Femina.cz » Magazín » Wellness » Citlivá pokožka si žádá zvláštní péči

Citlivá pokožka si žádá zvláštní péči

Citlivá pokožka si žádá zvláštní péči

Magazín: Wellness | vydáno 30. 08. 2007

Citlivá pokožka a kožní alergie jsou novodobým strašákem. Trpí jimi děti, ženy a také muži. Ti všichni musejí používat výhradně hypoalergenní kosmetiku, která jejich pokožku nebude ještě víc zatěžovat.

 

Voňavé krémy, pestrobarevné sprchové gely nebo deodoranty, které dokáží „zázraky“ – ty všechny jsou pro mnohé z vás zakázaným zbožím. Vlivem zhoršujícího se životního prostředí přibývá každým rokem v ordinacích alergologů a dermatologů tisíce nových pacientů, kteří trpí alergiemi, ekzémy, akné a dalšími kožními problémy.


Pokud se Vám po použití tělové kosmetiky, parfému nebo po styku s čistícími přípravky  objeví na těle vyrážka, otok, červené skvrnky nebo kůže začne svědit, či pálit jste bohužel i Vy dalším „majitelem“ citlivé pleti. Svět, který jsme si kolem sebe vytvořili, by už jen těžko dokázal existovat bez milónů chemických látek, i když je mnohdy jediný důvodem jejich používání naše vlastní pohodlnost. Dráždivých látek a alergenů jsou kolem nás stovky až tisíce a my jsme vůči nim stále vnímavější a právě proto stoupá poptávka po hypoalergenních produktech bez barviv a parfémů.

 

Podle britského průzkumu jsou ekzémy a citlivá pokožka třetím nejčastějším alergickým projevem. Atopický ekzém v Česku  postihuje dokonce 16 % dětí v kojeneckém věku, i když u dospělých jde o pouhá 3 %,  nicméně celkový počet postižených ve věku nad 16 let činí kolem 260 000. Evropská studie dále varuje, že podle stávající situace bude mít v roce 2010 alergii až 50% Evropanů.

Jak poznat citlivou pleť


Citlivá pleť reaguje na nevhodně zvolený kosmetický přípravek velmi rychle, mnohdy už do pěti minut. Velmi často se objevuje u suchého typu pokožky, ale není to pravidlem. Typickým projevem je zčervenání, otok, svědění, štípání či pálení. Pleť však takovýmto způsobem nemusí reagovat vždy. Hodně záleží na dalších vlivech jako jsou klima, roční období, hormony, stres, nemoc, jídelníček či dostatečný pohyb a odpočinek.


Náš tip:
kosmetika Neutral

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
19. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

25. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Máš pocit, že poslední dny je toho na tebe až příliš? Nestíháš, bolí tě často hlava a cítíš se unavená? Za všechno mů... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist