Femina.cz » Magazín » Wellness » Antikoncepce ve znamení zkušeností žen

Antikoncepce ve znamení zkušeností žen

Antikoncepce a zkušenosti našich čtenářek: Pro nebo proti?

Magazín: Wellness | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 30. 10. 2014

Některé ženy na pilulky nedají dopustit, ostatní proklínají den, kdy je začaly užívat. Neváhali jsme pro vás vyzpovídat naše čtenářky, které se nám nebály svěřit, jaký vliv na ně tobolky plné hormonů měly nebo stále mají. Začtěte se spolu s námi.

Adéla (28): Moje ženství nefunguje

„Jako mladá dívka jsem měla problémy s menstruací, gynekoložka mi bez jakéhokoli vyšetření nasadila prášky spolu s informací, že se mi po tabletkách cyklus nastartuje. Byla jsem nadšená, když první krvácení přišlo přesně v očekáváný termín, jenže jsem brzy zjistila, že se jedná o pseudokrvácení, které nemá s měsíčky vůbec nic společného. Pod vlivem hormonů se vaječníky uspaly, přestaly fungovat a já byla v šoku po té, co jsem tabletky vysadila. Začaly mi padat vlasy, tvář jsem měla posetou pupínky a navíc si s přítelem strašně přejeme miminko. Bohužel to zůstává jen u toho přání, protože moje pravidelné krvácení je tatam a ovulace spolu s ním. Pomocí bylinek se snažím tělo nastartovat, ale zatím bez výsledku. Nechci žádné vyvolávací injekce, věřím tomu, že příroda na sebe nedá dlouho čekat. Cvičím hormonální jógu, piji bylinkové čaje a navíc vsázím na zdravý životní styl.“"

Markéta (32): Na antikoncepci si nemohu stěžovat

„S tímto typem ochrany jsem začala ve svých dvaceti a musím říct, že vysazení a následné otěhotnění proběhlo bez sebemenších problémů. Menstruace se dostavila na den přesně a po dvou měsíčním snažení jsem byla těhotná. Před několika lety jsem se k pilulkám znovu vrátila a jsem ráda, že něco takové existuje. Mám krásnou pleť, plná ňadra a navíc nejsem náladová."

Test přímo na tělo: Cítíte se ve svém těle jistě, nebo závidíte ostatním?

Test přímo na tělo: Cítíte se ve svém těle jistě, nebo závidíte ostatním?

Dnes, možná více než kdy jindy, na nás útočí všudypřítomné fotografie žen s figurou, která je dán...

Soňa (33): Otěhotněla jsem, i když jsem poslušně zobala antikoncepci

„Pamatuji si na to, jako by to bylo včera. Doktor mi nasadil antibiotika a já bez sebemenšího podezření dál polykala prášky, aniž bych věděla, že tato kombinace může narušit antikoncepční účinek. Díky tomu, že jsem nebyla dostatečně informovaná, se nám narodila rozkošná dcera Laura. Pokud tedy nechcete být neplánovaně maminkou, doporučuji si tuto kombinaci léků pořádně pohlídat."

Romana (35): Dceři jsem ji zakázala

„Naše šestnáctiletá Mariana se poprvé bláznivě zamilovala a přišla za mnou s prosbou, zda by nemohla užívat antikoncepci. Vzhledem k tomu, že vím, co vše antikoncepce může udělat s ženstvím mladé dívky, rezolutně jsem antikoncepci zatrhla. Na místo toho jsem dceru dostatečně poučila a dala ji krabičku prezervativů. Nechci, aby se dcera ládovala hormony tak brzy, když je tady i jiná varianta chránící proti početí."

A co si vlastně o antikoncepci, myslíte vy, milé čtenářky? Napište nám váš názor i zkušenosti, těšíme se!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
03. 11. 2014 tereza antikncepce a psychika (reakcí: 0)
02. 11. 2014 monca - (reakcí: 0)
01. 11. 2014 gambis .... (reakcí: 0)
31. 10. 2014 Verunka24 ... (reakcí: 0)
31. 10. 2014 glady ... (reakcí: 0)
30. 10. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
30. 10. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist