Femina.cz » Magazín » Wellness » Domácí lázně? S námi v klidu a pohodě

Domácí lázně? S námi v klidu a pohodě

Domácí lázně? S námi v klidu a pohodě

Magazín: Wellness | Komerční prezentace | vydáno 02. 01. 2017

Taky máš pocit, že vánoční svátky se přehnaly pekelnou rychlostí a ty sis vlastně ani nestihla odpočinout, i když sis to tak slibovala? Cítíš se jak přejetá parním válcem a po volnu bys potřebovala ještě jedno a mnohem delší a ideálně někde v lázních, jenže není čas ani peníze? Co si tak udělat lázně doma a užít si vše, co nabízejí? S námi to zvládneš levou zadní.

Ať už se nám to líbí nebo ne, žijeme v době hodně uspěchané, kdy na odpočinek je času čím dál méně, jsme plni napětí a stresu. Pokud se cítíš podobně a máš pocit, že do dalšího volna už to nevydržíš, dopřej si malý odpočinek a příjemný rituál se zapálenou svíčkou, vonnou lázní, či osvěžující sprchou. Pomůže ti to odpoutat se od každodenních problémů, dosáhnout fyzické a psychické úlevy a na chvilku si zkrátka odpočinout. A nemusíš kvůli tomu vytáhnout ani paty z domu. 

Připrav si malé domácí lázně s kosmetikou a koupelnovými doplňky Manufaktura a vytvoř si jedinečnou domácí pohodu a oázu klidu. Poradíme ti, jak na to.

Dej sbohem stresu s levandulí

Pokud máš náročnou práci a jsi vlastně neustále ve stresu, zkus sáhnout po levandulové koupelové soli nebo olejové lázni od Manufaktury, zbaví tě stresu a napětí. Levandule je původem středomořská bylina, její název pochází z latinského slova “lavare“ – omývat se. Před vynálezem mýdla se lidé myli vodou, do níž byla levandule přidána. Je charakteristická příjemnou vůní, díky které si okamžitě získala oblibu žen a začala se přidávat do koupelí, mýdel, parfémů, krémů a vonných olejíčků. Vdechování levandulových silic pomocí aromatické koupele či sprchy napomáhá celkovému uvolnění organismu, mírní bolesti hlavy a působí antistresově. To není zrovna málo účinků na jednu rostlinku, že?

A jak si udělat opravdové domácí lázně? 

Nejprve si udělej v koupelně atmosféru, která ti bude příjemná. Zapal si svíčku z palmového vosku s vůní levandule, pusť si k tomu příjemnou meditační hudbu a napusť si vanu plnou horké vody. Do té přidej koupelovou sůl s levandulí nebo levandulovou olejovou lázeň, která odplaví stres, únavu a napětí. Po koupeli se zabal do teploučkého županu a v klidu relaxuj při šálku bylinkového čaje s levandulí alespoň 15 minut. A nakonec si před spaním vlož pod polštář levandulový sáček - vůně levandule má antistresové účinky a napomáhá při nespavosti. Uvidíš, že ráno se probudíš jako znovuzrozená, plná energie a elánu. 

A jak relaxuješ ty? Máš nějaký lepší návod, jak navrátit tělu ztracenou energii? Napiš nám ho do diskuze. A podívej se také na stránky  www.manufaktura.cz, najdeš tam super návody na další domácí lázně i super produkty, se kterými budeš ráda relaxovat. My v redakci na ně nedáme dopustit. 

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
06. 01. 2017 goldie ... (reakcí: 0)
03. 01. 2017 kajinek .. (reakcí: 0)
02. 01. 2017 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
02. 01. 2017 lucik21 ... (reakcí: 0)
02. 01. 2017 pepina . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Weleda Rozmarýnové rostlinné mýdlo

Jemně vyživuje a oživuje pleť...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

23. 01. 2017 Horoskop Ryby

Jakoby nestačily problémy s financemi, přidají se ještě problémy v práci a ty budeš mít co dělat, abys udržela klidno... Celý horoskop

Karta dne

Tři poháry
Máš nejvyšší čas začít slavit a věnovat se alespoň na malou chvíli jen sama sobě a svým potřebám. Máš pocit, že žádné nemáš? Omyl! Samozřejmě, že máš a jako žena si mů...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist