Femina.cz » Magazín » Wellness » 7 tipů, jak zvládat stres

7 tipů, jak zvládat stres

7 tipů, jak zvládat stres

Magazín: Wellness | autor: Redakce | vydáno 21. 05. 2014

Stres může být v malých dávkách nápomocný k lepším výsledkům, ale dlouhodobý vytrvalý stres organismus postupně ničí. A protože stres je v současné době snad společníkem každého z nás, připravili jsme pro vás sedm tipů, jak jej zvládnout.

7 osvědčených postupů vedoucích ke snížení stresu:

1. Relaxujte

Meditace, hluboké prodýchávání či krátký polední spánek, to je jen krátký výčet tipů z velkého množství možností, jak relaxovat. Výbornou formou relaxace je také sauna. Ovšem nemusíte tomu věnovat hodiny vašeho vzácného času. Zabere i půlhodinka denně, kdy nebudete myslet na nic, jen si vypijete šálek čaje. Po takovém očistném momentu se vám bude i mnohem lépe pracovat.

2. Utečte

Dělejte cokoli, co odvede vaši mysl od stresujících myšlenek. Četba, hudba, všemožné koníčky, vaření či jiné domácí činnosti jsou v této situaci nejlepším pomocníkem. Vždyť všichni známe, jak nás při největších tlacích na termín odevzdání nějaké zakázky či zkoušky ve škole najednou tak baví uklízet, vařit... Je to přirozené a pomáhá to při stresu, neboť naráz začneme zapojovat zcela jinou část mozku.

3. Cvičte

Nejlepším antistresorem z oblasti sportů jsou činnosti takové, při nichž se nadměrně spotřebovává kyslík (tzv. aerobní cvičení). Délka cvičení je dostačující tak mezi 15 a 30 minutami. Důležité je, aby zátěž a tím i zapojení mozku bylo nepřetržité (ANO - chůze, běh, aerobic, plavání..., NE - tenis, golf, volejbal...), abyste se ve volných chvílích nemohli vracet myšlenkami ke stresorům.

Cvičení, díky němuž dosáhnete úžasného orgasmu

Cvičení, díky němuž dosáhnete úžasného orgasmu

Pro tohle se snad ani nehodí slovo cvičení. Prociťování vlastní sexuální energie je věcí tak nádh...

4. Nespoléhejte na sex

Orgasmus vás uvolní, ale mnohem účinněji, pokud jste v psychické pohodě. Stresovaný člověk má nižší sexuální potřebu, proto mu asi sex pro úlevu od stresu příliš nepomůže. Ale pozor! Silná chuť na sex se často objevuje spontánně, právě když stres opadne.

5. Nezapomínejte jíst a pít, ale umírněně

Rozumné množství jídla a pití pomáhá snížit kyselost žaludku zapříčiněnou právě stresem. Nedovolte, abyste celý den díky stresu nejedli a pak e večer nacpali k prasknutí. Nebude vám dobře a linii tím taky neprospějete.

6. Uklidňujte se představami

Tato metoda je osvědčená a spolehlivě odpoutá pozornost od problému a zklidní tep. Prohlédněte si nějaký předmět, zvíře, rostlinu atd., poté zavřete oči a snažte se opět si ji vybavit (barvu, tvar, detaily...). Potom oči opět otevřete a přesvědčte se, zda jste si ji vybavili správně.

7. Najděte nový pohled na stresor

Hledejte, jak svůj stresor vysvětlit, aby se jeho vliv zmenšil. Když vás svírá pocit strachu, úzkosti, který se transformuje ve stres, analyzujte svůj strach. Pojmenujte ho, snažte se od něj poodstoupit a rozebrat si jej. Často tak zjistíte, že jste se nechali vystresovat nepodloženou obavou.

A co vy a stres? Podléháte mu? Nebo jste se naučili bránit? Napište nám své tipy, jak se s ním poprat do diskuze.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
14. 03. 2017 Betka Cordyshen (reakcí: 0)
21. 05. 2014 pepina . (reakcí: 1)
21. 05. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
21. 05. 2014 glady .. (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

30. 03. 2017 Horoskop Štír

Volné odpoledne si užij s rodinou a přáteli. Čeká na tebe hromada nové práce a na zábavu nebude nějakou dobu čas, tak... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist