Femina.cz » Magazín » Wellness » 5 kroků, které vám zvednou sebevědomí! Znáte je?

5 kroků, které vám zvednou sebevědomí! Znáte je?

5 kroků, které vám zvednou sebevědomí! Znáte je?

Magazín: Wellness | autor: Lucie Feiková | vydáno 28. 08. 2014

Máte o sobě nízké mínění a nevěříte si? Pak je ten nejvyšší čas na změnu! Věřte, že není čeho se bát! 5 velmi jednoduchých triků si osvojíte zcela přirozeně. Za pár dní vás okolí nepozná!

Nízké sebevědomí trápí čím dál více lidí. Někdy bohatě stačí zapnout televizi nebo prolistovat některý z těch „módních časopisů“ a už o sobě skoro pochybujete. Proč? Ze všech stran na vás křičí ty krásní a úspěšní jedinci, co mají buď božské křivky, nebo dokázali něco velkého. Také to na vás působí tak, že se vaše sebevědomí ocitá v bezvědomí? Nepropadejte panice! Víme, jak mu dát druhý dech! Co je potřeba udělat? 

1. Nesrovnávejte se s ostatními

Každý člověk je originál, každý umí něco jiného a v něčem vyniká. Nemůžete se hroutit z toho, že nevypadáte jako někdo z titulní strany, nejste chytří jako Einstein nebo neřídíte nadnárodní korporaci. Určitě máte jiné přednosti! Stačí si jen najít to, v čem vynikáte. Pokud tápete, jak svůj talent objevit nebo posílit, obraťte se na poradce, kterým je v tomto případě životní kouč či kouč partnerských vztahů. Rozšíří vám obzory! Vždyť se říká, že každý člověk má talent na pět až sedm věcí. Ano, KAŽDÝ! I vy… 

2. Provádějte pravidelný rituál chválení 

Často si umíte vynadat za něco, co se vám nepodaří? Tak to asi všichni. Ale pochválit se, to už je jiná věc, že? Podle vědců pravidelná chvála za dobře odvedenou práci vede právě ke zvýšení sebevědomí. Takže, kdykoliv se vám něco podaří, kdykoli překonáte svoje hranice, pochvalte se! Není to nic divného, klidně si to řekněte nahlas a před zrcadlem!

Pět rad pro spokojené manželství

Pět rad pro spokojené manželství

Zamilovat se je snadné. Ale žít s někým pod jednou střechou dvacet, třicet let, to už vyžaduje tr...

 

3. Plánujte a definujte svoje cíle

Důslednost a zodpovědnost v tom, co jste si naplánovali, je důležitá. Dodržujte svoje stanovené cíle. Když to pomůže, dejte si i nějaká předsevzetí. Co na tom záleží, že zrovna není Silvestr? V ten den si dávají cíle jen ti podnapilí! Na plány přece nepotřebujete konec roku! 

4. Učte se 

Nikdy není pozdě začít s čímkoli. Rádi vaříte? Co třeba přihlásit se do kurzu orientální kuchyně? Věnujte se tomu, co vás zajímá! Dozvíte se spoustu nových a zajímavých věcí, seznámíte se s lidmi. A třeba poznáte i nové přátele, kdo ví… Hlavně neseďte doma u počítače a nepište depresivní statusy na sociální sítě. 

5. Buďte hrdí 

Sepište si seznam toho, co se vám za posledních pět, deset let podařilo. Je toho spousta, viďte? Zásluhy by se neměly zapírat! Naopak! Dokončili jste školu? Máte perspektivní práci? Daří se vám i v osobním životě? To všechno jsou úspěchy, na které můžete být náležitě pyšní. Neuškodí si je občas připomenout, protože trocha dobře mířené samochvály ještě nikomu neublížila. 

Tak co, budete trénovat a posilovat vlastní já? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
08. 09. 2014 Jana On-line škola sebevědomí (reakcí: 0)
28. 08. 2014 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

23. 02. 2017 Horoskop Váhy

Do tvého vztahu někdo velmi necitelně zasáhne, díky tomu se vše bortí a rozpadá. Nedovol ostatním, aby zničili to, co... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist