Femina.cz » Magazín » Wellness » Citlivá pokožka si žádá zvláštní péči

Citlivá pokožka si žádá zvláštní péči

Citlivá pokožka si žádá zvláštní péči

Magazín: Wellness | vydáno 30. 08. 2007

Citlivá pokožka a kožní alergie jsou novodobým strašákem. Trpí jimi děti, ženy a také muži. Ti všichni musejí používat výhradně hypoalergenní kosmetiku, která jejich pokožku nebude ještě víc zatěžovat.

 

Voňavé krémy, pestrobarevné sprchové gely nebo deodoranty, které dokáží „zázraky“ – ty všechny jsou pro mnohé z vás zakázaným zbožím. Vlivem zhoršujícího se životního prostředí přibývá každým rokem v ordinacích alergologů a dermatologů tisíce nových pacientů, kteří trpí alergiemi, ekzémy, akné a dalšími kožními problémy.


Pokud se Vám po použití tělové kosmetiky, parfému nebo po styku s čistícími přípravky  objeví na těle vyrážka, otok, červené skvrnky nebo kůže začne svědit, či pálit jste bohužel i Vy dalším „majitelem“ citlivé pleti. Svět, který jsme si kolem sebe vytvořili, by už jen těžko dokázal existovat bez milónů chemických látek, i když je mnohdy jediný důvodem jejich používání naše vlastní pohodlnost. Dráždivých látek a alergenů jsou kolem nás stovky až tisíce a my jsme vůči nim stále vnímavější a právě proto stoupá poptávka po hypoalergenních produktech bez barviv a parfémů.

 

Podle britského průzkumu jsou ekzémy a citlivá pokožka třetím nejčastějším alergickým projevem. Atopický ekzém v Česku  postihuje dokonce 16 % dětí v kojeneckém věku, i když u dospělých jde o pouhá 3 %,  nicméně celkový počet postižených ve věku nad 16 let činí kolem 260 000. Evropská studie dále varuje, že podle stávající situace bude mít v roce 2010 alergii až 50% Evropanů.

Jak poznat citlivou pleť


Citlivá pleť reaguje na nevhodně zvolený kosmetický přípravek velmi rychle, mnohdy už do pěti minut. Velmi často se objevuje u suchého typu pokožky, ale není to pravidlem. Typickým projevem je zčervenání, otok, svědění, štípání či pálení. Pleť však takovýmto způsobem nemusí reagovat vždy. Hodně záleží na dalších vlivech jako jsou klima, roční období, hormony, stres, nemoc, jídelníček či dostatečný pohyb a odpočinek.


Náš tip:
kosmetika Neutral

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
19. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

21. 10. 2016 Horoskop Rak

Dnes k tobě přijde zpráva, která nebude úplně příjemná. Přichází od ženy, se kterou tě pojí letité přátelství, nebo t... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Máš velkou šanci na úspěch! Blíží se k tobě změna, na kterou tak dlouho a netrpělivě čekáš. Jakmile učiníš první vstřícný krok vpřed, všechno se dá do pohybu a ty pevn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Módní policie

TOPlist