Femina.cz » Magazín » Wellness » 7 osvědčených rad, které zmírní trápení při kocovině

7 osvědčených rad, které zmírní trápení při kocovině

7 osvědčených rad, které zmírní trápení při kocovině

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 08. 07. 2014

Festivaly, zahradní párty s přáteli, grilování, koncerty pod širým nebem, pivofesty, srazy motorkářů i automobilových veteránů… To je léto a jeho tolik očekávané programy. Problém? Na všech těchto akcích se pije alkohol! Ale co když to trochu přeženeme? Co pomůže proti kocovině?

Kocovina. Tento nepříjemný stav po prohýřené noci asi není třeba představovat. Žaludek jako na vodě, bolest hlavy, těžké nohy, únava. A zase si slibujeme, že už nikdy nebudeme pít! Tak takhle to sice znají asi všichni, ale sebelítost ještě žádný žaludek nezachránila! Takže, co se dá dělat, aby se dostavila úleva?  

1. Tekutiny jsou základ! 

Pít, pít a zase pít. Samozřejmě není řeč o alkoholu, ale o vodě. Nejlépe čisté a pokud možno neperlivé. Takže ať žije pitný režim! I v průběhu večera není úplně od věci občas skleničky vína prokládat obyčejnou vodou. Alkohol se tím trochu zředí, což žaludek a ostatní orgány ocení!

2. Nakrmte žaludek! 

O tom, že pít alkohol na lačný žaludek je chyba, asi není třeba diskutovat. Pokud si to uvědomíte už s prvním panákem, máte tak trochu vyhráno! Čím tučnější jídlo, tím lepší efekt. Tuk totiž potáhne stěny žaludku a ty jsou pak mnohem odolnější vůči pronikání alkoholu a překyselení žaludku. A po ránu to chce pěkně velikou a vydatnou snídani! Doplní vám to cukry a tolik potřebnou energii. 

3. Zapomeňte na kávu! 

„Udělej mi pořádný lomcovák, zlato!“ Taky tohle po propité noci říkáte? Tak pozor, v tomhle případě neplatí, že silná káva postaví na nohy kdejakého zbědovaného nešťastníka! Její účinky naopak trochu uškodí. Kofein je známý sice jako „protilátka“ alkoholu, ale odvádí z těla tekutiny, takže jen prohlubuje dehydrataci. A tu teď rozhodně nemůžete potřebovat! Tělo naopak potřebujete zavodnit a vyhnout se tak bolestem hlavy. 

Co s dlouhými vlasy v létě? Máme pro vás parádní tipy

Co s dlouhými vlasy v létě? Máme pro vás parádní tipy

Sluníčko se opírá do naší kůže, teplý vánek čechrá naše vlasy a my si léto užíváme plnými doušky....

4. Chuť nám spraví polévka! 

Je to voňavé, horké a tak povzbuzující. Co je to? Polévka! A když bude silná, jenom dobře! S její pomocí dostaneme do těla chybějící tekutiny a hlavně ionty, které je třeba zase „dotankovat“. A jaká je nejlepší? Přece pravá hospodská česnečka! To je ta správná první pomoc! 

5. Na překyselení ledové mléko! 

Acido, podmáslí, kefír a jim podobné produkty. Možná už jen představa na ně vám způsobí odpor, ale odborníci je v těchto nouzových situacích vřele doporučují. Stejně jako obyčejné mléko, které neutralizuje překyselený žaludek. Pokud vám zrovna došlo, ale máte v mrazáku zmrzlinu, jste zachráněni! Ta totiž funguje podobně!

6. Zachránce zázvor! 

Zázvor patří mezi kouzelné koření a hlavně je to lék, který rychle zažene pocit nevolnosti. Nejdříve ho nastrouhejte a zalijte horkou vodou. Několik minut nechte odstát a pomalu vypijte. Za chvíli se dočkáte úlevy.

7. Čajíček pro zažívání! 

Když už jsme u koření a bylinek, je třeba vyzdvihnout i účinky bylinkových čajů. Doporučujeme mátový, který pomáhá zažívání, nebo již namíchané bylinné směsi na zklidnění jater a žlučníku (k dostání i v supermarketech).

A co vy? Jak zvládáte kocovinu? Víte, jak ji spolehlivě zahnat? Napište nám svůj tip a pomozte tak ostatním! 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
06. 08. 2014 glady ... (reakcí: 0)
09. 07. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
09. 07. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
08. 07. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
08. 07. 2014 martule82 kocovina :-) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 03. 2017 Horoskop Lev

Doteď jsi všechno řešila v poklidu a bez valného zájmu, nyní přichází čas si pořádně dupnout a prosadit také své zájm... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Teď jsi právě ve stádiu, kdy si velmi dobře uvědomuješ, že je zapotřebí udělat nutné životní změny. Pochopila jsi, že vzorce navyklého chování byly jen staré minulostn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist