Femina.cz » Magazín » Wellness » Detoxikace těla

Detoxikace těla

Signály těla: Jak poznáte, že volá po detoxikaci?

Magazín: Wellness | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 20. 01. 2015

Pokud se cítíte unavení, rozmrzelí a nemůžete najít příčinu, možná je to znamení, že vaše tělo potřebuje vyčistit. Detoxikace je mocný nástroj, který pomůže restartovat systém těla, zvýšit energii i snížit váhu. Přečtěte si, jaké jsou nejčastější signály těla křičícího o pomoc!

1. Únava

Únava je jedním z nejčastějších příznaků u žen, že tělo volá po detoxikaci. Pokud jste celou noc strávila na večírku nebo probděla u nemocného dítěte a nemůžete spánek dohnat, stále se cítíte unavená, není radno nic podceňovat. Chronický spánek nebo chronickou únavu je nejlépe probrat s vaším ošetřujícím lékařem, ale nejčastější důvod je, že je váš organismus zanesen zpracovanými potravinami a nezdravým životním stylem.

2. Nesoustředěnost

Nesoustředěnost jde ruku v ruce s únavou a můžete ji zažít nejčastěji po ránu. Pokud se cítíte nesoustředěně i během dne, je to další známka toho, že tělo potřebuje detox. Řada neurologických poruch může být ve skutečnosti spojena s nevhodně zvolenými potravinami a je dobré nahradit je těmi správnými.

3. Změny nálad

Přestaňte obviňovat stále své PMS! Pokud dojde k tomu, že je vaše nálada jako na houpačce, detoxikujte svůj organismus. Spojitost vašeho těla a vaší mysli se špatnou stravou je větší než si myslíte. Jestliže jste zkoušely jiné metody, jak ovlivnit vaši náladu a stále nezabírají, zkuste změnit jídelníček. Špatnou náladu mohou ovlivnit živočišné produkty, větší konzumace masa a mléčných výrobků, stejně jako rafinovaných cukrů.

Boty svatební

Boty svatební

Čeká vás svatba? Pak už docela jistě máte své šaty dávno vysněné, ale co boty? Svatební obuv by m...

4. Zvýšená chuť k jídlu

Zvýšené chutě na sladké nebo tučné potraviny jsou mnohdy znamením, že vašemu tělu něco chybí. Pokuste se ale tyto nedostatky nahradit zdravěji než tyčinkami a sádlem. Začněte s detoxikací těla, která dokáže zmírnit vaše neodolatelné chutě. Při zvýšené chuti na jídlo se zaměřte na vaše střeva a dodejte jim zdravé bakterie.

5. Podrážděný žaludek

Trpíte často zácpou, průjmy nebo plynatostí? Tyto nepříjemnosti mohou být příznaky mnohých zdravotních problémů, ale nejčastěji špatné mikroflóry vašich střev. Detoxikujte tělo od potravin, které vám tyto nepříjemnosti způsobují a snažte se jich vyvarovat. Proti i při těchto nepříjemnostech je namístě dodat tělu potřebnou dávku probiotik.

6. Bolesti kloubů

Věděli jste, že bolest kloubů může být jedním z příznaků celiakie neboli alergie na lepek? Problémy spojené s vaší stravou se mohou projevit v různých směrech a bolest kloubů je rozhodně v tomto seznamu. 

Trpíte některými z těchto neduhů? Pak je víc než na čase zauvažovat o přádné detoxikaci organismu!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
31. 07. 2015 Dan Re: ... (reakcí: 0)
31. 07. 2015 Dan A co čerstvé ovocné a zeleninové šťávy? (reakcí: 0)
20. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 1)
20. 01. 2015 glady ... (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

23. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes budeš mít ostrý jazýček a kdo ti nepůjde z cesty, ten se se zlou potáže. Budeš hádavá a protivná, je jasné, že i... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist