Femina.cz » Magazín » Wellness » Antikoncepce druhy a ceny

Antikoncepce druhy a ceny

Antikoncepce: Známe ty nejoblíbenější druhy i ceny

Magazín: Wellness | autor: Redakce | vydáno 21. 01. 2015

Úprava menstruace, konec problémů s příšerným PMS, sbohem akné i nehezky zašedlé pleti - to vše má jedno společné a tím je hormonální antikoncepce. Ale je opravdu tak skvělá i pro náš organismus jako takový? Mrkněte, čím nám může pěkně uškodit i jaké jsou jiné metody antikoncepce.

Strašák jménem hormonální antikoncepce

V poslední době se stále více mluví o možné škodlivosti hormonální antikoncepce. Například v roce 2002 varoval Národní institut zdraví USA před možnými karcinogenními účinky syntetického estrogenu. Odborníci na plodnost ji zase dávají do spojitosti se stoupající neplodností. Samotnou neplodnost sice nezpůsobuje, nicméně její dlouhodobé užívání může oddálit úspěšné početí. Také její užívání zvyšuje u některých skupin žen riziko trombózy. I přes všechna možná rizika se pro svou dostupnost, spolehlivost a téměř 100% účinnost stala nejoblíbenější antikoncepční metodou.

Nicméně hormonální antikoncepce není zdaleka jedinou možností, jak zabránit početí. Pojďme si projít jednotlivé antikoncepce, druhy a ceny. 

Druhy antikoncepce

 • Hormonální antikoncepce

Nejčastěji se používá tzv. kombinovaná pilulka, která obsahuje estrogen a jeden z řady syntetických progestinů. Na stejném principu ale pracují i další antikoncepční hormonální metody - náplasti, tyčinky, hormonální tělíska či injekce. Hormonální antikoncepci vždy musí předepsat lékař a stojí od několika stovek až po tisíce, v závislosti na značce a způsobu užívání. 

Těhotenské kalhoty

Těhotenské kalhoty

Nakupování oblečení pro těhotné, budoucí maminky, může být vzrušující část vašeho očekávání mateř...

 • Bariérová antikoncepce

Bariérová antikoncepce je taková, která mechanicky brání spermiím k dosažení vajíčka, tedy například kondom, který patří mezi nejspolehlivější a také nejlevnější metody zabraňující početí. Vyzkoušet můžete ale i cervikální pesar, vaginální diafragm či ženský kondom. Mezi bariérové metody bychom mohli zařadit i spermicidní krémy a bobule, které se vkládají do pochvy těsně před sexem a látky v nich obsažené účinně brání spermiím v cestě k vajíčku. Spermicidy se pohybují kolem 400 korun za balení, které obsahuje 10 bobulí, nebo 10 dávek krému.

 • Počítání plodných dnů

Asi nejstarší antikoncepční metoda, ale značně nespolehlivá, spočívá v počítání plodných a neplodných dnů. Kalendářová metoda kalkuluje, že ovulace nastává 10. den od prvního dne menstruace v případě, že menstruační cyklus trvá 28 dní. Také existuje metoda teplotní (při ovulaci je vyšší teplota, neplodné dny začínají 3 dny po vzestupu teploty), hlenová (sleduje množství a strukturu hlenu tvořeného žlázkami děložního hrdla), sledování moči a další. Utratíte sice za teploměr a kalendář minimum peněz, ale o její spolehlivosti nemůže být ani řeč.

 • Přerušovaná soulož

Oblíbený a značně nejistý způsob, jak zabránit početí miminka. Jde o to, že partner vytáhne svůj penis těsně před vyvrcholením a ejakuluje vně pochvy. Vzhledem k tomu, že před vyvrcholením dochází k malým výronům semena nelze na tuto metodu spoléhat. Tedy pokud neplánujete otěhotnět. Ale zase nestojí ani korunu. :-)

Foto zdroj: thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
22. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
22. 01. 2015 glady ... (reakcí: 0)
21. 01. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

23. 03. 2017 Horoskop Rak

Podaří se ti osvobodit od minulých omezení a můžeš si být jistá, že na tebe čeká mnoho nových začátků, nová práce, pr... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist