé typy švihadel s různými druhy držadel. Je jedno, jaký druh použiješ. Důležité je, aby ti materiál držadel v ruce neklouzal. Musí se dobře a pohodlně držet tak, aby nezpůsobovala zbytečné puchýře a otlaky. Švihadlo dnes koupíš naprosto všude. Pokud chceš však skákat opravdu dobře a pravidelně, zajdi si do obchodu se sportovními potřebami, dobře ti tam poradí. Cena se pohybuje od 50 do cca 300 korun. Důležitá je také vhodná obuv. Nikdy neskákej naboso. Před skákáním ideálně nazuj boty vhodné pro běžce. A kde vůbec skákat? Nejlépe na měkčím povrchu. Na tvrdém zemi dostávají zabrat naše klouby. Takže, čím měkčí povrch, tím více ochráníš klouby. Skákat můžeš venku na trávníku, odpružené podlaze v tělocvičně, dřevěné plovoucí podlaze nebo na koberci a PVC.

Jak skákat?

Ideální doba na skákání je 15 – 20 minut denně. Pro začátečníky je vhodná doba kratší zhruba 5 – 10 minut denně. Před skákáním je důležité protáhnout si celé tělo a především nezanedbat oblast kolem lýtek. Během skákání je dobré hlídat si tepovou frekvenci, která by neměla překročit 75% tepového maxima. Naše tělo by se při skákání nemělo dostat do fáze, kdy už vážně nemůže. Při skákání by se nohy měly odlepit od podložky pouze 3 – 5 cm, ramena by měla být uvolněná a lokty přitažené k tělu. Švihadlo se otáčí pouze za pomocí zápěstí a loktů, nejedná se o pohyb celých paží.

Na co všechno je skákání dobré?

 1. Zlepší kondici a vytrvalost
 2. Pozitivně působí na správnou koordinaci těla
 3. Procvičí celé tělo – zapojí se všechny důležité svaly (nohy, zadeček, břicho, ruce, prsa, záda)
 4. Pravidelným cvičením se posilují i šlachy a klouby
 5. Spaluje velké množství kalorií (za hodinu při něm spálíš cca 600 kcal a trénovaní jedinci dokonce až 800 kcal a to se počítá, no ne?)

Tak co říkáš? Napadlo tě někdy, že s hračkou z dětství můžeš formovat postavu? Motivoval tě článek k tomu, že to aspoň vyzkoušíš? Nebo už dávno víš, jak je švihadlo super a cvičíš pravidelně? Napiš nám komentář pod článek!

A pokud nevíš, jaké pořídit, tak se podívej do naší fotogalerie, kde najdeš přehlídku švihadel i s cenami a místem, kde je pořídíš.

Foto: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
12. 05. 2015 doublefantasy skákání (reakcí: 0)
05. 05. 2015 Daja Taky skáču (reakcí: 0)
05. 05. 2015 glady ... (reakcí: 0)
05. 05. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)
05. 05. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

18. 01. 2017 Horoskop Střelec

Ve vztazích se projeví nečekaná aktivita, nemusí jít jen o vztahy partnerské, ale o přátele nebo kolegy v práci. Jedn... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist