Femina.cz » Magazín » Wellness » Bylo vám třicet? Víme, co by pro vás mělo být tabu!

Bylo vám třicet? Víme, co by pro vás mělo být tabu!

Bylo vám třicet? Víme, co by pro vás mělo být tabu!

Magazín: Wellness | autor: Lenka Šmková | vydáno 15. 11. 2013

Ať si každý dělá, co chce, a v jakém věku chce – i taková je naše doba. Nic proti tomu. Přesto existují věci a chování, které se pro ženy po dosažení určitých let nehodí. S nadsázkou a špetkou humoru jsme je pro vás sepsali. Tak dobrou zábavu milé třicátnice!

Nesnídat…
...a dělat další prohřešky vůči zdravému životnímu stylu. Co vám tělo do této doby odpustilo, už nebude nyní tak jednoduché. Ještě před pár lety jste si mohla dovolit dvě čokoládové tyčinky denně a k tomu pytlík slaných oříšků? Je pravděpodobné, že po třicítce tomu už tak nebude. A i kdyby… Člověk by neměl nikdy dělat ze svého žaludku nepřehlednou skládku potravin. Pokud vám chybí pevná vůle, už byste na ní měla začít co nejrychleji pracovat.

Nevážit si sama sebe
Jíst různé náhražky potravin, pít nekvalitní víno a kupovat nekvalitní oblečení. Teď máme na mysli také pořizovaní si různých napodobenin oblečení, kabelek či dalších věcí. Vlastně všechno, co má do kvality daleko a doteď jste to mohla nahrazovat kvantitou. Co se dá odpustit po dvacítce, by už nyní mohlo působit jako faux-paus. Dopřejte si raději méně věcí, ale ať za něco stojí. Uvidíte, že se budete sama cítit lépe, přestože roky budou přibývat.

4 způsoby, jak mu zabránit v nevěře

4 způsoby, jak mu zabránit v nevěře

Jak zařídit, aby vás chlap i po letech zbožňoval a byla jste pro něj tou jednou jedinou? Co uděla...

Používat mobil v opilosti
Už byste opravdu měla zvládat řešení problémů s čistou hlavou. Naučit se komunikovat bez pomoci alkoholu a podobných berliček. Po třicátém roce se předpokládá, že máte něco za sebou a zdravé sebevědomí by mělo patřit k tomu, co vám nechybí. Měla byste umět vyjít s různými typy lidí, nejste už přeci dávno ten rozmazlený fracek, který má vždycky pravdu. Zkrátka a dobře zkuste vždy uvažovat konstruktivně, nereagovat práskáním dveří a rozesíláním naštvaných či zoufalých sms po třech skleničkách vína.

Půjčovat si věci od mladší sestry
Nesednou vám, nesluší vám a navíc se k vám ten růžový lesk na rty a tričko se třpytkami už nehodí. Samozřejmě se nemusíte najednou oblékat jako usedlá dáma, ale věcí, které jsou pro vás tabu, bude přibývat. Styl rozverné školačky jste si mohla užít dosud, takže zapomeňte také na rozpustilé culíčky a další infantilnosti, které na vaší o šest let mladší sestře vypadají roztomile. S tím také souvisí to, že byste měla přestat koukat po sestřiných partnerech. Máte už přeci rozum.

Stále se hledat
Nic nevypadá zoufaleji, než neustálé přebíhání k různým životním teoriím a názorům. Jestli jste jeden den za zastánkyni hippies a druhý den za manažerku v šedivém kostýmku, budete nejspíše působit směšně. Je na čase mít ujasněn vlastní postoj k životu, který se samozřejmě může vlivem okolností částečně proměňovat, ale vědět „kdo jste a kam kráčíte“ už je po třicítce více než vhodné. Když už se hledáte, dělejte to tiše a v soukromí. Nebudete pak působit jako nevyrovnaná osobnost, která se zapomněla v osmnácti vybouřit.

A jaké máte zásady vy, milé čtenářky po třicítce? Nebo je házíte za hlavu a děláte si stále, co chcete? Napište nám do diskuse, jsme zvědavé!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
18. 11. 2013 auralardy :D (reakcí: 0)
15. 11. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
15. 11. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

24. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Spousta věcí se odehrála úplně jinak, než by sis přála a ty máš teď možná pocit zrady nebo neúspěchu, ale nemusíš mít... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist