Femina.cz » Magazín » Wellness » 9 tipů jak být chytřejší!

9 tipů jak být chytřejší!

9 tipů jak být chytřejší!

Magazín: Wellness | autor: El | vydáno 28. 02. 2011

Kromě vyplněné podprsenky a sexy křivek, ač se to mnohdy nezdá, mají muži na ženách rádi i vysokou inteligenci. Snahy o udržení mozkové kondice, by vedle hlídání atraktivního BMI, neměly zaostávat. Občas je ale nutné dostat myšlení trochu do kondice. Není to žádná věda, někdy stačí pouze pravidelné žvýkání žvýkačky, správné dýchání či procházka.

Géniem díky žvýkání
Na veřejnosti a v určitých situacích (například při dialogu) není příliš adekvátní přehazovat v ústech žvýkačkou, ale kromě jejího pozitivního vlivu na spalování tuků, umí rozhýbat i šedou kůru mozkovou. Výzkumníci z Northumbrie University jí věří natolik, že neváhali vynést na světlo světa tvrzení, že obyčejné žvýkání žvýkačky zlepší paměť o celých 25 %. Úžasné, jak vám po "žvejce" začne pálit. Mírně zvyšuje tepovou frekvenci srdce a průtok kyslíku v mozku a okolí hlavy. Navíc tuto "vzdělávací" terapii můžete aplikovat bez rozdílu věku

Pijte s mírou
Alkohol je zodpovědný nejen za jednorázové okna po divoké party, ale je významným likvidátorem vaší intelektuální kondice. Vědci tvrdí, že nejvíce alkohol ovlivňuje věkovou skupinu pod 25 let, kdy je ještě mozek stále ve stadiu růstu. Na ženy jsou pak dopady alkoholu ještě tvrdší, než na muže. Alkohol mozkové buňky ve velkém likviduje a navíc  zpomaluje schopnost rychlého úsudku.

V těhotenství se smějte
Mnoho žen tvrdí, že v těhotenství to jde s jejich myšlením od deseti k pěti. Mohou za to hormonální výkyvy, ale i v tomto případě se dá udržet svěží nadhled.

Edinburghský neurolog Della Sala tvrdí, že smíchem můžete bojovat proti úzkosti a rovněž jako proti zapomínání a apatii. Vtip, dobrá nálada a úsměv na tváři odblokují problémy s pamětí i v době těhotenství

Správný tuk
Je důležitý pro myšlení. Některým korunovaným dietářkám zjevně chybí, ale vy si dopřejte zejména omega 3 - mastné kyseliny obsažené například v rybách žijících převážně v studených vodách. Aktivizaci mozkových buněk přispívá i olivový olej a tuky obsažené v semínkách oříškových jádrech. I ovoce je dobrý nápad, protože dlouhodobě hydratuje a mozek má opravdu rád, když nezápasí s žízní.

Uhaste cigaretu
Pokud vám nestačí, že cigarety mohou způsobit dlouhou a bolestivou smrt, čímž se chlubí i na krabičkách, možná vás přesvědčí to, že lidé po čtyřicítce, kteří kouřili alespoň dvacet cigaret denně, byly intelektuálně o třídu níže než ti, co mají doma křišťálový popelník pouze na ozdobu.

Procházejte se
Ať už sama, nebo ještě lépe s někým ruku v ruce. Deset a více  kilometrů týdně ve vašich nohou vás ochrání od vzniku Alzheimerovy choroby. Ačkoliv se ukazuje, že proti této nemoci není žádná účinná prevence ani léčba, Rebecca Wood z Výzkumného ústavu pro Alzheimerovu chorobu tvrdí, že procházka je jednou z nejlepších možností, jak ve stáří nezapomenout i vlastní adresu.

Buďte přátelštější
Setkání s přáteli a společné trávení času s blízkými snižují riziko demence o 38%. Proto stojí za to, mít alespoň jeden den v týdnu dveře otevřené návštěvám.

Meditujte
Relax a s ním spojené hluboké dýchání do bránice, vysoce překysličí celou mozkovou kůru a tím se stanete efektivnější v myšlení. Zkuste dechová a relaxační cvičení a uvidíte, jak vám po nich budou připadat logické hádanky jednoduché. Mimochodem právě různé rébusy, hlavolamy a tvůrčí úkoly nejen, že donutí mysl být více aktivní, ale zároveň si udržíte i tak vysoce žádané kreativní myšlení.

Dejte si brokolici
Vědci na Oxfordu mají mozkové buňky na vrcholu schopností, a proto drží pod palcem i různé netradiční výzkumy. Na základě posledních zjištění, v nichž zkoumali 168 osob s problematickou pamětí zjistili, že po užívání vitaminu B6, B12 a kyseliny listové nezaznamenali zmenšení mozku ani po sedmdesátce, což se u jedinců, kteří tyto ingredience nedostávali, pravidelně stávalo. Vitamin B najdete v mnoha potravinách - celozrnných výrobcích, cereáliích a brokolici. Jíst zdravě se vyplatí, tělo si totiž zvykne pamatovat  si víc než vy.

 

Připraveno ve spolupráci s diva.sk

Další články z rubriky

Komentáře (38)

Datum Autor Nadpis
19. 05. 2014 Jitka Paměť jako slon (reakcí: 0)
17. 03. 2012 Anet22 :) (reakcí: 0)
13. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
05. 10. 2011 mistrix ... (reakcí: 0)
08. 08. 2011 helenadon chytrost (reakcí: 0)
08. 08. 2011 Zuzana2403 9 tipů jak být chytřejší (reakcí: 0)
07. 07. 2011 amnoroc chytré (reakcí: 0)
16. 06. 2011 Lafik :) (reakcí: 0)
09. 04. 2011 AdeLL ... (reakcí: 0)
27. 03. 2011 lucinqa77 :-) (reakcí: 0)
21. 03. 2011 hankaxxx :-) (reakcí: 0)
14. 03. 2011 stepanecka Myslím, že... (reakcí: 0)
14. 03. 2011 DanaKou Dobrý článek (reakcí: 0)
14. 03. 2011 christine123 ako vyzerat chytrejsi (reakcí: 0)
13. 03. 2011 evhu 9 tipů jak být chytřejší! (reakcí: 0)
11. 03. 2011 Renna názor (reakcí: 0)
09. 03. 2011 brinoksa být chytřejší (reakcí: 0)
09. 03. 2011 Navi Žvýkáním ke genialitě! (reakcí: 1)
08. 03. 2011 terezamik dechová cvičení (reakcí: 1)
08. 03. 2011 barboras8 . (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

29. 03. 2017 Horoskop Štír

Už dlouho se snažíš uskutečnit svůj velký sen a stále se ti nedaří? Pak dnes máš velkou šanci uspět. Měla by k tobě p... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist