Femina.cz » Magazín » Wellness » Bylinky a koření proti stresu

Bylinky a koření proti stresu

Bylinky a koření, které snižují stres a pomáhají mozku

Magazín: Wellness | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 13. 11. 2014

Mnoho bylinek a koření, které máte rádi a běžně je používáte, zlepšují funkci mozku a mají schopnost pomáhat tělu bojovat proti stresu. A které to jsou?

Bylinky a koření jsou jedním z nejsilnějších zdrojů antioxidantů, které můžete konzumovat. Jsou cenově dostupné a snadno je přidáte do pokrmů. Vyberte si některé z těchto bylinek a koření, které zlepšují funkci mozku a budete mile překvapeni, jaké příznivé účinky mají na váš organismus.

Oregano

Oregano je prastará bylina používaní k léčbě úzkosti a deprese a jednou z nejlepších bylin, která zlepšuje funkci mozku. Oregano obsahuje více antioxidantů než jeden šálek borůvek a také velké množství vitamínu B6, který zvyšuje energii, snižuje úzkost, zlepšuje průtok krve do mozku a snižuje vysoký krevní tlak.

Kurkuma

Kurkuma je bylinka, která pomáhá udržovat zdraví imunitní systém. Obsahuje velké množství antioxidantů, zlepšuje průtok krve do mozku a pomáhá udržovat zdravé srdce. Zároveň snižuje stres a zvyšuje činnost mozku a srdce. Doporučená denní dávka je ¼ lžičky denně.

Skořice

Toto voňavé koření zvyšuje průtok krve do mozku a snižuje vysokou hladinu cukru v krvi. Obsahuje antioxidanty a velké množství chromu, který je rovněž spojen s prevencí diabetu. Asi nemusíme připomínat, kam všude můžete skořici přidat. Zvýšit její konzumaci je dobré v sychravém počasí.

Těhotenství: Přenášíte? Hlavně pevné nervy!

Těhotenství: Přenášíte? Hlavně pevné nervy!

Přenášení miminka je velmi psychicky náročné. Jak vše zvládnout s nadhledem?

Bazalka

Tato bylinka zvyšuje energii a zlepšuje funkce mozku, zároveň je také vynikajícím pomocníkem v posílení imunity. Obsahuje velké množství živin a může pomoci při velkém stresu, který oslabuje imunitní systém.

Zázvor

Zázvor rapidně snižuje v těle záněty, je tedy vynikající při chřipkových onemocnění. Dále zlepšuje paměť a zabraňuje stárnutí. Pomáhá při nevolnostech, proto je mnohdy doporučován na začátku těhotenství. Nejlepší je čerstvý zázvor, ze kterého si připravíte lahodný čaj nebo přidáte do čínských jídel.

Muškátový oříšek

Muškátový oříšek se kdysi používal k léčbě infekcí a duševních poruch. Toto hnědé koření pomáhá zlepšovat celkovou funkci trávicího systému. U tohoto koření však pozor! Pokud to s ním přeženete, nejen, že se jídlo stane nepoživatelné, ale ve vysokých dávkách může působit toxicky. Proto postačí pouze špetka.

Které z těchto koření nebo bylinek používáte a jak? Napište nám do diskuze a podívejte se také do naší fotogalerie, jak je nejlépe skladovat.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
16. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)
14. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
13. 11. 2014 Stendy - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

24. 01. 2017 Horoskop Lev

Nepouštěj se do žádných obchodů ani se nesnaž uzavírat důležité smlouvy, pokud tě snad napadne vzít si úvěr od pochyb... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Módní policie

TOPlist