Femina.cz » Magazín » Wellness » Chilli papričky a zdraví

Chilli papričky a zdraví

Deprese, nuda, nadváha, chatrné zdraví? Vyzkoušejte chilli papričky!

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 24. 11. 2014

Kdo by to byl řekl, že něco tak malého, jako jsou chilli papričky, umí udělat tak velkou věc pro zdraví! Sice pálí jako čert, ale když je budete jíst pravidelně, řada nemocí se vám obloukem vyhne. A bonus? Pomáhají s hubnutím!

Chilli papričky si vysloužily váš respekt, protože se tváří jako čertovo kopýtko? Jejich chuť a síla vás nezaujala? Možná to je tím, že o tomto červeném zázraku z Mexika nevíte všechno! Co umí a proč je jejich každodenní konzumace přínosná? 

1. Zdroj vitamínů, o jakém se vám ani nesnilo!

Aktuální roční období si přímo žádá přísun vitamínů ve velkém. Věřte nebo ne, ale takového céčka je v papričce tolik, že to dělá až 6% denní doporučené dávky! I beta-karoten tu má trvalé bydliště. Že je vhodný jen pro opalování, kterému teď už dávno odzvonilo? A co příznivý účinek na močové cesty?  To se teď před zimou nehodí? 

2. Chilli papričky versus vysoký cholesterol. Kdo je vítěz? 

Chilli papričky chrání lidský organismus před hromaděním cholesterolu v krvi, a proto mají tak příznivý vliv na kardiovaskulární systém. Pojídáním těchto dobrot se můžete účinně bránit i proti ateroskleróze (kornatění tepen, vzniká v důsledku ukládání tukových látek do stěn tepny) a navíc výrazně snížíte riziko plicní embolie, mrtvice a srdečního infarktu.

3. Zrychlí metabolismus na plné obrátky!

Ano! Tento ďáblův plod přidá ruku k dílu i v případě hubnutí, protože jeho hlavní složka kapsaicin umí zrychlit metabolismus až o 25%, čímž se samozřejmě spalují tuky mnohem rychleji. Asi se vyplatí každý den zatnout zuby, přemoct se a vydržet oheň v krku, nebo ne?

Slavné celebrity a jejich vlasy. Kdo nejvíc utrácí za kadeřníka?

Slavné celebrity a jejich vlasy. Kdo nejvíc utrácí za kadeřníka?

Nejlepší snová práce Hollywoodu? Kadeřník! Totiž, někdo se rád ujíždí na botách nebo kabelkách, a...

4. Chilli a trávení? Není nic lepšího!

Chilli v přiměřeném množství (nic se nemá přehánět) velmi pozitivně působí i na trávicí soustavu, protože podpoří vylučování trávicích šťáv v žaludku a žlučníku. Co si z toho vyvodit? Že strávit tučné a těžké jídlo bude o mnoho snazší!

5. Povzbuzení vášně a prokrvení těla. Zaručená věc!

Je libo pořádně prokrvit organismus a rozproudit krev v těle? Chilli zelenina to zařídí! A pozor, je to také afrodiziakum, protože prokrvení určitých partií a orgánů pěkně zamává s jejich citlivostí! Mimochodem, zlepšují i potenci.

6. Po chilli se krásně spí! 

Co patří mezi nejzdravější věc vůbec a nedá se ničím nahradit? Přece spánek! A podle jedné studie z Tasmánie lidé, kteří pravidelně jedli chilli papričky, měli v porovnání s ostatními mnohem kvalitnější spánek. A to se taky hodí!

Ještě pořád nevíte, jestli do toho jít a okořenit si papričkami stravu? Zkuste nejdřív vnější aplikaci, ať se lépe seznámíte. Výtažky z chilli se používají i k léčbě kloubů. Stačí jen potřít postižené místo a úleva na sebe nenechá dlouho čekat! Až narazíte na mast nebo krém s papričkou na obalu, kupte ho. V boji proti celulitidě sklízí jeden úspěch za druhým.

Co na to říkáte? Není to skoro zázračná pochutina? Jíte papričky pravidelně, nebo stále sbíráte odvahu? Napište nám o tom!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
25. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
24. 11. 2014 glady juu (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

23. 03. 2017 Horoskop Lev

Šéf dnes nečekaně povýší kolegyni na místo, po kterém jsi toužila ty. Namísto toho, abys začala kolegyni pomlouvat, n... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist