Femina.cz » Magazín » Wellness » Co všechno se dá vyčíst z krve? Tohle jsi o ní dosud netušila

Co všechno se dá vyčíst z krve? Tohle jsi o ní dosud netušila

Co všechno se dá vyčíst z krve? Tohle jsi o ní dosud netušila

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 02. 12. 2016

Každá krevní skupina je něčím výjimečná a charakteristická. Víš, jaká je ta tvoje? Jestli ne, tak bys to měla okamžitě zjistit. Strava, sport, těhotenství i povaha – to všechno s ní totiž hodně souvisí!

Krev je jedna z deseti nejvzácnějších tekutin vůbec. Galon krve, což jsou necelé čtyři litry, má cenu zhruba 30 tisíc korun. Mimochodem, na seznam „tekutých vzácností“ patří i parfém Chanel No. 5, jehož cena se za stejné množství odhaduje přibližně na 710 tisíc korun. Trochu nepoměr, co říkáš? Každopádně jsou věci, které se o krvi rozhodně vyplatí vědět…

Tajemství rudého zlata

V lidském organismu koluje něco mezi 4-6 litry krve, což je asi 8 % tělesné hmotnosti. Na světě existují čtyři krevní skupiny. Jaké je jejich zastoupení v Česku? A (42 % našinců), B (18 %), AB (8 %) a 0 (32 %). To, co proudí v žilách konkrétně tobě, tě v mnoha směrech ovlivňuje. Budeš zírat!

Krev a hubnutí

Správný jídelníček hraje v redukci váhy velkou roli. Dietu podle krevních skupin vymyslel v roce 1996 Američan Peter D’Adamo.

Její podstatou je, že „áčkaři“ by měli jíst hodně zeleniny a vyvarovat se masu, „béčkaři“ se mají vzdát kuřecího a vyměnit ho za červené steaky.

Skupina AB se má držet mořských plodů, tofu a mléčných výrobků, „nulkařům“ se doporučuje zvýšit příjem bílkovin a konzumace ryb. Pak jdou kila dolů sama!

Krev a povaha

Už ve třicátých letech minulého století zveřejnil japonský profesor Tokeji Furukawa svůj průzkum ohledně krevních skupin a jejich charakteristických rysů. K čemu došel? „Áčkaři“ jsou umělecky zaměření, kreativní a citliví. Majitelé „béčka“ platí za silné jedince, kteří jsou trochu sobečtí a nevypočitatelní. Jedinci s „ábéčkem“ přehnaně kritizují a potřebují mít nad vším kontrolu. Vlastníci „nulky“ jsou vyznavači svobody a nezávislosti, proto mají sklony k workoholismu.

Krev a mateřství

Podle hypotézy lékařů mají ženy s jednou krevní skupinou vyšší šance na otěhotnění než ostatní. Hoříš zvědavostí, o které je řeč? Šťastné budoucí matky s „AB“ mají téměř jistotu, že počnou bez potíží.

Krev a fyzické aktivity

Každý sportovec by se měl ještě před tréninkem podívat na svůj krevní obraz. Ten mu totiž odhalí, jaké cvičení je pro něj vhodné. Pro nadšence typu A jsou ideální klidnější odvětví jako turistika, jóga a plavání. Tito lidé jsou totiž citliví na stres a potřebují se spíš zklidnit, než zvyšovat hladinu adrenalinu. 

Typ B je zase rád v kolektivu, proto mu sedí golf, tenis a všechny druhy míčových sportů. Typ AB má v sobě něco z obou skupin, takže ho potěší jak tai-chi, tak basketbal. Typ 0 je rebel, najde se v bojových uměních, posilování, skateboardingu a lyžování. A jak se budeš dnes potit ty?

Co si o tom myslíš, odhalí krev osobnost člověka? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem! My jsme z toho paf, takže si jdeme dát koktejl na vstřebání informací. A když už jsme u té krve, proč ne stylovou Bloody Mary? Dáš si taky? Tady je manuál! 

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (15)

Datum Autor Nadpis
16. 12. 2016 Tom krev (reakcí: 0)
05. 12. 2016 Vitas Skupina A (reakcí: 0)
04. 12. 2016 Ludmila Nevěřím. (reakcí: 0)
02. 12. 2016 0 Sedi (reakcí: 0)
02. 12. 2016 Darija SKUPINA B (reakcí: 0)
02. 12. 2016 vlk OK (reakcí: 0)
02. 12. 2016 karlos krevni skupiny (reakcí: 0)
02. 12. 2016 Helena krevní skupiny (reakcí: 0)
02. 12. 2016 ZN JO (reakcí: 0)
02. 12. 2016 Jana na mě nesedí (reakcí: 0)
02. 12. 2016 Honza blbost (reakcí: 0)
02. 12. 2016 IVA na mě sedí... (reakcí: 0)
02. 12. 2016 glady ... (reakcí: 0)
02. 12. 2016 Gbc ... (reakcí: 0)
02. 12. 2016 shneck kraviny (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

27. 02. 2017 Horoskop Rak

Kolegyně v práci ti přichystají krásné překvapení, které tě dojme až k slzám. Pochopíš, že i když mezi sebou občas má... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Dnes můžeš očekávat příjemný a radostný den plný příznivých zpráv a nových příležitostí. Může se stát, že na ulici potkáš kamarádku, která ti sdělí skvělou informaci o...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist