Femina.cz » Magazín » Wellness » Co všechno se dá vyčíst z krve? Tohle jsi o ní dosud netušila

Co všechno se dá vyčíst z krve? Tohle jsi o ní dosud netušila

Co všechno se dá vyčíst z krve? Tohle jsi o ní dosud netušila

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 02. 12. 2016

Každá krevní skupina je něčím výjimečná a charakteristická. Víš, jaká je ta tvoje? Jestli ne, tak bys to měla okamžitě zjistit. Strava, sport, těhotenství i povaha – to všechno s ní totiž hodně souvisí!

Krev je jedna z deseti nejvzácnějších tekutin vůbec. Galon krve, což jsou necelé čtyři litry, má cenu zhruba 30 tisíc korun. Mimochodem, na seznam „tekutých vzácností“ patří i parfém Chanel No. 5, jehož cena se za stejné množství odhaduje přibližně na 710 tisíc korun. Trochu nepoměr, co říkáš? Každopádně jsou věci, které se o krvi rozhodně vyplatí vědět…

Tajemství rudého zlata

V lidském organismu koluje něco mezi 4-6 litry krve, což je asi 8 % tělesné hmotnosti. Na světě existují čtyři krevní skupiny. Jaké je jejich zastoupení v Česku? A (42 % našinců), B (18 %), AB (8 %) a 0 (32 %). To, co proudí v žilách konkrétně tobě, tě v mnoha směrech ovlivňuje. Budeš zírat!

Krev a hubnutí

Správný jídelníček hraje v redukci váhy velkou roli. Dietu podle krevních skupin vymyslel v roce 1996 Američan Peter D’Adamo.

Její podstatou je, že „áčkaři“ by měli jíst hodně zeleniny a vyvarovat se masu, „béčkaři“ se mají vzdát kuřecího a vyměnit ho za červené steaky.

Skupina AB se má držet mořských plodů, tofu a mléčných výrobků, „nulkařům“ se doporučuje zvýšit příjem bílkovin a konzumace ryb. Pak jdou kila dolů sama!

Krev a povaha

Už ve třicátých letech minulého století zveřejnil japonský profesor Tokeji Furukawa svůj průzkum ohledně krevních skupin a jejich charakteristických rysů. K čemu došel? „Áčkaři“ jsou umělecky zaměření, kreativní a citliví. Majitelé „béčka“ platí za silné jedince, kteří jsou trochu sobečtí a nevypočitatelní. Jedinci s „ábéčkem“ přehnaně kritizují a potřebují mít nad vším kontrolu. Vlastníci „nulky“ jsou vyznavači svobody a nezávislosti, proto mají sklony k workoholismu.

Krev a mateřství

Podle hypotézy lékařů mají ženy s jednou krevní skupinou vyšší šance na otěhotnění než ostatní. Hoříš zvědavostí, o které je řeč? Šťastné budoucí matky s „AB“ mají téměř jistotu, že počnou bez potíží.

Krev a fyzické aktivity

Každý sportovec by se měl ještě před tréninkem podívat na svůj krevní obraz. Ten mu totiž odhalí, jaké cvičení je pro něj vhodné. Pro nadšence typu A jsou ideální klidnější odvětví jako turistika, jóga a plavání. Tito lidé jsou totiž citliví na stres a potřebují se spíš zklidnit, než zvyšovat hladinu adrenalinu. 

Typ B je zase rád v kolektivu, proto mu sedí golf, tenis a všechny druhy míčových sportů. Typ AB má v sobě něco z obou skupin, takže ho potěší jak tai-chi, tak basketbal. Typ 0 je rebel, najde se v bojových uměních, posilování, skateboardingu a lyžování. A jak se budeš dnes potit ty?

Co si o tom myslíš, odhalí krev osobnost člověka? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem! My jsme z toho paf, takže si jdeme dát koktejl na vstřebání informací. A když už jsme u té krve, proč ne stylovou Bloody Mary? Dáš si taky? Tady je manuál! 

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
16. 12. 2016 Tom krev (reakcí: 0)
05. 12. 2016 Vitas Skupina A (reakcí: 0)
04. 12. 2016 Ludmila Nevěřím. (reakcí: 0)
02. 12. 2016 0 Sedi (reakcí: 0)
02. 12. 2016 Darija SKUPINA B (reakcí: 0)
02. 12. 2016 vlk OK (reakcí: 0)
02. 12. 2016 karlos krevni skupiny (reakcí: 0)
02. 12. 2016 Helena krevní skupiny (reakcí: 0)
02. 12. 2016 ZN JO (reakcí: 0)
02. 12. 2016 Jana na mě nesedí (reakcí: 0)
02. 12. 2016 Honza blbost (reakcí: 0)
02. 12. 2016 IVA na mě sedí... (reakcí: 0)
02. 12. 2016 glady ... (reakcí: 0)
02. 12. 2016 Gbc ... (reakcí: 0)
02. 12. 2016 shneck kraviny (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

30. 03. 2017 Horoskop Panna

Nezadaná má šanci potkat novou lásku. Vyraž na večírek nebo kamkoliv jinam do společnosti, pokud budeš sedět doma, se... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist