Femina.cz » Magazín » Wellness » 5 tipů, jak zatočit s nedostatkem energie

5 tipů, jak zatočit s nedostatkem energie

5 tipů, jak zatočit s nedostatkem energie

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 30. 06. 2014

Venku vládne slunečné a pozitivní počasí, jenže vy se cítíte unavení a bez energie? Máme pro vás 5 rad, jak s nedostatkem vitality skoncovat jednou provždy! Stačí jen chtít a dodržovat tyto zásady. Rozdíl poznáte okamžitě!

Ne, ne! Vyčerpanost nelze svalovat na vedro, které venku panuje, ani na další faktory, jako je příliš dlouhá pracovní doba či stres z toho, že jedete brzy na dovolenou a nemáte ještě vše naplánováno do posledního detailu. Ta příčina je úplně někde jinde! Kouříte? Pijete alkohol? Na sport nemáte čas? Tak právě tím to všechno začíná! Jak a čím si můžete „dobíjet baterky“? 

1. Dostatek spánku a kvalitní odpočinek

Kolik hodin denně spíte? Čtyři hodiny? Nebo snad pět? Nedivte se, že jste unavení! Optimální délka spánku je 7 až 8 hodin. Že nemáte tolik času? Zkuste si ho udělat, budete se cítit mnohem lépe! A v případě aktivně stráveného odpočinku to platí také. (I toho méně aktivního. Třeba dobrá kniha či oblíbený film vás přivedou na jiné myšlenky.) Vždyť duševní odpočinek je stejně tak důležitý, jako ten fyzický! Najděte si čas na to, co vás baví! 

2. Všechno začíná u stravy

Nebezpečí v podobě zabijáka elánu se skrývá hlavně ve stravě! Ta by měla být pravidelná! V ideálním případě jezte každé dvě, tři hodiny a menší porce. A v žádném případě nevynechávejte snídani! Také se vyvarujte těžkým, sladkým a tučným jídlům. Snad vás to v letních vedrech ani nenapadne! Toto období je vhodné pro přípravu lehkých salátů z čerstvých surovin. Využijte toho a ještě dnes se naučte nějakou skvělou zálivku!  

Zábavný kvíz: Poznáte, o jaký film jde?

Zábavný kvíz: Poznáte, o jaký film jde?

Pokud stejně jako my patříte mezi nadšené fanoušky českých filmů, pak pro vás tento kvíz bude hra...

3. Pohyb a zase pohyb

Pokuste si ve svém pestrém programu najít alespoň třikrát týdně prostor na nějakou tělesnou aktivitu. Že máte děti a na takové věci vám nezbývá čas? To jsou jenom výmluvy! Pro začátek můžete zkusit delší procházky či jízdu na kole. K takovým činnostem přece můžete přibrat i své ratolesti. Na venkovní aktivity je teď přece to nejlepší počasí! A hlavně spojíte příjemné s užitečným! 

4. Správný pitný režim

Pít a jenom pít. Zvlášť když se člověk v létě potí. Ale o jak dostatečné „zálivce“ se tu bavíme? Dospělý člověk by měl vypít dvacet až čtyřicet mililitrů tekutin na jeden kilogram váhy, takže ideální přísun tekutin je dva až tři litry denně. Ale pozor, přeslazené vody a nápoje vám můžou spíš uškodit, takže zkuste sáhnout po neperlivých, neslazených, popřípadě jemně perlivých, nízce mineralizovaných vodách. I voda z kohoutku vám postačí, pokud nechcete nosit z obchodu těžké lahve. A navíc vás to nic nestojí! 

5. Stop alkoholu a cigaretám 

Jestli chcete opravdu zabojovat proti nedostatku síly a toužíte už konečně vyznávat zdravý životní styl, je potřeba přinést i nějaké oběti. V tomto případě to znamená vzdát se cigaret a nadměrného pití alkoholu. Jednou za čas si sklenku za odměnu dopřát můžete, ale všeobecně platí, že všeho moc škodí. Takže čím více si dokážete odepřít, tím lépe pro vaše tělo a energii

A čím si doplňujete energii vy? Máte nějaký zaručený tip? Napište nám o něm do diskuze! 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
25. 09. 2014 Žanet Guarana (reakcí: 2)
01. 07. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Mary Kay® Odličovač očí 110ml

Jemně odstraňuje oční líčení včetně voděodolné řasenky, aniž by poškozoval citlivou pokožku v oblasti očí.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 24. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

24. 10. 2016 Horoskop Beran

I když jsi v dlouhodobém vztahu, dnes tě snadno okouzlí jakýkoliv muž, který ti zalichotí. Pokud nechceš přijít o pev... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist