Femina.cz » Magazín » Wellness » 7 zaručených rad, jak seknout s kouřením jednou provždy

7 zaručených rad, jak seknout s kouřením jednou provždy

7 zaručených rad, jak seknout s kouřením jednou provždy

Magazín: Wellness | autor: Alžběta Bublanová | vydáno 04. 02. 2016

Snažíš se přestat kouřit a zatím se ti nedaří? S námi se to odnaučíš jednou provždy. Stačí dodržovat těchto 7 rad a máš vyhráno. Jdeš do toho s námi?

1. Neodkládej to!

Pokud chceš přestat kouřit, udělej to hned. Neříkej si, že až po víkendu, po náročném období v práci, nebo až za měsíc, protože tě v následujících týdnech čeká několik oslav. Vhodná doba totiž na to nebude nikdy. Takže to udělej hned teď. Jinak by ses taky nemusela dočkat. 

2. Cigareta nic nespraví

Uvědom si, že tím, že si zapálíš cigaretu, svou situaci nezlepšíš. Kuřáci se mylně domnívají, že když jsou ve stresu, musí si jít hned zapálit. Ale co se tím spraví? Nic. A klidnější taky nebudeš. Je to jen zdání, protože si na chvíli uspokojila svou touhu po cigaretě, a to tě uklidnilo. Za hodinu v tom budeš zas.

3. Pryč s popelníky 

Pokud to s nekouřením myslíš vážně, zahoď všechny krabičky, popelníky a zapalovače. Žádná zadní vrátka si nenechávej. Je ti líto zahodit právě koupenou krabičku cigaret? Dobře, vyhodíš sedmdesát korun, ale kolik ušetříš, pokud se ti povede s tím skoncovat? Zbav se všeho nekompromisně!

4. Ohlas to

Řekni všem, že přestáváš kouřit. V práci se omluv, že budeš pár dní nepříjemná, ale že ses rozhodla udělat něco pro své zdraví. Se svým rozhodnutím se pochlub i své rodině. Bude pro tebe pak těžší si zapálit. 

5. Mysli na to, co tím získáš

Jen si přestav ta rána bez kuřáckého kašle. Nezadýcháváš se, když jdeš do schodů.  Zlepší se ti pleť, uděláš něco pro tvé zdraví.  Už žádné kouření na dešti, v zimě, nebudeš muset řešit, kde si zapálit a nebudeš se muset schovávat před šéfem, protože kouříš v pracovní době. A motivace do začátku? Za ušetřené peníze si každý týden kup něco nového.  

6. V prvních týdnech se vyhýbej alkoholu

Típla jsi poslední cigaretu a bojíš se, že si opět zapálíš? Tak chvíli nechoď do hospod, a už vůbec ne do těch kuřáckých. A bacha na alkohol. Těžko se po něm ovládneš a hrozí, že si zapálíš.

7. Neexistuje si dát jen jednu cigaretu

Největší chyba odnaučených kuřáků je myslet si, že když vydrželi nějakou dobu nekouřit, už nejsou závislí a mohou si sem tam dopřát jednu cigaretku. Nemohou! Jakmile si dáš jen jednu jedinou cigaretu, opět v sobě nastartuješ závislost na nikotinu.

Kromě toho, že ušetříš hromadu peněz, když přestaneš kouřit, prodloužíš si život, zkrásníš a nebudeš všem okolo sebe smrdět, taky nedopadneš takhle: 

A jaké máš zkušenosti s přestáváním kouření ty? Máš nějakou zaručenou metodu? Nebo to zkoušíš pořád dokola? Kolik marných pokusů už máš za sebou? Napiš nám do diskuze!

Foto: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
16. 02. 2016 hanadavidkova Jak přestat (reakcí: 0)
04. 02. 2016 glady .. (reakcí: 0)
04. 02. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dove Kuličkový antiperspirant  Original

Dove Kuličkový antiperspirant Original

Pro dokonalou péči podpaží...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 06. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

27. 06. 2016 Horoskop Ryby

Marně vyhlížíš svou tajnou lásku? Možná by bylo na čase se poohlédnout po někom reálném. Zapomeň na své dívčí poblázn... Celý horoskop

Karta dne

Paže holí
Do tvého života vstoupil nebo se chystá vstoupit mladší muž či žena, dostaneš velmi užitečné informace, které potřebuješ k dořešení svých finančních záležitostí. Máš v...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hurá prázdniny aneb Nový týden s Feminou!

I když už je to nějaký ten pátek, no spíš hodně pátků, ještě pořád si pamatuji, jak jsem se na poslední den ve školní...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist