Femina.cz » Magazín » Wellness » 7 cest, jak být silnější a šťastnější

7 cest, jak být silnější a šťastnější

7 cest, jak být silnější a šťastnější

Magazín: Wellness | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 17. 10. 2014

Žijeme v bláznivém světě, plném chaosu a nepořádku a tak si zasloužíme být šťastné a silné. Existuje několik snadných tipů, jak toho docílit.

Meditace

Hodit všechny starosti za hlavu a nechat proudit pouze příjemné a klidné myšlenky. Meditací toho dosáhneme. Je to osvobozující a velmi jednoduchá cesta, jak být šťastnější a silnější. Podstatou meditace je, soustředění se pouze na jednu myšlenku a nenechat prostupovat ostatní myšlenky do naší hlavy. Ze začátku to může být velmi těžké, ale postupným tréninkem se meditace bude zdokonalovat. 

Zdravá strava

Zdravá strava rovná se nejen zdravé tělo, ale také šťastné a silnější. Náš organismus si nezaslouží, abychom ho zaplavovaly tuky, cukry nebo nikotinem. Tak, jak se k němu budeme chovat, tak se nám bude odměňovat. Nestačí si říci „ ve středu si vezmu něco zdravého“, ale chce to pravidelnost. Nejlepší je začít postupně, každý den přidat do jídelníčku zdravou potravinu. Radikální změna neodradí jenom nás, ale i náš organismus, který na ni není zvyklý.

Více humoru

Mít smysl pro humor a optimistější pohled na svět, je velmi důležité. Samozřejmě, že se mohou přihodit smutné události, ale je zapotřebí, netrápit se dlouho. Musíme se snažit, vzít si z každé negativní věci nebo události něco pozitivního. Ne nadarmo se říká, že smích prodlužuje život. Obklopujme se pouze pozitivními lidmi, koukejme na milé a vtipné filmy a snažme se vyvarovat smutku, depresivních situací nebo osob.

Hračky, které oživí váš sexuální život

Hračky, které oživí váš sexuální život

Máte ráda sex a milování? No jistě, že ano! Ráda své intimní hrátky občas oživíte nějakou tou ero...

Neseďte doma 

Válením se na gauči a vyhýbání se společnosti šťastnější nebudeme. Člověk je tvor společenský, potřebuje kontakt. Je důležité setkávat se s lidmi, s kamarádkami, s rodinou, bavit se, komunikovat. Každý potřebuje soukromí a nějaký čas pro sebe, nesmí se z toho však stát sociální fobie. 

Mějte se rádi

Je to sice těžké, protože hlavně my samy sobě se stáváme největším kritikem, ale mějme se rády, takové jaké jsme. Mám malá prsa, velký nos nebo široký boky? Nevadí, každá jsme originální, nikdo jiný jako jsme my není. Naučme se milovat samy sebe, ještě více než ty ostatní. Není to sobeckost, ale pouze způsob, jak můžeme být šťastnější, a to spokojenost samy se sebou.

Deník

Že se to zdá dětinské? Omyl! Bylo dokázáno, že psaní myšlenek, pocitů a tajemství do denníku pozitivně účinkuje na mysl. Napsaním našich myšlenek své tělo osvobozujeme, povznášíme. Snažme se psát do něj své myšlenky, úspěchy i prohry každý den.

Dobré vztahy

Nejvíce pozitivní náladu ovlivňují naši nejbližší. Rodina, manžel, děti. A právě dobré vztahy s nimi nás činí šťastnější a spokojenější. Tím, že cítíme, že nás někdo miluje nebo ho těší naše přítomnost, pozitivně ovlivňujeme mysl a ducha.

Co vás dokáže udělat šťastnější? Napište nám vaše tipy do diskuze.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
19. 10. 2014 Sylfida :) (reakcí: 0)
18. 10. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
17. 10. 2014 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

04. 12. 2016 Horoskop Střelec

Dnes se ti nebude chtít vůbec nic. Nevadí, do ničeho se nenuť. Dělej jen věci, které tě baví, nebo zajdi načerpat ene... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist